visitor analyticsvisitor analytics

ATANAMAYAN ÖĞRETMENLER DESTEK İSTEDİ

ATANAMAYAN ÖĞRETMENLER DESTEK İSTEDİ
13 Nisan 2015 Pazartesi 19:11

ISPARTA'DA Ataması Yapılamayan Öğretmen Platformu üyeleri, Eğitim-Bir-Sen Şube Başkanı İhsan Arıcı’yı ziyaret ederek, Nisan’da 40 Bin öğretmen atanması yapılması için destek istediler.

Isparta Ataması Yapılamayan Öğretmen Platformu  üyeleri, Eğitim- Bir Sen Şube Başkanı İhsan Arıcı'yı ziyaret etti. Platform Üyeleri, "Biz artık Facebook, Twitter başında yetkililere sesimizi duyurmak değil, okulda öğrencilerimizle birlikte olmak istiyoruz. Biz artık ücretli değil, kadrolu öğretmen olmak istiyoruz. Biz artık ailelerimizin yüzüne utanarak değil,gururla bakmak istiyoruz" diyerek destek istediler.

 

Platform Sözcüsü Bilgen Karaoğlan ziyarette yaptığı açıklamada ise; "Biz artık çevremizin “hala atanamadınmı?” sorusundan kurtulmak istiyoruz. Ve belki de en önemlisi, biz seçim ataması değil, ihtiyaç ataması istiyoruz. Bu yüzden de Eylül ayında yapılan adaletsiz kontenjan dağılımının Nisan ayında 40 bin öğretmen ataması ile telafi edilmesini istiyoruz. Öğretmen adayları, atama bekleyen öğretmen adayı sayısının 330 bini geçtiğini, atanamadıkları her yıl psikolojilerinin biraz daha bozulduğunu ifade ettiler

Şube Başkanı İhsan Arıcı ise, Milli Eğitim Bakanlığı hali hazırda çeşitli branşlarda 120 bin öğretmen açığı olduğunu beyan etmektedirler. atama bekleyen öğretmen adayı sayısının 330 bini geçtiğini Bakanlık bu açığı diğer mesleklerde görülmeyen bir istihdam şekliyle,80 bin öğretmen adayını, ücretli vekil öğretmen sıfatları ile çalıştırmaktadır.Eğitim Bir Sen olarak, ücretli öğretmenlik uygulamasının bir an önce kaldırılmasını istiyoruz. Eğitimin atanmış öğretmenler tarafından yapılmasın önemsiyoruz. Ayrıca eğitim fakültelerinden mezun olan öğretmen adayı sayısının her geçen gün arttığını belirterek, mevcut mezunların ataması yapıldıktan sonra, eğitim fakültelerinin öğretmen açığına göre kontenjan belirlemesi, 15-20 yıllık planlama yaparak öğrenci alması gerektiğini söyledi. Eğitim-Bir-Sen Şube Başkanı İhsan Arıcı, Eğitim-Bir-Sen olarak 2015 toplu sözleşme görüşmelerinde 3600 ek göstergenin alınarak emeklilik süresi dolan öğretmenlerin emekliliğe teşvikinin sağlanması gerekliliğini masaya getirecektir Bizler her zaman atama bekleyen öğretmen adaylarımızın yanında olmaya devam edeceğiz. Bu taleplerinizi Genel Merkezimiz aracılığıyla yetkililere iletiyoruz, iletmeye de devam edeceğiz. En kısa zamanda atanmanızı temenni ediyorum" dedi.

Ziyarette ayrıca platform üyeleri tarafından hazırlanan pankartlar dikkat çekti

HABER: ALİ ÇEVİKBAŞ, ISPARTA DHA

öğretmen adayları

berrin bektaş
22 Temmuz 2015 Çarşamba 17:23

İstanbul Anadolu ve Avrupa yakasında yeni açılacak kolejlerimiz için Eğitim Fakültesi mezunu ' Sınıf Öğretmenleri ' alınacaktır.İlgilenen adayların iletişim bilgilerini ikussu@ikussu.com adresine göndermelerini rica ederiz. Çalışma şartları ve şirket bilgileri iletişim adreslerini gönderen adaylarla paylaşılacaktır

0 Beğendim
3 Beğenmedim
 
Yanıtla

Guldurme

Hakan
14 Nisan 2015 Salı 21:50

SEN ÖNCE EMEKLİ OL YOL AL MEMLEKETİNE DOĞRU ATANAMAYAN ÖĞRETMENLERE YER AÇILSIN GERÇİ SEN O KOLTUKTA MENFAATLERİN İÇİN DURDUĞUN AÇIKÇA BELLİ SENDIKA BAŞKANI OLMASAYDIN DEĞİL MÜDÜRLÜK ÖĞRETMEN BİLE ZOR OLURDUN

0 Beğendim
3 Beğenmedim
 
Yanıtla

Yazık

Üzüldüm
14 Nisan 2015 Salı 12:28

Atanamayan öğretmenler yanlış yerdesiniz.Bu adamlar kendilerinden başkasını düşünmezler.Binlerce memuru 2.Sıra milletvekilliği için enflasyon zammını peşkeş çeken,okullarda,güven,huzur v düzen bırakmayan bunlar değiller mi.

3 Beğendim
3 Beğenmedim
 
Yanıtla

sandıkla geldiniz ha:))

ali oğuzlar
14 Nisan 2015 Salı 08:59

siz sevgili öğretmen adayları .yıllarınız bu amac uğruna verdiniz.şimdide oylarınızı vererek mi atanacağınızı sanıyorsunuz.oy vermeden de atanabilmeniz gerektiğini bu iş için emek verdiğinizi onlara anlatmanız gerekir.bu sizin gittiğiniz senidka hangi problemi çözdü şimdiye kadar da umut bekliyorsunuz.

4 Beğendim
4 Beğenmedim
 
Yanıtla

Nisan Atamasi

Nihal Özgül
13 Nisan 2015 Pazartesi 20:49

Sayin EgitimBirSen baskanim ve yetkilileri 18 Nisanda toplanacak olan Memursen bulusmasinda sizlerde bizim sozcumuz olunuz ve Nisan atama talebimizi iletiniz .Sizden tek ricamiz budur.İnaniyoruz ki NİSAN ATAMASİ EGİTİMBİRSEN İLE GELECEK .Saygilar...

1 Beğendim
7 Beğenmedim
 
Yanıtla

O sendikaya güvnmeyin

Mustafa KEMAL
13 Nisan 2015 Pazartesi 20:04

Yıllardır KADROLU öğretmenleri KANDIRDILAR. Sizin yüzünüze gülerler, kapıdan çıktınız mı unuturlar. Genel başkanları öğretmenleri düşünmediği için Ankara 2. Sıra Milletvekili adayı oldu.

10 Beğendim
5 Beğenmedim
 
Yanıtla
TÜM YORUMLARI GÖRÜNTÜLE

Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Sitemiz yapılan yorumlardan sorumlu tutulamaz.

DİĞER HABERLER

NİSAN AYINDA ISPARTA'DA KAR SÜRPRİZİ!

 NİSAN AYINDA  ISPARTA'DA KAR SÜRPRİZİ!

NİSAN AYINDA ISPARTA'DA KAR SÜRPRİZİ!

BAŞKAN ZÜBEYDE TURHAN’DAN 23 NİSAN MESAJI

BAŞKAN  ZÜBEYDE  TURHAN’DAN 23 NİSAN MESAJI

BAŞKAN ZÜBEYDE TURHAN’DAN 23 NİSAN MESAJI

İŞ ADAMI HÜSEYİN UÇMAN'DAN TARİHİ KONUŞMA!

İŞ ADAMI HÜSEYİN UÇMAN'DAN TARİHİ KONUŞMA!

İŞ ADAMI HÜSEYİN UÇMAN'DAN TARİHİ KONUŞMA!

SÜTÇÜLERLİLER ISPARTA’DA BULUŞUYOR İŞTE DETAYLAR

SÜTÇÜLERLİLER ISPARTA’DA BULUŞUYOR İŞTE DETAYLAR

SÜTÇÜLERLİLER ISPARTA’DA BULUŞUYOR İŞTE DETAYLAR

ISPARTA'DA ÇAPA MAKİNESİ AYAĞINA SAPLANDI

ISPARTA'DA ÇAPA MAKİNESİ AYAĞINA SAPLANDI

ISPARTA'DA ÇAPA MAKİNESİ AYAĞINA SAPLANDI

BİLGİÇ'TEN 23 NİSAN MESAJI

BİLGİÇ'TEN 23 NİSAN MESAJI

BİLGİÇ'TEN 23 NİSAN MESAJI

ÇOK OKUNANLAR

ÖNE ÇIKANLAR

SONRAKİ HABER

UYSAL GÖREVE BAŞLADI

UYSAL GÖREVE BAŞLADI