19 Nisan 2018 Perşembe

  • 4,029 TL
  • 4,994 TL
  • 174,81 TL
  • 112.102
ISPARTA 18°
ÖLEN ANNE VE KIZIN SON GÖRÜNTÜLERİ ORTAYA ÇIKTI

ÖLEN ANNE VE KIZIN SON GÖRÜNTÜLERİ ORTAYA ÇIKTI

TRAFİKTE YENİ DÖNEM TÜM ARAÇLARA TAKILACAK

TRAFİKTE YENİ DÖNEM TÜM ARAÇLARA TAKILACAK

ISPARTA'DA ŞOK İNTİHAR

ISPARTA'DA ŞOK İNTİHAR

ISPARTA'DA ANNE VE KIZI SOBADAN ZEHİRLENEREK ÖLDÜ

ISPARTA'DA ANNE VE KIZI SOBADAN ZEHİRLENEREK ÖLDÜ

ANASINIFI TERCİHİ YAPARKEN BİR KEZ DAHA DÜŞÜNÜN

ANASINIFI TERCİHİ YAPARKEN BİR KEZ DAHA DÜŞÜNÜN

Isparta

Uzmanlar, okul öncesi eğitim kurumlarını hayata en iyi başlangıç yeri olarak görüyor ve çocuklar için yaşamsal önemde olan bu dönemeçte, anne ve babaların okul tercihini yaparken dikkatli olmaya davet ediyorlar. Uzmanlar, Ana sınıf tercihinde bulunurken, anne ve babaların özellikle okulun fiziksel yapısına dikkat etmeleri konusunda uyarıyor.

Peki , ideal okul binası nasıl olmalı?

Uzmanlar, ideal okul binasının dikey değil yatay bir yapıya sahip olmasını, mümkünse tek katlı olmasından yana.  Tercih edilecek okulun, şehir trafiğinden ve sesten uzakta olması çocukların gelişimi açısından önemli görülen bir kriter.Uzmanlar ayrıca kış için kapalı bir bahçeye sahip olan okulların çocukların dört mevsim hareket etmelerine imkân sağlaması bakımında çok önemli olduğunun altını çiziyorlar.

Isparta’da bu kriterlere sahip olan bir okul var: TED ISPARTA KOLEJİ

TED Isparta Koleji Ana sınıfları 1400 m² kapalı alanı,bahçeye açılan sınıfları, tropikal kış bahçesiyle ve uzmanların ideal okul olarak gösterdiği yatay yapılaşmasıyla bu kriterleri fazlasıyla yerine getiriyor.

TED Isparta Kolejinin Ana sınıflarının asıl farkı öğrencilere verilen eğitimde

Uzmanlar, Okulun fiziki şartları kadar önemli diğer bir konunun da anasınıflarında uygulanan eğitim programlarının niteliği olduğunu söylüyorlar.  Uzmanlara göre anasınıfı eğitiminde en önemli nokta çocukların zihinsel ve bedensel gelişimlerini geliştirecek derslerin bir arada ama konusunda uzman öğretmenler tarafından verilmesi olduğunu belirtiyorlar.

TED Isparta Koleji işte bu noktada Isparta’da emsallerine göre fark yaratan bir okul. 

Derslerde çocukların anadilini geliştirmeye yönelik çalışmalara ek olarak TED anasınıfı öğrencileri İngilizce ile tanışıyor.Anasınıfı öğrencileri aldıkları bu İngilizce eğitimle ileri sınıflarda yabancı dil öğrenimi konusunda kalıcı bir temel oluşturuyorlar.

TED Isparta koleji anasınıflarında en önemli ders satranç.Çünkü satranç dersleriyle çocukların hayal güçleri ve inovatif düşünceleri harekete geçiriliyor ve böylece ileri yaşlarda çocukların her kademede ihtiyaç duyacakları yorumlama ve analiz kabiliyetleri geliştirilmiş oluyor. El ve zihin becerilerini geliştirmek için origami dersi, problem çözme ve duygusal becerileri geliştirmek için yaratıcı drama dersi, ritim duygularını geliştirmek için müzik dersi,  psikomotor becerilerini geliştirmek için jimnastik dersi, mantıksal düşünce becerilerini geliştirebilmek için algoritma ve kodlama ile bilişim teknolojileri dersi,hayallerini yansıtabilecekleri görsel sanatlar dersleri Ted Isparta kolejinin anasınfılarda çocuklara sundukları imkanlar arasında. Ancak altı çizilmesi gereken bir nokta var. O da bütün bu derslerin branş öğretmenleri tarafından veriliyor olması. Yani TED Isparta Kolejinin ana sınıflarında her bir dersin öğretmeni ayrı .

 

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

Dikkat

16 Ağustos 2016 Salı 20:35

TED Kolejinin kalitesini tartışmaya gerek yok. Ayrıca öğretmen kadrosunda paralelci öğretmen bulundurmuyor. Tebrikler Ted koleji.

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR