19 Temmuz 2018 Perşembe

  • 4,797 TL
  • 5,587 TL
  • 189,85 TL
  • 92.322
ISPARTA 27°
MEZARLIK SAVAŞ ALANINA DÖNDÜ

MEZARLIK SAVAŞ ALANINA DÖNDÜ

KORKUNÇ KAZA! 1 ÖLÜ

KORKUNÇ KAZA! 1 ÖLÜ

ARDİYEYE GİRİP İŞTE BÖYLE YAKALADILAR

ARDİYEYE GİRİP İŞTE BÖYLE YAKALADILAR

ISPARTA'DA KAZA 4 YARALI

ISPARTA'DA KAZA 4 YARALI

APARTLARDAKİ BARINMA RUHSAT ŞARTINA İLK TEPKİ NUR CEMAATİNDEN!

APARTLARDAKİ BARINMA RUHSAT ŞARTINA İLK TEPKİ NUR CEMAATİNDEN!

Isparta

Öğrencilerin konaklama alanlarında yeni dönem!

Yeni yönetmeliğe göre, öğrencilere konaklama adına hizmet verecek işletmelerin yanı sıra ev sahipleri de il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerinden ruhsat almak zorunda. Milli Eğitim Bakanlığınca hazırlanan"Özel Öğrenci Barınma Hizmetleri Yönetmeliği" kapsamında, öğrencilere hizmet veren konaklama alanlarının ruhsat ve izinlerinde yeni dönem başlıyor.

 APARTMAN DAİRELERİ İÇİN DE ŞART GETİRİLDİ

 Bakanlık tarafından hazırlanan yönetmelikle ortaokul,imam-hatip ortaokulu ve orta öğretim kurumları ile yüksek öğrenime devam eden öğrencilere barınma hizmeti sunmak amacıyla açılan ve işletilen yurt, pansiyon,apart, stüdyo dairelerin yanı sıra apartman daireleri, ruhsatsız ve izinsiz kiralanamayacak.

Bu haberlerin ardından Yeni Asya gazetesi bugün “Öğrenci evlerine 28 Şubat kuşatması” manşetiyle çıktı.

Nur Cemaati'nin yayın organı Yeni Asya gazetesi bugün“Öğrenci evlerine 28 Şubat kuşatması” manşetiyle çıktı. Yeni yapılan düzenlemeyle evinin öğrencilere kiraya vermek isteyenlere, Milli Eğitim Bakanlığı’ndan izin ve ruhsat alma zorunluluğu getirildi.

İLK TEPKİ NUR CEMAATİNDEN

Yeni düzenlemeye tepki gösteren Yeni Asya gazetesi haberinde şu ifadeleri kullandı: “Resmi Gazete'de yayınlanan yeni yönetmelikle, evlerini öğrencilere kirayacak ev sahiplerine il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerinden ruhsat alma zorunluluğunun getirilmesi, bir 28 Şubat projesinin daha hayata geçirilmesi olarak yorumlandı.”


“28 ŞUBAT’TA YAPILAMAYANLAR…”

Gazete haberinin devamın AKP’ye sert tepki göstererek“‘Cemaat’ bağlantılı yurtların kapatılması ve Diyanet evlerinin yaygınlaştırılması gibi uygulamalardan sonra gündeme getirilen bu yeni düzenleme, “28 Şubat’ta planlanıp da yapılamayanlar bu dönemde tek tek tatbik ediliyor” dedirtiyor.” diye yazdı.

ODATV

 

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

KERİMOĞLU

28 Temmuz 2017 Cuma 16:39

Apartlarda kimin kaldığı ve ne yaptıkları belli olmuyor.Birde maliyeciler denetlese

vatandaş

28 Temmuz 2017 Cuma 13:47

Arkadaşlar bazı yorumcular nurculuğu eleştirenleri anlamadan eleştirmiş, hatta bir kısmı aba altında sopa göstermiş yok şikayet edilecek vs. Ne kadar eleştireye ve denetime tahammülsüz olduklarını gösterir bu olgu ve son derece tehlikeli bünyeleri olduklarına delildir bu yorumcunun yorumu. Cemaat tabi ki İslam toplumunda olması gerekir. ama nurculuk bambaşka bir faktördür. Ve kesinlikle devletin bütün nur kollarının faaliyetlerini mercek altına alması gerekir,

Şahin

28 Temmuz 2017 Cuma 06:40

(2) Cemaat kavramını FETÖ ile özdeşleştiren bir kafaya ne anlatırsın? Ya da şöyle diyelim FETÖ ile Yeni Asya Cemaatinin farkını anlamak istemeyen birine ne anlatırsın? Ha çok merak ediyorsan Ruşen ÇAKIR'ın Ayet ve Slogan adıyla yaptığı araştırmaya bak, orada daha ayakları yere basan değerlendirmeleri görürsün.

Şahin

28 Temmuz 2017 Cuma 06:34

Yapılan yorumların % 70'i kulaktan dolma, ya da araştırma yapılmadan bilmeden yazılan değerlendirmeler. Kimisinin siyasi rahatsızlığı var.Bazılarının içinde bulunduğu grubun bağnazlığı ve gözü kapalı hazımsızlığı mevcut. Bazıları içindeki ufuneti çıkarmış. 28 Şubat'ta Y. Asya'nın ne yaptığını öğrenmek istersen o günkü manşetlere bakarsın.

hüseyin

28 Temmuz 2017 Cuma 03:18

Öncelikle Yeni Asya Nircularin yayın organı değildir. Nur cemaatinin bir koludur. Nur cemaatinin mesveret kısmına dahil değildir. Nurculuk ve FETO yu de aynı keseye koymak ahmakliktir. Nur cemaati mesveret heyeti fetoyu bu kirli düşüncelerini daha önce sezmiş ve 1977li yıllarda dislamistir. Yeni Asya cemaatini de gazete yayınlarından dolayı dislamistir. Cemaatimize ve bizlere yapılacak olan hakaretleri kesinlikle şikayette bulunacağız.

Kılıç

27 Temmuz 2017 Perşembe 19:27

Haber için teşekkür ediyorum farkındalık oluşturuyor, NURCULUK; Fetullah'ın zihin hafızası diyeceğimiz tüm karanlık odaların baskın iklimi...Bu garabet yapının ayinleri bu tuhaf adamın rabıtasında anlam bulmuş, öğretiler aktarımıdır... İslam alimleri bu akımı tehlikeli görürler

can

27 Temmuz 2017 Perşembe 18:00

Rabbim gönderdiği kitapta - Fırkalaşmayın bölünmeyin diyor- Öbür alemde sorular bu kitaptan (Kur'an) sorulacak diyor.Bırakın benim cemaatim iyidir, senin tarikatın kötüdür muhabbetini. Kitabı okuyun, anlamak için ****ret gösterin. Anladığınızı hayata geçirin.Tek bir din var tek bir yol var.Ahmetin Mehmetin eteğine yapışarak anca bu dünyadaki üç beş gününüzü kurtarabilirsiniz.

kahraman Mücahit

27 Temmuz 2017 Perşembe 17:55

15 Temmuz kalkışması ile akıllanmayan güruh!Akıl tutulmasının şaşkınlığından sıyrılıp...Darp-ı mesel müdavimliğinde;"Şaşkın ördek,dötün,dötün,yüzermiş." İşareti anlamında muhataplaşıp!Arsızca Sait Nursi’yi veya Nurculuğu kurtarma derdine düştüler. Oysa Sait Nursi,Fetö'nün zihniyet dünyasını besleyen asli fiğür...

Ibrahim Askeriz

27 Temmuz 2017 Perşembe 16:53

bir de insanimizin girtlagina mikro cip takin nereye gittigini de kontrol edin, ne bicim memleket olduk kardesim? milletin akli yok mu nereye gideceginde? universite cagina gelmis bir adam kendi kararlarini veremiyorsa bizim egitim sistemimizde bir ariza var arkadas, genc bir yetiskin kendi menfaat ve cikarlarini elbette cok iyi hesaplayabilmeli, yurlarda sanki beyin yikaniyormus, bu siyasilerin cogunun cocugu hizmet okulu mezunu, neden hala hizmete comak sokuyorlar? cunku hirsiz var.

Ibrahim Askeriz

27 Temmuz 2017 Perşembe 16:46

Serdar efendi, din devletin tekelinde olmamali, ayni avrupa ve amerikada oldugu gibi devletten bagimsiz, ve kendi kaynaklari ile calisan birimler olmali, avrupa ve amerikadaki kiliseler ve havralar bu sekilde calisiyor, hatta bazi kiliseler baska ulkelere cemaatinin yardimlari ile misyonerler gonderiyor, bu tamamen devletten bagimsiz, ama neden bizim ulkemizde din ve devlet isleri birbirinden ayri olmakla beraber, devlet din islerine karisiyor ve insanlara nasil dusunecegini dikte ediyor?

Ibrahim Askeriz

27 Temmuz 2017 Perşembe 16:42

İbrahim Hoca, insanlari yuceltme ve kutsama maalesef bu ulkede ve arap cografyasinda bir hastalik, ayni hastaligi insanimiz hem ataturk'e hem de recep tayyip erdogan'a ve dini liderlere gosteriyor, hatta ve hatta bazen bu yuceltmeler sirk derecesine kadar variyor, insanlar devlet adamlarini yada din adamlarini yaptiklari isler icin takdir eder yada sevebilir, ama taparcasina koru korune biat etmesi asla kabul edilemez,halkin bu zaafiyeti de siyasiler ve din tacirlerinin de isini kolaylastiriyor.

Şehmettin

27 Temmuz 2017 Perşembe 16:24

cemaat işi sakat, hepsi hazır örgüt, başına bi fetö geçir istediğini yaptır.

Başgan

27 Temmuz 2017 Perşembe 14:56

Bütün cemaatler devlet için tehdittir ilk süleymancılar nurcular ismail ağa baş tehtit unsuru bunlardır feto dan ders almadımı bu devlet

Başlık

27 Temmuz 2017 Perşembe 14:33

Başlığı Yeni Asya Cemaati olarak değiştirirseniz daha doğru haber yapmış olursunuz. İyi çalışmalar

Hur

27 Temmuz 2017 Perşembe 14:23

Alternatif kitap ci arkadaş senin mantıkla bilim adamarına niye bilim insanlarının kainatı anlamak adına metotları kitaplarını okuyor demi ... kitab-i kebir ı kainatı hiç bir aracı olmadan okusunlar ... bakalım ne yapabilecekler ... kuranın a muhatap yetiştiren bu tip araç ilimler tefsirlere sığ bakma baktirma... ilim kitaplarının bir kalitesi kıymeti olduğu gibi ... perde olmayan maksadı aşmayan makbuldür ... makbuliyeti de ispat olmuş bir eser ... vebali olan işler ilim ehli ne sorsunlar

İbrahim Hoca

27 Temmuz 2017 Perşembe 13:58

gerekiyor. Aklını, vicdanını Allah'tan başkasına emanet etmeyi, liderine musalladaki ölü gibi teslim olmayı emreden bir anlayışa Aklı selim Müslümanlar artık itibar etmemeli.Said Nursi de tuvalete giden, yiyen,içen bi ölümlü idi sonuna kadar eleştirilmeli, uluslararası ilişkileri varsa ortaya çıkarılmalıdır.Cemaat ve tarikatler artık adam gibi Müslüman olmanın çaresini bulmalı yoksa yok olup gitmelidir. Hurafeden başka birşey üretmeyen yapılar da artık cemaat kavramını kirletmeyi bırakmalıdır.

Cemaat kelimesine düşmanlık oluşturmayın

27 Temmuz 2017 Perşembe 13:56

İslami bir kelimedir.islam gücünü bu kenetlenmeden alır.manevi tahribatın cemaatle hücümüna karsi tavsiye edilen İslami kardeşlik hakikat yolunda arkadaşlık manasında İslamin sosyal yapilaridir .. su i istamele uğraması kötü olduğunu anlatmaz yorum yapanlar akıllı olun vebalin altına girmeyin... özellikle bu gruptan bir iç giciklanmaniz varsa insan bilmediğine düşmandır ... tüm İslami oluşumların susturulup İslami şearin yerlere atılıp kökten temizlenmek istendi dönemindeönderlik etmislerdir

İbrahim Hoca

27 Temmuz 2017 Perşembe 13:53

Nur Cemaati sözüne alınganlık gösteren arkadaşlar Yeni Asyacıların da Risale-i Nur okuduklarını bilmiyorlarmı acaba.Risale-i Nurları Kur'an-ı Kerim yerine alternatif kutsal kitap kabul ederek okuyan her cemaat nur cemaatidir.Ve bu cemaatlerin hepsi de birer fetö adayıdır.Mutlaka içlerinde iyi niyetli saf Mü'minler de vardır.Lakin Müslümanların getirildiği noktada artık herkesin kendini sorgulaması ve Tek Ana kaynak olan Kur'an'ın önderliği ve Peygamber (SAV)'in örnekliğinde bir anlayışa dönmesi

üzgünüm

27 Temmuz 2017 Perşembe 13:42

cemaatler ülkesi Türkiye... çok yazık çooookkk

Bu başlıkta algı oyunu var

27 Temmuz 2017 Perşembe 13:29

Bu başlıkta algı oyunu var feto ile iş tutan bir grubun yanlış icraatını nur cemaati diye sunan gazeteci ler ... Bu işi bilerek mi yapıyorsunuz nurun merkezi olan bir ilde bu kasıtlı haberiniz sizden sorulur...

Kasıtlı haber

27 Temmuz 2017 Perşembe 13:26

Hükumete nur cemaatinden tepki diye anlaşılan bu başlık fitne kokuyor cumhur başkanını hero tamda destekleyen nur cematidir ... Bu haberi yeni Asya diye yapın kasıtlı çarpıtma yapmayın gazeteciler bu kasıtlı işleriniz dönüp size sorulur sapla samanı karıştırmayın ....

Sm

27 Temmuz 2017 Perşembe 11:12

Onu yemezler denetimsiz fakir fukara çocuklarını topla beyinlerini yıka vatan haini olarak yetiştir ikinci bir fetöyü bu millet yemez denetimsiz öğrenci evi saatli bomba gibidir.

Serdar

27 Temmuz 2017 Perşembe 11:00

Din adı altında kurulan tüm cemaat vb leri menfaat ve çıkar grubuna dönüşmüş olup ,Allahın Kitabını okumayı(Türkçe Meal ) bırakıp bunların peşine gidenler gideceğiniz yer belli ,Allahın verdiği aklı kullanmazsanız sizin yerine birileri kullanır

Hayta ismail

27 Temmuz 2017 Perşembe 10:50

Cemaatler milletin beynini yıkamaya son verin defolup gidin artık arabistana rahat bırakın bu milleti

H kaya

27 Temmuz 2017 Perşembe 10:41

Fötö yardakçıları rahatsız mış

Hasan tahsin

27 Temmuz 2017 Perşembe 10:41

Bunlara nur cemaati diyen ALLAH tan kork Fethullah ı Nurcu yaptınız yeni asya nur cemaati oldu bunlar asla saidi nursi hazretleri ni sevmez ne zaman Nurcu oldular . Ne içiyorsanız bizede verin. Bende sizin gibi düşünmek istiyorum.

s.e

27 Temmuz 2017 Perşembe 10:09

Siz 28 Şubat zulmine zamanında karşı koydunuz mu ki; 28 Şubattan dem vuruyorsunuz, yüzsüzler. Reise ALLAH ömür versin, kazadan beladan korusun sizin gibilerin maskesini düşürdü.

Tahiri

27 Temmuz 2017 Perşembe 09:47

Bunlar nur cemaati diye kendilerini ve başkalarını kandıran fitne gurubu bunlar lütfen nur cemaati diye değerlendirmeyin .

vatandaş

27 Temmuz 2017 Perşembe 09:44

bu cemaat ne zaman destek oldu ki AK Parti icraatlarına.

anti feto

27 Temmuz 2017 Perşembe 09:43

senelerdir süleyman demirelden meded umanlar bakın üstadınız ne diyor yılandan akrepten kaçındıgınız gibi siyasetten kaçının feto gibi hainin savunuculugunu yapanlar okuyun bakın yeni asyayı 28 şubatta bu kadar sert ndegildiniz hayırdır fetonun elinde santaj olarak ne var mesela kutlular ile ilğili bu kadar basiretsiz olunmaz ki ölmuş eşşege yariş kazanacak diye bahis e girilmez tabi kaset yoksa

hasan

27 Temmuz 2017 Perşembe 09:00

Yeni asyacılar başlı başına sapkın bir topluluktur. risale-i nur lar ile alakası yoktur. tıpkı hain fetöcüler gibi risale-i nurları çirkin emellerine alet ediyorlar. her risale ile ilgili paylaşım yapana nurcu demeyin....

Barlalı

27 Temmuz 2017 Perşembe 08:38

İster kabul edin ister etmeyin yENİ ASYA said nursi fiirlerine dayalı çapı küçük gürültüsü büyük bir cemaattir.fetöden sonra nurcular sadece kendilerinin nurcu olduğunu diğerlerinin nurcu olmadığını ilan ediyor.Onu alma beni al misali...Hepside aynı yerden besleniyor.aynı şeyi farklı söylüyorlar.Kavga menfeat kavgası.Not:İlgilisine:Yeni Asya cemaati üzerine yapılmış ilmi bir çalışma:DİNİ GURUPLAR VE SİYASET YENİ ASYA.yAZAR.hÜSEYİN aSLAN.ANKARA OKULU YAYINLARI

Gerçek

27 Temmuz 2017 Perşembe 00:50

Yeni asya bir nur cemaati değildir.Nur cemaatinin gazetesi olmaz.onlar parelelin tetiği gibi çalışiyor.yayın hakları elinden alınınca gerçek yüzleri ortaya çıktı.

sami

27 Temmuz 2017 Perşembe 00:47

Yeni asya nur cemaati mı? Fetö' nün diğer bir versiyonu. Bunu anlamamak için ahmak olmak lâzım. Risaleinurlar' ı basit âdi çıkarları için kullanan bu şuursuzlara Rabbim basiret ve feraset versin.

Vatandaş

27 Temmuz 2017 Perşembe 00:33

Fetönün zihin dünyasını besleyen asli figür nurculuktur. Abdülhamit han ve Atatürk bunu görmüştür , bunlar ilerde fetö oşma yolunda ilerliyorlar ,

muhammet kucukcinar

27 Temmuz 2017 Perşembe 00:30

Hadi oradan nur cemeatiymis fetonun elinde oyuncak olan bir cemeat apartlar fuhus yuvasi olmus bu adi cemeat olan topluluknumurunda degil nasil kotuleriz modunda apart isletmecisi biri olarak ****et yerinde ve eksik dahada disiplin olmasi sart denetim sifir

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR