27 Mayıs 2018 Pazar

  • 4,707 TL
  • 5,492 TL
  • 196,80 TL
  • 103.200
ISPARTA 22°
BAŞKAN GÜNAYDIN SAHAYA İNDİ

BAŞKAN GÜNAYDIN SAHAYA İNDİ

KÖY GARAJINDA YANDIN ÇIKTI

KÖY GARAJINDA YANDIN ÇIKTI

LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

ATATÜRK VE DİN

Yarım yüzyılı aşkın bir süredir bazı ideolojik çevreler tarafından Türk halkına son derece çarpık bir mantık aşılanmaya çalışıldı.

Isparta
 Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Atatürk, dine karşı, materyalist düşünceyi savunan bir kişiydi. Dahası, dindar olmakla Atatürkçü olmak adeta zıt kavramlardı.
  Gerek Atatürk'ü yakından tanıyan kişilerin aktardıkları bilgiler, gerekse Atatürk'ün hayatını anlatan güvenilir kaynaklar incelendiğinde, Atatürk'ün materyalist, din karşıtı olmak bir yana, aksine sarsılmaz bir Allah inancına sahip, Kuran-ı Kerim'i kendisine rehber edinmiş samimi bir Müslüman olduğu görülecektir. 
  Kuran-ı Kerim’in tefsirini yaptırması, en muteber hadis kitaplarından Sahih-iBuhari’yi tercüme ettirmesi, yanında sürekli Kuran-ı Kerim taşıması, camilerin kiliseye dönüştürülme girişimlerine engel olması, düşman ordularına karşı Müslümanların tek cephesini kurması, onlara sahip çıkması, Atatürk'ün dinine, milletine ve tarihine gönülden bağlı bir insan olduğunun en açık göstergelerindendir.
  Son zamanlarda nedense Atatürk'ün hayatı, film ve kitaplarda moda oldu.Şimdiye kadar neden Atamız hakkında film çekmeyen ünlü yönetmenimiz neden film yapmak istedi? Evet bunları bir Türk genci olarak sormak istiyorum ,neden Atatürk bu kitap ve filmlerde alkol ve sigara kullanan, düzenli evlilik ve aile hayatı olmayan bir adam hatta alkolden ölen biri olarak anlatılıyor.
 Atatürk tartışacak hale gelecek kadar, kötü bir Türkiye olmaksa hedefimiz,bu hedef bize ne getirir:Bu hedef bizi böler,bu hedef dış güçlerin oyununa gelmemizi sağlar.
 Özetle ben bir Atatürk çocuğuydum yazmayı öğrendiğimde ilk yazdığım yazı,Atatürk'ün hayatıydı ve sınıfımızda gençliğe hitabe,Atatürk resmi,Türk bayrağı asmakta zorunluydu ama ben 7 yaşında bir çocuk olarak bunun gönülden asıldığını sanırdım, çünkü biz Atatürk sevgisini yürekte taşımayı öğrendik,Türk bayrağımızın altında özgürce yaşayabiliyorsak atamızın sayesindeydi. Benim Atatürk'üm sadece alkol ve sigara kullanmazdı ülkemi düşmanlardan kurtarmıştı,evimizdeki kahraman babamsa, ülkemdeki kahraman Mustafa Kemal Atatürk'tü.
 Suya sabuna dokunmadan yazdığım yazılarımın bu kadar okunması beni onurlandırdı,tüm okurlarıma teşekkür ederim..

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR