23 Mayıs 2018 Çarşamba

  • 4,671 TL
  • 5,504 TL
  • 192,80 TL
  • 103.328
ISPARTA 25°
UZMAN ÇAVUŞ MEHMET KAYAN KAZADA HAYATINI KAYBETTİ

UZMAN ÇAVUŞ MEHMET KAYAN KAZADA HAYATINI KAYBETTİ

O KAZADA ÖLEN SÜRÜCÜ DOKTOR ÇIKTI

O KAZADA ÖLEN SÜRÜCÜ DOKTOR ÇIKTI

ISPARTA'DA DEV OPERASYON 19 KİŞİ GÖZALTINDA

ISPARTA'DA DEV OPERASYON 19 KİŞİ GÖZALTINDA

ESKİ SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN OĞLU KAZADA CAN VERDİ

ESKİ SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN OĞLU KAZADA CAN VERDİ

ARİF HOCA HANGİ MESAJI VERDİ

Manşet Gazetesi Sahibi Hakan Yaman, İş adamı Arif Demir ile ilgili röportajı

Isparta

Kendisini tanımayan, oturup konuşmuşluğu olmayan  insanların hakkında yorum yaptığını ve ön yargılı davrandığını söyleyen Arif hoca, herkese kapısının açık olduğunu ve bugüne kadar hiç kimseyi kapıdan geri çevirmediğini söyledi!

Aslen Eğirdir Bağıllılı olan ve kamuoyunun Arif Hoca olarak bildiği Arif Demir, ilk kez konuştu. Bugüne kadar kamuoyunun dışında kalmayı başaran Arif hoca, Bağıllı’da yapılan sünnet şöleni ve açılışlara siyasetçi ve bürokratların katılmasından sonra gündeme gelmiş ve hakkında birçok olumlu ve olumsuz eleştiri yapılmıştı. Eleştirileri hak etmediğini ve kendisini tanımayan insanların ön yargılı davrandığını söyleyen Arif Hoca, Isparta’ya yatırım yapmaktan, insanlara maddi ve manevi katkı sağlamaktan mutlu olduğunu söyledi.

Türkiye’nin en büyük plazasını inşaa ettiren Arif Hoca Gazeteci Hakan Yaman’la yaptığı röportajda hakkında bilinmeyen birçok konuya açıklık getirirken her zaman olduğu gibi siyasetin dışında durmaya ve bu konuda konuşmamaya özen gösterdi.    

   

YAMAN: Hocam insanlar size ulaşamaktan şikayetçi, bu konuda neler söylemek istersiniz?

A.DEMİR: Öncelikle şunu söylemek istiyorum, hiçbir zaman insan ayrımı yapmam, her türlü insanla oturup kalkarım, herkese kapım açık. Ben romanlarla, kürtlerle, lazlarla, çerkezlerle, işadamları ile, siyasetçisi ile, bürokratı ile kısacası aklınıza gelebilecek her türlü insanla görüşen birisiyim. Bana ulaşan, kapımı çalan herkesle görüştüm, bir Allah’ın kulu çıkıpta ben Arif hoca ile görüşemedim, beni kapıdan geri çevirdiler derse çıksın ortaya!...

YAMAN: Hocam sizin için hayırsever, kazandığını yatırıma ve hayırişlerine harçayan birisi diyorlar, peki bugün neler yaptın bu saate kadar?

A.DEMİR: Çok güzel bir soru, bugün Ispartadayım ve şu saate kadar (Saat 16.00) elektiriği kesilmiş üç vatandaşın elektiriklerinin açılması için maddi yardımda bulundum. Çeşitli hastanelerde yatan 12 hastaya yardım ettim, sıkıntısı olan birkaç kişinin sıkıntısını çözdüm. Aslında bu soruna cevap vermek istemezdim, çünkü hayır işlerini bugüne kadar hep gizli yaptım, Allah’ın bildiğini kulunun bilmesine gerek yok, ne demişler bir elin verdiğini öbür el görmeyecek, bilmeyecek, ama sen sordun diye söylüyorum ben gerçekten insanlara yardım eden, zor durumda olanların elinden tutan birisi olarak, paylaşmayı seven biriyim.

YAMAN: Peki hocam uzun yıllardır Ispartadasınız ve biz sizin hayırsever bir insan olduğunuzu yeni öğrendik. Özellikle köyünüze birçok hayır işleri yaptınız bunlardan bahsedermisiniz?

A.DEMİR: Öncelikle doğduğum köye, Bağıllı’ya Cami, huzurevi gibi yatırımlar yaptım, köyün yolunu, asfaltını, kaldırımlarını yaptırdım, bunların yanısıra birçok köyün camisinin inşaatında benim katkım vardır. Isparta cezaevinin önündeki bekleme yerinin eksiklerini tamamladım.

YAMAN: Son yıllarda ticaretede atıldığınızı ve tasarruflarınızı yatırıma dönüştürdüğünüzü görüyoruz, sırada yeni yatırımlarda olacakmı?

A.DEMİR: Evet sadece hastaya, düşküne ihtiyaç sahibine maddi yardımda bulunmak, cami yaptırmakla bu işler olmaz, insanada yatırım yapmak lazım. Evine ekmek götürecek insanlara bu imkanı sağlamak gerektiğinide düşünüyorum.Bu nedenle Mutsan Opel’in tüm haklarını satın alarak o işletmenin devam etmesini sağladık.Şuanda Opel mutsanda 40 kişi ekmek yiyor ve ben onlardan 4 yıl boyunca bir beklentim olmadığını söyledim.

YAMAN: Hocam çok güzel ve hayırlı hizmetlere imza atmışsınız, bu arada gördüğüm kadarıyla yeni bir plaza yapıyorsunuz bundan da bahsedermisiniz?

A.DEMİR: Evet şu görmüş olduğunuz 10 bin metrekare alan üzerindeki plazanın maliyeti 5-6 trilyon lira.Türkiye’nin en büyük plazasını yapıyoruz.Bu yıl sonunda tamamlanacak ve opel mutsanı buraya taşıyacağız

YAMAN: Peki mevcut Opel Mutsanın yeri ne olacak?

A.DEMİR: Biz bir yeri açarken öbür yeri kapatmayı düşünmeyiz, orasıda devam edecek, hem mülk sahibi kazanacak hem de daha çok isdihdam sağlanmış olacak. İnşallah orayıda yeni bir otomobil bayiliği alarak devam ettireceğiz

YAMAN:  Hocam otomobil sektörünün dışında başka düşünceleriniz de varmı?

A.DEMİR: Elbette var, ilk defa sizinle paylaşabileceğim yeni yatırımlarımızı anlatmak istiyorum. Isparta’nın turizminin canlanması için Turizm yatırımlarına gireceğiz. Isparta-Eğirdir tren yolu nostaljik bir yol olacak ve insanlar trenle yine Eğirdirin o eşsiz manzarasını izleme imkanı bulacak, yine Eğirdir adasının canlanması için düşüncelerimiz var, bu yatırımlarımıza dışardan gelecek yatırımcı arkadaşlarımızıda dahil edeceğiz. Yine medya sektörüne girebileceğimi daha önce söy-lemiştim, Ispartamıza ulusal bir kanal kazan-dırma düşüncemizin olduğunu söyleyebilirim.

YAMAN: Hocam konu medya yatırımlarından açılmışken sizin Otel Ispartaya ortak olduğunuz ve işletmecisi ile birlikte medya yatırımları yapacağınız yazıldı, çizildi, doğrumu bunlar?

A.DEMİR: Güzel bir konuya değindiniz, aslında bende bu konudan oldukca rahatsızdım. Bir dost meclisinde Otel Ispartanın işletmecisi Faruk beyle konuşmamız oldu ama kendisine ortak olacağımı ve ortak yatırım yapacağımı söylemedim, sağolsun Faruk bey bizim iyi niyetimizden bizim bilgimiz dışında işletmesine ortak etmiş... Kendisine gösterdiği mütevazilik için teşekkür ediyorum ama kesinlikle benim ne otel Isparta’ya ortaklığım sözkonusu, ne de Faruk beyle yatırım yapacağım... Bu hususta  medyada çıkan benim ortak olduğum haberleri gerçeği yansıtmayan ama iyi niyet göstergesi olarak algıladığım bir husustan ibarettir.

YAMAN: Hocam son olarak söylemek istediğiniz ve kamuoyuna vermek istediğiniz bir mesajınız varmı?

A.DEMİR: Öncelikle size çok teşekkür ediyorum. Sizin aracılığınız ile kamuoyuna doğruları aktarma fırsatı verdiniz. Benim son olarak söylemek istediğim başta hemşehrilerim olmak üzere herkese şunu söylemek istiyorum.Benim hakkımda ön yargısı olanlar benimle görüşmeden, benimle tanışmadan, konuşmadan yorum yapmasınlar. Gelsinler önce beni tanısınlar ondan sonra ne konuşacaklarsa konuşsunlar.Eleştirileri hak etmediğimi düşünüyorum.  Sizin aracılığınız ile Tüm hemşehrilerime en derin saygı ve sevgilerimi sunuyorum.

Allah’a emanet olun!....

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR