21 Mayıs 2018 Pazartesi

  • 4,589 TL
  • 5,400 TL
  • 189,93 TL
  • 102.258
ISPARTA 23°
ESKİ SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN OĞLU KAZADA CAN VERDİ

ESKİ SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN OĞLU KAZADA CAN VERDİ

ISPARTA'DA 12 YAŞINDA ÇOCUK CANINA KIYDI

ISPARTA'DA 12 YAŞINDA ÇOCUK CANINA KIYDI

ISPARTA'DA 3 KİŞİ TUTUKLANDI

ISPARTA'DA 3 KİŞİ TUTUKLANDI

BU ACININ TARİFİ YOK

BU ACININ TARİFİ YOK

ARTIK STÜDYO DAİRE YAPILAMAYACAK, BİNA RENGİNİ BELEDİYE BELİRLEYECEK

ARTIK STÜDYO DAİRE YAPILAMAYACAK, BİNA RENGİNİ BELEDİYE BELİRLEYECEK

Isparta

‘Yeni Tip İmar Yönetmeliği’ 1 Temmuz’da yürürlüğe girecek. Artık stüdyo daire yapılamayacak, bina rengini belediye belirleyecek.

‘Yeni Tip İmar Yönetmeliği’ sektörden gelen itirazlar sonucu bu yılın haziran ayı sonuna kadar ertelenmişti. Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’nin yaklaşık 2 ay sonra yürürlüğe girecek yeni yönetmeliğin hiçbir şekilde ertelenmeyeceğini söylemesi inşaat sektöründe paniğe neden oldu.

STÜDYO DAİRE YAPILAMAYACAK

Yeni yönetmelikle 1+0 olarak nitelendirilen stüdyo daireler yapılamayacağını hatırlatan yetkililer, en küçük dairenin de 28 metrekare ve 1 oda 1 salondan oluşacağını açıkladı.

Yeni dönem başlıyor Artık rengini belediye seçecek

 RENGİ BELEDİYE BELİRLEYECEK

Yönetmelikle bina istenen renge de boyanamayacak.Belediyeler, mahalin ve çevrenin özelliklerine göre yapılar arasında uyum sağlamak, güzel bir görünüm elde etmek amacıyla dış cephe boya ve kaplamaları ile çatının malzemesini ve rengini tayin edebilecek. Bitmiş yapılar için de söz konusu yetki kullanılabilecek.

TERASA BAHÇE İZNİ GELECEK

Yeniliklerden biri de umumi binalar, sağlık ve eğitim tesisleri, oteller, içinde patlayıcı madde bulundurulan binalar ile yüksek bina ve tesislere paratoner konulma mecburiyeti oldu. Ayrıca teraslara, bahçe hattahavuz yapılabilecek. Balkonların ise alçıpanla bağımsız bölüm haline getirilmesi ise yasaklanacak.

MÜTEAHHİTLER FEDERASYONU BAŞKANI NECİP NASIR: KIRMIZI ÇİZGİLER KONULACAK YETKİ BELEDİYEDE OLACAK

“Geçtiğimiz ay İzmir’e gelen Bakan Özhaseki, bu yönetmeliğin kesinlikle ertelenmeyeceğini ve 1 Temmuz’dan itibaren geçerli olacağını vurguladı. Belediyelerden görüş istendi. Belediyeler bu taleplerini bakanlığa bu ay sonuna kadar iletecek. Bakanlık da kırmızı çizgilerini belirleyip diğer konular için yetkiyi belediyelere bırakacak. 1 Temmuz’a kadar ruhsatı alanlar yürürlükteki haklara sahip olacak ama 1 Temmuz’dan itibaren yeni yönetmelik geçerli olacak.”

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

Volkan

01 Haziran 2017 Perşembe 08:41

1+1 ve 1+0 denilen aileleri parçalayan yok eden dairelerin genelinde FUHUŞ, UYUSTURUCU ve diğer pis işlerin hepsi yapılmakta. Defalarca şikayette bulunmamıza ragmen hiçbirsey yapılamıyor.Umarım gerçekten yasaklanır ama zannetmem. Çünkü Türkiye'de kimse kanuna uymaz, cezalar caydırıcı değil.

Mahalleli

30 Mayıs 2017 Salı 00:31

Belediye birde yaptığı uygulamaları denetlese ne kadar mantıklı diye. Bahçelievler mah meydana caminin altındaki meydana park!! Yapıyoruz diye yolu mahvettiler. İnsanlar evlerinin önüne araba park edince ikinci araba geçemiyor yoldan. Yolu mahvettiler. Belediyeyi aradık zabıtaya yönlendirdi, ordan park bahçelere ordan da fen işlerine. Sonuç sıfır. Gazete olarak gelinde yapılanı bir görün.

Hehehe

29 Mayıs 2017 Pazartesi 18:26

Tuh ispartalilar nerden gazancek ki parayi gari

Yaver

29 Mayıs 2017 Pazartesi 14:33

Bugüne kadar neredeydiniz 30metrekare eve 500-600 lira kra istiyorlar üstüne sahte kira sözleşmsi imzalatarak devletten vergi kaçırğyorlar

memleket adamı

29 Mayıs 2017 Pazartesi 14:19

apart işinden köşeyi dönen döndü hatta köşeside kalmadı ee 28 metre kare olacakmış . geçmişe dönükde yaptırım uylayın adamsınız diyelim.

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR