22 Mayıs 2018 Salı

  • 4,574 TL
  • 5,396 TL
  • 189,93 TL
  • 102.258
ISPARTA 25°
ESKİ SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN OĞLU KAZADA CAN VERDİ

ESKİ SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN OĞLU KAZADA CAN VERDİ

ISPARTA'DA 12 YAŞINDA ÇOCUK CANINA KIYDI

ISPARTA'DA 12 YAŞINDA ÇOCUK CANINA KIYDI

ISPARTA'DA 3 KİŞİ TUTUKLANDI

ISPARTA'DA 3 KİŞİ TUTUKLANDI

BU ACININ TARİFİ YOK

BU ACININ TARİFİ YOK

AŞK ENGEL TANIMYOR

Fatma ile Kadir, onların her ikisi de görme engelli. Hayatlarının kalan bölümünü birlikte, el ele geçirmek için yola çıkan gençler, evlenmeye karar verdi. Ama sorunlar da işte o an başladı. Ev kiralamak istediler, başaramadılar, iş bulmak istediler olmadı, en sonunda Vali Memduh Oğuz"un kapısını çaldılar.

Isparta

Onların yolu Güneykent Kasabası’nda bir şölende kesişti. Aradan çok geçmeden gözler görmese de gönüllüler birbirini sevdi.

Fatma Bozkurt 41 yaşında ve Erzincanlı. Turne kapsamında yolu Isparta’ya düşen Fatma Bozkurt, geçen yıl Güneykent Kasabası’nda düzenlenen müzik şölenine geldi ve orada Anadolu’nun bağrından kopan türküleri seslendirdi. Sonrasında yaşadıklarını anlatan Bozkurt, “Güneykent’e iki defa geldik. Sağolsun Başkan, güzel bir program yaptı. Bu yaklaşık 1 yıl önceydi. Konserden sonra Kadir Bey, bizi evinde konuk etti. Siz hep böyle ilden ile dolaşıyor musunuz diye sordu. Ben de işimiz bu dedim. Son görüşmemizde aramızda bir sıcaklık oldu ve evlenmeye karar verdik” dedi.

Güneykentli 44 yaşındaki Kadir Ersoy’la evlenme kararı aldıklarını söyleyen Fatma Bozkurt, evlilik işlemleri için başvurduklarında, ev adresi ve yeni bir hayat için ev aramaya başladıklarını söyledi. Bozkurt’a göre bu iş, hiç de kolay değildi. Çünkü, çiftin her ikisi de kör olduğu için ev sahipleri evlerini vermek istemiyordu.

Konuyu yetkili makamlara ileten Bozkurt ve Ersoy, özel idarenin misafirhanesine yerleştirildi ancak, bu çözüm olmuyor.

Genç çift, kendilerine ev kiralama konusunda destek olması için Isparta Valisi Memduh Oğuz’un kapısını çaldı. Vali Oğuz, önce misafirhanede ayrı odalarda tutulan çiftin aynı odaya alınması talimatını verdi.

Isparta Valisi Memduh Oğuz, gençlerin ev ve iş bulması konusunda herkese düşecek bir görev olduğunu belirtti.

Vali Oğuz’dan kira destek sözü alan çift, mutluluğunu türkülerle paylaştı. Fatma Bozkurt’un türkülerine Vali Oğuz da zaman zaman eşlik etti.

En kısa sürede evlerini kiralayacak olan çiftin nikah şahidi Isparta Valisi Memduh Oğuz olacak. Ayrıca çifte maddi manevi destek olmak isteyenler Isparta Valiliği özel kalem müdürlüğü ya da Kanal 32 televizyonuna müracaat edebilirler.

 
 

İŞTE KANAL 32 TELEVİZYONUNUN BU GÜZEL HABERİNİ SİZLERLE PAYLAŞIYORUZ

 
TIKLAYIN VE İZLEYİN
 
 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR