24 Mayıs 2018 Perşembe

  • 4,550 TL
  • 5,327 TL
  • 200,52 TL
  • 101.892
ISPARTA 18°
GÖZYAŞLARIYLA SON VEDA

GÖZYAŞLARIYLA SON VEDA

UZMAN ÇAVUŞ MEHMET KAYAN KAZADA HAYATINI KAYBETTİ

UZMAN ÇAVUŞ MEHMET KAYAN KAZADA HAYATINI KAYBETTİ

O KAZADA ÖLEN SÜRÜCÜ DOKTOR ÇIKTI

O KAZADA ÖLEN SÜRÜCÜ DOKTOR ÇIKTI

ISPARTA'DA DEV OPERASYON 19 KİŞİ GÖZALTINDA

ISPARTA'DA DEV OPERASYON 19 KİŞİ GÖZALTINDA

BAHAR TEMİZLİĞİNİZİ YAPIN!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Isparta'da mitingde konuştu.

Isparta




CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Sizler destek verdiğiniz sürece Türkiye'yi değiştireceğiz. Türkiye'yi kirlilikten arındıracağız.

Güzel bir Türkiye, huzur içinde yaşadığımız bir Türkiye'yi yeniden inşa edeceğiz" dedi. Kılıçdaroğlu, partisinin Isparta Hükümet Meydanı'ndaki mitingine katıldı. Burada vatandaşlara hitap eden Kılıçdaroğlu, inşallah bir dahaki sefere, yerel seçimlerden sonra Isparta'ya Başbakan olarak geleceğini söyledi. "Sizler destek verdiğiniz sürece Türkiye'yi değiştireceğiz. Türkiye'yi kirlilikten arındıracağız. Güzel bir Türkiye, huzur içinde yaşadığımız bir Türkiye'yi yeniden inşa edeceğiz" diyen Kılıçdaroğlu, mart ayının bahar ayı, temizlik ayı olduğunu dile getirdi. Bahar ayında ağaçların çiçek açtığını, rengarenk çiçekler ve huzur görüldüğünü anlatan Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu: "Baharda hanımlar da temizlik yapar, evi temizler, kapıyı, pencereyi açar. Halıyı, kilimi balkona asarlar Şimdi 30 Mart geliyor.  Temizliğe hazır mısınız?

 Türkiye'yi kirlilikten temizlemek için, arındırmak için hep beraber elimize süpürgeyi alacağız. Oylarımızla sandığa gideceğiz. Bir bahar gibi barış olsun, gönüllerimizde olsun. Ellerimizde hüviyet cüzdanlarımız olsun, sandığa gidelim, omuz, omuza, gönül gönüle, beraber, sandıkta oylarımızı kullanalım. Haramilerin iktidarını yıkıp, halkın iktidarını kuralım."

 - "Bu meydanda Süleyman Demirel'i yuhalattı, onu kınıyorum" Isparta'nın, önemli bir devlet adamı olan Süleyman Demirel'i yetiştirdiğine dikkati çeken Kılıçdaroğlu, Isparta'nın tarihte önemli bir yeri bulunduğunu kaydetti. Önemli bir devlet adamı olan Süleyman Demirel'in bazı meşhur sözleri olduğunu dile getiren Kılıçdaroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: "Allah uzun ömürler versin, bazı sözleri vardı:  'Yürüyerek kaldırımlar aşınmaz, konuşan Türkiye, bağımsız, özgür Türkiye, herkesin konuşacağı bir Türkiye'. Ufkumuzu açtı, çok şey yaptı.

Hiçbir siyasetçinin ardından kötü söz söylemedim. Hele Allah'ın rahmetine kavuşan bütün siyasetçileri saygı ile andım. Taş taş üstüne koyan her siyasetçiye saygı duydum. Süleyman bey, Cumhurbaşkanlığı döneminde önemli bir görev yaptı. Gerçekten de onun Cumhurbaşkanlığı, tarafsızlığı, sadece Isparta için değil, bütün Türkiye için örnek bir mücadeledir. Buraya bir kişi, başbakanlık koltuğunda oturan bir zat geldi. Adı neydi

? Ben unutmuştum, bana hatırlatıyorsunuz. Bir başçalan geldi. Bu meydanda Süleyman Demirel'i yuhalattı, onu kınıyorum. Zaten ancak bir hırsız onu yapabilir. Namuslu bir insan, bu ülkeye Cumhurbaşkanlığı yapmış birisine asla yuh çektiremez." Kılıçdaroğlu, "Gençler, size sesleniyorum; size yasak getiren, düşüncelerinizi en olgun şekilde 140 karakterle Twitter'da yazıyorsunuz ama başçalan korkuyor. Diktatörler korkak olur, halka baskı kurarlar. Gençler, sizden isteğim özgür bir Türkiye istiyorsanız, düşüncelerinizi rahatlıkla açıklayabileceğiniz bir Türkiye istiyorsanız adres belli" diye konuştu.

Geliri olmayan veya asgari ücretin altında olan aileye sigorta Kılıçdaroğlu, Türkiye'de özgürlüklerin önündeki tüm engelleri kaldıracaklarını vurgulayarak, CHP iktidarında iş adamlarının rahat olacağını söyledi. İş adamlarının rahat olmasını isteyen Kılıçdaroğlu, CHP iktidarında kendilerini eleştirdiler diye ertesi gün kapılarına vergi müfettişleri göndermeyeceklerini, yani devleti bir baskı unsuru olarak kullanmayacaklarını söyledi 

Kadın erkek eşitliğini sağlayacaklarını belirten Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti: "Kadının kılık kıyafeti üzerinden, başörtüsü üzerinden siyaset yapıyordu. Onu elinden aldık. Bütün kadınlara, hanımlara söylüyorum, annelere söylüyorum; Başınız ister açık olsun ister kapalı, hepinizin başımın üzerinde yeri var. Şunu da söylüyorum; geliri olmayan veya asgari ücretin altında olan her ailenin sigortası olacak. Her ailede asgari ücret tutarındaki aylık, kadının banka hesabına yatırılacak. Kadın gidecek, parasını çekecek, çoluk çoğunun rızkını sağlayacak. Her aileyi açsa, namerde muhtaç etmeyeceğiz."



YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR