22 Nisan 2018 Pazar

  • 4,076 TL
  • 5,009 TL
  • 175,11 TL
  • 110.932
ISPARTA 20°
ISPARTA BELEDİYESİ'NİN 5 RAKİBİ VAR

ISPARTA BELEDİYESİ'NİN 5 RAKİBİ VAR

BAŞKAN GÜNAYDIN CANLI YAYINDA AÇIKLAMA YAPIYOR

BAŞKAN GÜNAYDIN CANLI YAYINDA AÇIKLAMA YAPIYOR

YAKIT TANKERİ İLE ÖĞRENCİ SERVİS MİNİBÜSÜ ÇARPIŞTI

YAKIT TANKERİ İLE ÖĞRENCİ SERVİS MİNİBÜSÜ ÇARPIŞTI

BURDUR ŞEKER FABRİKASI İHALESİ İÇİN DOSYA SUNULDU

BURDUR ŞEKER FABRİKASI İHALESİ İÇİN DOSYA SUNULDU

Askere Giden Gençten Haber Alınamıyor

8 Ağustos tarihinde Isparta 49. Piyade Alayına teslim olan, ancak er fazlalığı nedeniyle 14 Ağustos'ta Burdur 58. Piyade Alayı'na gönderilen Er Şahin Ateş'ten haber alınamıyor.

Isparta

8 Ağustos tarihinde Isparta 49. Piyade Alayına teslim olan,ancak er fazlalığı nedeniyle 14 Ağustos'ta Burdur 58. Piyade Alayı'nagönderilen Er Şahin Ateş'ten haber alınamıyor.

 

Burdur'a gönderildikten sonra öğle yemeği sonrası bir andaortadan kaybolduğu söylenilen Er Şahin Ateş'ten bir daha haber alınamadı.Aradan geçen süre zarfında Ateş ailesi, kayıp askerin en son bir bankaATM'sinin güvenlik kamerasında tespit edilmesi üzerine Ankara başta olmak üzereIsparta ve Burdur'da aranmadık yer bırakmadı.

 

Çocuklarının hayatından endişe eden Ateş aile çalınmadıkkapı bırakmazken, asker olan çocuklarının bulunması için yetkililerden yardımbekliyor. En son Ankara Ulus'da bir bankanın ATM'sinden para çekerken güvenlikkameralarınca görüntülendiği belirtilen Şahin Ateş'ten o tarihten itibarenhaber alamayan ağabeyi Gıyasettin Ateş, "Biz kardeşimi vatan borcunuödemesi için sağ salim birliğine teslim ettik ancak kardeşime sahipçıkılmadı" diyerek kardeşinin bulunmasını istedi.

 

Bir haftalık asker olan kardeşinin teslim olduğu birliktenkendilerinin arandığını ve kardeşinin firar ettiğini söylediklerini belirtenAğabey Ateş, "Ben bizzat birliğine gittim ancak firar ettiğine dair hiçbiriz bulamadım. Böyle bir ortamda, askeriye gibi bir yerde böyle bir güvenlikaçığının olmaması gerekiyor. Alayda ne kamera var ne nöbetçi var" dedi.

 

Kardeşinin profesyonelce hareket edip arkasından hiçbir izbırakmadan kaçacağına inanmadığını dile getiren Gıyasettin ateş, "Mutlakabirileri yönetiyor, çocuk Malatya'dan başka bir ili bilmiyor. Burdur'danAnkara'ya tek başına bile gitmesi bize göre imkansız" ifadelerini kullandı

 

Yetkililerin kendilerine yardımcı olmadığından da yakınanAteş, "Gittiğimiz birçok yerde polis kapıları yüzümüze kapattı ve bizeyardımcı olmadı. Bize sürekli 'acele etmeyin, evinize gidin bulursak biz sizeteslim ederiz' diyorlar. Bu çocuğun yaşama şansı her gün biraz daha azalıyor.Buradan yetkililere seslenmek istiyorum. Eğer bu işin üstüne biraz dahadüşerlerse eminim ki kayıp kardeşim daha çabuk bulunacaktır" diye konuştu.

 

Ailece perişan bir durumda olduklarını söyleyen Ateş, sokaksokak dolaşarak kardeşinden bir iz aradıklarını belirterek, "Lütfenyetkililerde bize yardımcı olsun. Ölü veya diri bize teslim etsinler, biz de tekrarbirliğine teslim edeceğiz. Biz vatandaş olarak devlete karşı görevimizikardeşimi askere göndererek ödedik. Şimdi de, devletin bize karşı olan göreviniyerine getirip kardeşimi bulmasını istiyoruz" şeklinde konuştu.

 

Kayıp askerin Dayısı Mehmet Sait Uğurlu ise yeğeninin askeribirlikten nasıl firar ettiğine bir anlam veremediğini ifade ederek "Buçocuk alaydan dışarıya nasıl çıkıyor, nizamiyelerde nöbetçi yok muydu? Orasıbir acemi birliği bu çocuk nasıl böyle elini kolunu sallayarak dışarı çıkıyor dakimse görmüyor?" diye yetkililerden bir açıklama beklediklerini söyledi.

 

Yeğeninin gözü açık biri olmadığını ve hayatında Malatya'danbaşka bir il görmediğini belirten dayı Uğur, "Yeğenimin ölü veya diribulunmasını istiyoruz" dedi.

 

Yetkililerin şu aşamada kendilerine sadece yeğenini firarettiğini söylemekle yetindiğini belirten Uğur, "İnsanlık namına bir anönce yeğenimi ölü veya diri bulsunlar. Annesi çok rahatsız, perişan haldebabası da öyle. Yeğenim kaybolduğundan beri ailecek perişanız. İl il gezerekarıyoruz, aynı hassasiyeti yetkililerinde göstermesini bekliyoruz"ifadelerini kullandı. -

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR