27 Mayıs 2018 Pazar

  • 4,707 TL
  • 5,492 TL
  • 196,80 TL
  • 103.200
ISPARTA 22°
BAŞKAN GÜNAYDIN SAHAYA İNDİ

BAŞKAN GÜNAYDIN SAHAYA İNDİ

KÖY GARAJINDA YANDIN ÇIKTI

KÖY GARAJINDA YANDIN ÇIKTI

LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

AYDA 2 DEFA TAHSİLAT YAPILIYOR İDDİASI...

Elektrik fatura tahsilat tarihlerinin öne çekilmesi olayından sonra şimdi de AKEDAŞ'ın 20 günde bir tahsilat yaptığı iddiası ortaya atıldı.

Isparta
Hükümetin ülke genelinde elektrik dağıtım işini özelleştirmeye gitmesi ve daha önce Türkiye Elektrik Dağıtım A.Ş (TEDAŞ) tarafından yapılan dağıtım işinde Isparta – Antalya – Burdur illerinin dağıtım ihalesini alan Akdeniz Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (AKEDAŞ) işe başlamasının üzerinden kısa bir süre geçmesine rağmen vatandaşların büyük tepkisini çekiyor.
FATURA ÖDEME TARİHLERİNİN ÖNE ÇEKİLMESİNE TEPKİ
Bilindiği gibi; Yıllarca elektrik faturalarının ödeme tarihi gerek her ayın 15’inde maaş alan memur kesimi ile gerekse her ayın 25’inde maaş alan emekliler düşünülerek her ayın 25’i ila 30’u arasında idi. Ancak, AKEDAŞ gelince bu durum değişti ve elektrik faturalarının ödeme tarihi 10 gün önce çekildi. Bu durum başta emekliler olmak üzere vatandaşların büyük tepkisini çekti.
AYDA 2 DEFA TAHSİLAT YAPILIYOR İDDİASI…
Akdeniz Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (AKEDAŞ) ile ilgili ikinci bir iddia daha ortaya atıldı. O da, şirketin her 20 günde bir vatandaşa elektrik faturası göndermeye başladığı iddiası. Bu konu ile ilgili olarak görüşlerini açıklayan vatandaşlardan Ali Sevim; “Ben kiracıyım ve ev sahibim Ali Korkmaz. Her yerde olduğu gibi oturduğum evdeki fatura ev sahibim adına geliyor ve ben kullandığım için parasını ben ödüyorum. Ancak, elektrik firmasından tarafıma gelen fatura sayısı son zamanlarda bir hayli arttı. Bir ay içinde ikinci fatura geldi. İlk faturayı ödediğime dair ilgili banka dekontunu göstermeme rağmen AKEDAŞ benden gönderdiği ikinci faturayı da ödememi istiyor. Bu nasıl iştir böyle anlamak mümkün değil?” dedi.
ÖLMEZ; “BU SORUNA BİR AN ÖNCE ÇÖZÜM BULUNSUN”
Aynı sorunla karşı karşıya kalan Mustafa Ölmez isimli vatandaş da konuşmasında; “Özelleştirmeden sonra elektrik faturalarında denge bozuldu. Artık her 15 günde veya 20 gündebir elektrik faturası gelir oldu. Adeta bir ayda iki defa fatura ödemesi yapmamızı istiyorlar. Bu soruna bir an önce bir çözüm bulunmalıdır” dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR