18 Haziran 2018 Pazartesi

  • 4,730 TL
  • 5,492 TL
  • 195,00 TL
  • 93.043
ISPARTA 21°
EĞİRDİR DEN ACI HABER

EĞİRDİR DEN ACI HABER

KAFA KAFAYA ÇARPIŞTILAR

KAFA KAFAYA ÇARPIŞTILAR

BU DİREK TEHLİKE SAÇIYOR

BU DİREK TEHLİKE SAÇIYOR

KORKUNÇ KAZADA CAN VERDİLER

KORKUNÇ KAZADA CAN VERDİLER

BAKA'da Şok iddialar

BAKA'da Şok iddialar

Isparta

Isparta'nın en prestijli kurumu Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı'nda Genel Sekreter Mehmet Sırrı Özen ile 5 birim başkanı FETÖ/PDY terörör gütüne üye olduğu hususunda kuvvetli suç şüphesi nedeniyle tutuklandı, 2kişi de adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

15 Temmuz terörist darbe girişiminden sonra başlatılan soruşturma ve operasyonlarda en dikkat çeken kurum Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı oldu. Isparta'nın en prestijli kurumu Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı'nda Genel Sekreter Mehmet Sırrı Özen ile birlikte 5 birim başkanı önce gözaltına alındı sonra da FETÖ/PYD örgütü üyesi suçlamasıyla tutuklandı. 2 kişi de adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Eski Genel Sekreter, Denizli Vali Yardımcısı Tuncay Engin'e kadar uzanan soruşturma kapsamında şüpheliler FETÖ örgütüne üye olmakla suçlanıyorlar. Genel Sekreter Tuncay Engin döneminde BAKA uzmanlarının katılımıyla haftada bir sohbet toplantıları düzenlendiği, terörist başı Fethullah Gülen'in mesajları okunduğu, bu toplantıya katılanların aktif görevlere getirildiği, getirilmeyenlerin ise dışlandığı iddiası kayıtlara yansıdı. Tuncay Engin'den sonra BAKA'ya Genel Sekreter olan Mehmet Sırrı Özen'in göreve başladıktan sonra kadroda hiçbir değişiklik yapmadığı iddia ediliyor.

 Şüphelilerin Emniyet Müdürlüğü ve Cumhuriyet Savcılığı'nda yapılan sorgularında 'Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini ortadan kaldırmaya ve görevlerini yapmasına kısmen veya tamamen engellemeye teşebbüs ve Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması Örgütü üyesi olmak suçundan ifadeleri alındı. Savcılık ve mahkeme sorgulamasında şüphelilelere BAKA çalışanı İ.K'nın bilgisine başvurulmak üzere verdiği ifadeleri soruldu. O bilgi alınma şöyle özetlendi:

 "........BAKA'da 2010 yılı Haziran ayında uzman olarak göreve başladım o tarihte bölümler ayrılmadığından herkes aynı yerde görevli görünüyordu. Yaklaşık 3-5 ay sonra bölümler kurulması üzerine beni Destek Hizmetleri Birimi Başkanı olarak görevlendirdiler. Genel Sekreter Tuncay Engin idi. 5-6 ay sonra Tuncay Engin bana BAKA'da görevli arkadaşlar ile çayda toplanacaklarını benim de katılmamı istedi ben de kabul ettim.Tuncay Engin SDÜ'de öğretim görevlisi olan İrfan Ateşoğlu ile geldi, bize İrfan Ateşoğlu'nu tanıştırdı. Bize 'bundan sonra biraraya gelinecek, İrfan hoca zaman zaman sohbetlere katılacak' dedi.  O geceden sonra Tuncay Engin bizim bulunduğumuz sohbetlere hiç katılmadı.

Ancak İrfan Ateşoğlu 3-4 haftada bizim bulunduğumuz yere gelerek sohbetlere katıldı ve katıldığı sohbetlerde ders anlatıyordu. Bu grup daha sonraki sohbetlerde sırayla her hafta başka birisinin ikametine gidilerek devam etti. Sohbetlerde Fethullah Gülen'in vaaz kasetleri genelde bilgisayardan internet ortamında herkul.org isimli adtesten ya da CD'lerde seyrediliyordu.A.G.B orada bulunanlara Fethullah Gülen'in kitaplarından okuyordu, ayrıca dini bilgi ve kuranı kerim okuyordu. 6-7 gittikten sonra İrfan Ateşoğlu hoca cemaatin okuttuğu öğrencilerni ihtiyaçları için herkesin bir miktar yardım vermesini söyledi. Bu miktarın normalde maaşın yüzde 10'u olduğunu öğrendim. Ben 2013 yılına kadar sohbetlere katıldım. 2013'e kadar sohbetler hep dini bilgiler üzerine yapılıyordu.

Bu toplantılar 2013 yılına kadar dini hassasiyetler üzerineyken 2013 yılı başlarından itibaren ise o dönemin Cumhurbaşkanı Abdullah GÜl ve Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan'ın sağlık problemleri olduğunu, kısa ömürlerinin kaldığını hatta Başbakanın bağırsak kanseri olduğu söylenmeye başlandı. Ben sohbetlerin amacı dışına çıktığını gördüm ve 2013 yaz ayında bıraktım. Sonra da 17-25 Aralık denilen olaylar ortaya çıktı. Benim sohbetleri bırakmam üzerine sohbetlerde bulunanlar benimle konuşmamaya başladı. Beni dışladılar. Sadece iş nedeniyle konuşmam gerekiyorsa konuştum. Tuncay Engin'in genel sekreterliği döneminde sohbetlere katılan arkadaşlar birim başkanlığına getirildi. Tuncay Engin görevden ayrıldıktan sonra yerine Mehmet Sırrı Özen getirildi. Ancak beklediğim gibi olmadı. Sohbete katılanları birim başkanlığı görevinden almayarak, aynı kadroya devam etti. Ben Sırrı Özen göreve getirildikten 5 ay sonra görevden alındım................."

İfadeleri dinleyen Isparta Sulh Ceza Hakimliği, şüphelilerin FETÖ/PDYdiye anılan terör örgütü üyesi oldukları hususunda kuvvetli suç şüphesinin varlığını gösteren somut delillerin bulunması nedeniyle Genel Sekreter Mehmet Sırrı Özen ile K.D.D, M.M.V, A.G.B, L.P'nin tutuklanmalarına, B.A, M.C ile S.D'nin de adli kontrol şartıyla serbest bırakılmasına karar verdi. Denizli'de gözaltına alınan eski Baka Genel Sekreteri Tuncay Engin'in de bu dosya kapsamında tutuklandığı öğrenildi.

 

Kaynak: Akdeniz Gazetesi

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

Tuğrul Çınar

04 Ağustos 2016 Perşembe 13:19

Tutuklananlar arasında bulunan A.G.B. adlı şahıs FETÖ'nün dershanelerinde öğretmenlik yapmış bir adamdır. Aslında öğretmenlik mezunu bile değildir. Matematik mezunudur. Bu adamları Yatırım uzmanı olarak işe aldılar ve hatta Koordinatör yaptılar. Milletin hakkını yediler. İşe alan kişi zaten koyu FETÖ'cü eski genel sekreter. Belalarını bulacaklar bu şekilde.

sadece

30 Temmuz 2016 Cumartesi 18:00

aynı durum Ispartadaki diğer kamu kurumlarında da var. Hiç birisinin müdürünün fetöcü personeli temizlemeyi bir tarafı yemediği için 15 temmuzun altyapısına ve organizasyona yardımcı oldular. Reisin yerinde olsam tüm kamu kurumlarının müdürlerini ve üst kademesini komple alırım görevden. Reise birşey olsaydı kamudakiler yine görevlerine devam edecekti. 15 Temmuz gecesi acaba Reis devrilir mi diye meydanlara gelmeyenler fetönün dibi olanlar hemen takiyyeye başladılar demokrasici oldular

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR