25 Haziran 2018 Pazartesi

  • 4,557 TL
  • 5,308 TL
  • 190,62 TL
  • 95.852
ISPARTA 23°
OTOMOBİLİN ÇARPTIĞI 9 YAŞINDAKİ İZZET HAYATINI KAYBETTİ

OTOMOBİLİN ÇARPTIĞI 9 YAŞINDAKİ İZZET HAYATINI KAYBETTİ

BİR ANNENİN TAHLİYE İSYANI

BİR ANNENİN TAHLİYE İSYANI

ISPARTA'DA TRAVESTİNİN EVİNE POLİS BASKINI

ISPARTA'DA TRAVESTİNİN EVİNE POLİS BASKINI

YİNE KÜÇÜKGÖKÇELİ KAVŞAĞI YİNE KAZA

YİNE KÜÇÜKGÖKÇELİ KAVŞAĞI YİNE KAZA

BABADAN OĞULA KIYAK!!!

SDÜ Teknoloji Fakültesi İmalat Mühendisliği bölümüne açılan araştırma görevlisi kadrosuna Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Cengiz Kayacan’ın oğlunun atanması etik tartışmalarına neden oldu. Ön değerlendirmede başvuru yapan 4 adaydan sadece rektör yardımcısının oğlu Mevlüt Yunus Kayacan’ın başvuru yeterliliğine sahip olduğu iddia edildi.

Isparta

Süleyman Demirel Üniversitesinde Teknoloji Fakültesi İmalat Mühendisliği bölümüne araştırma görevlisi alımı için yapılan sınav tartışmalara neden oldu. SDÜ öğretim üyesi dışında öğretim elemanı kadrolarına naklen veya açıktan yapılacak atamalarda uygulanacak merkezi sınav ile giriş sınavlarına ilişkin usul ve esaslar hakkındaki yönetmeliğin 10. maddesi uyarınca yapılan sınavda SDÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Cengiz Kayacan’ın oğlu Mevlüt Yunus Kayacan araştırma görevlisi olarak SDÜ’ye alındı.

KİŞİYE ÖZEL İLAN

Sınav başvuru şartlarına İmalat Mühendisliği bölümünde yüksek lisans yapıyor olma şartı konuldu. Master ve doktora yapmış kişilerin başvuru yapamadığı Araştırma görevlisi alım sınavına ön değerlendirme için 4 kişi müracaat etti. 4 kişi arasından İmalat Mühendisliğinde yüksek lisans yapan tek kişi Rektör yardımcısının oğlu olduğu için diğer isimler giriş sınavına girme hakkı kazanamadı. İmalat Mühendisliği bölümü için aynı bölümde yüksek lisans yapıyor olma şartı getirilmesi kişiye özel ilan tartışmalarını gündeme getirdi.

AYNI ADAY BİR YIL ÖNCE UYGUNDU

Giriş sınavına katılmak için başvuru yapan dört kişiden biri olan Muzaffer Tacettin Küllaç’a geçen yıl yapılan Teknoloji Fakültesi İmalat Mühendisliği bölümüne araştırma görevlisi alımı sınavına katılma şartlarını taşıyor şeklinde onay verilmiş olması da cabası. 20.08.2013 tarihinde İmalat Mühendisliğine araştırma görevlisi alımı için yapılan sınavın ön değerlendirme sonuçlarında Muzaffer Tacettin Küllaç giriş sınavına katılmaya hak kazandı şeklinde değerlendirilmiş.

ETİK Mİ?

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Cengiz Kayacan’ın oğlu Mevlüt Yunus Kayacan tek aday olarak araştırma görevlisi alımı sınavı ile Teknoloji Fakültesi İmalat Mühendisliğinde Araştırma görevlisi oldu. SDÜ’de araştırma görevlisi alımı için akrabaya özel kadro açıldığı ve rektör yardımcısının oğlunun tek aday olarak belirlenerek diğer adayların elenmesinin etik dışı olduğu tartışmaları başladı.  

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

Toraman

24 Kasım 2017 Cuma 00:00

Sahsa ozel kadro olayi yeni degilki.es kardes ooo.kadro ilaninda nerdeyse adamin boyu kilosu yazildi yani

şahin

23 Kasım 2017 Perşembe 23:09

bu adamın eğitim fak.ne aldırdığı aynı zamanda anaokulu olan birisi var. bu şahıs dışarıda nasıl iş yapıyor, mesai saatlerine uyuluyor mu bunlar araştırılmalı...bir de helalden haramdan söz ederler.

doğruya doğru

23 Kasım 2017 Perşembe 22:08

öyle yada böyle cemaatci olmayana kadro verimediği dönemde rektör yardımcısı ......kimsenin utanmadığı hatta tuzun koktuğu dönemde neden utansınlarki... halada utandıklarını sanmıyorum.

kamu nerede diye yazan

19 Kasım 2017 Pazar 16:59

Kamu oyu nererede diye yorum yazan arkadaş haber2014 ün baberi yenimi aklına geldi yorum yazmak birde utanmadan sıkılmadan ilenmişsin yeni olmuş gibi

KAMU OYU NEREDE

18 Kasım 2017 Cumartesi 21:01

EGER ACTIYSA DOGRUYSA REKTÖR İSTIFA ETMELİ. DIGER TIPIN BOLÜMLERİNDEN DISARDAN kadro aÇ ALIRSIN ALLAH NASIL TÜRLÜ CEZAN VARSA VERSİN. SENİN KOLUN OLUNCA ADAMINA GÖRE ACACAKSIN. Cİ CALISANLARIN SUCU NEYDİ OZAMAN SEN FETÖ ÖRGÜTÜNÜN AYNISINI YAPIYORSUN. ALLAHINDANDAMI KORKMUYORSUN. İNŞAALLAH O DISARIYA KADRO ACIP CALISANLARI EGALE ETTİGİN GIBİ SENİN CANIM DEDIGİN kişilerde UGRASIN. YAZI YAZIK ALLAH BvERSİN. NE YAPTIGINI GÖR. DİNIN İMANIN YOK. HİÇ BİLENLERLE BİLMEYENLER BİR OLURMU... SEN TAM TERsin

bu tek değilmişki orda

24 Ekim 2014 Cuma 09:30

dekanların kızları da aynı yolla araştırma görevlisi atanmış...

aaaaa

14 Ekim 2014 Salı 21:46

aferin sana hoca yarın Cenabı Allaha ne cevap vereceksi çok merak ediyorum

adalet

12 Ekim 2014 Pazar 18:07

torpil varsa haram zıkkım olsun Rabbim cezasını verir

açık öğretim

12 Ekim 2014 Pazar 13:03

Bu atama çok farklı bir atama değil.her zaman bu tür atamalar yapılıyor.Eş dost hısım akraba cemaat hemşehricilik vs gibi referanslar her zaman bilimsel yeterliliğin önüne geçmiştir maalesef.Üniversitelerimizin dünyadaki seviyesi de bu yüzden çok gerilerde.Hindistan Singapur gibi devlet üniversiteleri bile bizden çok önde.Etik denen kavramınTtürkiyede yeri yok maalesef

lütfen hukuk

12 Ekim 2014 Pazar 01:18

BUNCA YAZILANLARI YAZANLAR SANKİ KORKMUŞ GİBİSİNİZ HİÇ KORKMAYIN ZATEN ONLAR ARAŞTIRILIYOR ENSESİNDE TOKADI ŞUANDA HİSSETİLER BİLE ALLAHUTEALA GÖRMÜŞ ARDINDAN YALANCI DÜNYADAYIZ HUKUGUMUZ BUNU AFFETMEZ

paralel

11 Ekim 2014 Cumartesi 18:31

maklübe yemeyen, badem bıyığı olmayan SDÜ'DE KADROYA GİREMİYOR BİRİ BUNU DUYSUN ARTIK.. !!!

eşkenar dörtgen

11 Ekim 2014 Cumartesi 17:52

Yazıklar olsun. cemaatçi olmayan giremiyor.asıl paraleller sdü de. özellikle tıpa baksınlar.

sdu

10 Ekim 2014 Cuma 17:27

Lafa gelince Ak Parti, kapalı kapılar ardında ise paralel yapılanma ile kol kola çalışmalar. Asıl enstitü müdürlüğü dönemindeki alınımlara bakın siz. Şuan bir dekanın çocuğu sayesinde asistan olduğunu zikretmekten çekinmiyor. Hüseyin hocanın oğlu yine kendi enstitü müdürlüğünde doktoraya zorla da olsa başlamıştır. Hoca sadece deşifre oldu. Her yükselişin bir sonu vardır zaten geçmiş olsun...

Feyzullah

10 Ekim 2014 Cuma 15:59

Cengiz hocaya bu kadar yüklenmek doğru değil. Bilgiişlemde uzmanlıktan gelme Halil hala saltanatını sürdürüyorsa Cengiz amcası sayesinde. Hoş Numan görevden alınırken da engel olmaya çalışmış ancak başarılı olamamıştır. Anlayan anlamıştır.Haaa unutmadan birde yüksekokul sekreteri bir akrabası var, o da Cengiz amcası sayesinde.Sitemim kendime, ailemde şöyle bir amca veya dayım olsaydı şimdi sdü de dekandım anasını satayım.

murat yerli

23 Ekim 2014 Perşembe 22:51

fake isimle ahlaksızlık olmaz.ıspartada kayacan soyadında çok fazla kişi vardır.

cem

10 Ekim 2014 Cuma 13:32

Allah bilir bunlar 5 vakit namazda kılıyorlardır.

ıspartalı

10 Ekim 2014 Cuma 12:18

EDEBİYAT fakültesinde de ARAŞTIRMA GÖREVLİSİ ALIMINDA 4. SIRADAKİ ADAMI yazılı sınavla TEST YAPMADAN YÜKSEK NOT VEREREK 1. SIRAYA GETİRİYORLAR.DİĞERLERİNİN ÖNÜNE GEÇİRmişler.KUL HAKKI..TÜRK DİLİ EDEBİYATI ÇOK KARIŞIK!

ali bilir

10 Ekim 2014 Cuma 11:19

Başka bölümlerde olmuyor mu sanki:Mesela Arkeoloji bölümüne yüksek lisans açılıyor,şart sınıf öğretmenliği mezunu olup ARGE konusunda tecrübeli olmak yazıyor(2011 yılı).

Ali

10 Ekim 2014 Cuma 10:52

Utanmaz ahlaksız adamlar yazıklar olsun bu gibi onlarca öğr gör kadrosu dağıttılar . Yüksek lisans bile yapmayan adamlar öğr gör olarak atandı haram temeye devam edin nasıl olsa çıkmıyor haram helal birbirine girdi

hakkı

10 Ekim 2014 Cuma 09:12

Allah herşeyi af ederim ama kul hakkı asla afetmem...

kmly

10 Ekim 2014 Cuma 08:59

Adalet istiyorsak Merkezi sınav yapılacak. Bütün bölümlerle birlikte olması lazım. Hakkı olan girmesi lazım. İlanı da kendi doğrultularında değil, Tam istenilen şartlar konulacak.

Apple Juice

10 Ekim 2014 Cuma 02:40

Uzman V..i Ç....ı twitter hesabından Dubai fotoğraflarını kaldırmış. Bu şekilde yırtacağını düşünmüyordur herhalde. Dubai gezisinin biletleri ve otel kayıtları ne olacak? Ayrıca yurt dışına izinsiz çıkmıştır. Bu arada her yerde beni araştırıyormuş, kendisine açık kapı bıraktım. Beni bulmasına da gerek yok Emniyete Savcılığa şikayet etsin ama onuda yapamaz o zaman yaptığı yasa dışı işlemler ortaya çıkar. Ayrıca Rektörle 29 dakika konuşan gazeteci fotoğraflar ne oldu, montaj uzun sürdü galiba!

Caner ER

09 Ekim 2014 Perşembe 23:21

Akrabanın yaptığına akrep yapmazmış.Adrese teslim kadrolar...Akrabalar asında dağıtılması normaldir...

ali öztürk

09 Ekim 2014 Perşembe 23:10

yarın profesör olacak bizde gurur duyacağız

abooo

09 Ekim 2014 Perşembe 22:43

Hadiii oldumu simdi

hasan makinacı

09 Ekim 2014 Perşembe 22:35

sayın rektör yardımcısı geregini yapıp istifa etmeli.paşa gönlü razı ise oglunu profösör bile eder mi eder .

sezer

09 Ekim 2014 Perşembe 21:56

Adamlar ne kadrolar actilar hep adrese teslim.Doktorada bile kardesine ozel yatay gecis kontenjani bildirip yine kendini kardesine danisman atadilar.İki gun sonra birde kadro acarlar tamam.Bizde benim cocugum okulu dereceyle biTirdi diye sevinelim.Adam ozel universitede baba parasi ile okudu.Sutculere pat diye ogretim gorevlisi oldu.İste adalet bu.

Ayla Yayla

13 Ekim 2014 Pazartesi 17:57

O kadarla kalacağını mı sanıyorsun, şahsı tanımıyorum ama dediğin kadar içten torpilli biri sen bunları yazarken Sütçüler'den merkeze görevlendirmeyle 13b/4 çoktaan çekilmiştir.

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR