25 Mayıs 2018 Cuma

  • 4,700 TL
  • 5,508 TL
  • 197,37 TL
  • 102.825
ISPARTA 17°
LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

CENAZE TÖRENİNE GELİNLİK GİYEREK GELDİ

CENAZE TÖRENİNE GELİNLİK GİYEREK GELDİ

ISPARTA'DA 2 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

ISPARTA'DA 2 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

AMCASINI TÜFEKLE VURMUŞTU

AMCASINI TÜFEKLE VURMUŞTU

Isparta

Taşevi Muhtarı Mustafa Çetinkaya’yı pompalı tüfekle vurarak ölümüne neden olan öz yeğeni Ümit Çetinkaya’ya cinayetten 15 yıl, cinayete teşebbüsten 7 yıl 6 ay ceza verildi Yalvaç’ın Taşevi köyünde geçtiğimiz yıl 11 Nisan tarihindeişlenen ve köy muhtarının öldüğü cinayet dvası dün sonuçlandı. Mahkeme heyetiölen muhtar Mustafa Çetinkaya’nın öz yeğeni olan sanık Ümit Çetinkaya’ya 22 yıl6 ay hapis cezası verdi.

 

                YalvaçAğır Ceza Mahkemesi’nde dün görülen duruşmaya maktülün yakınlarından hiç kimsekatılmadı. Duruşmada tutuklu sanık Ümit Çetinkaya hazır bulunurken yakınları veavukatı da duruşma salonundaki yerlerini aldı.

 

                İddiamakamının ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istediği duruşmada mahkemebaşkanı Ayşegül İskenderoğlu sanığa son savunmasını yapmasını istedi. SanıkÇetinkaya, olaydan duyduğu üzüntüyü dile getirerek ‘Keşke amcam öleceğine benölseydim. Çok pişmanım. Mahkemenin vereceği karara saygı duyuyor ve adaletegüveniyorum’ dedi.

 

               Mahkeme Başkanı kararı açıklamak için duruşmaya 10 dakika ara verdi.Uzun süren aranın ardından sanık ve taraflar mahkeme salonuna yeniden alındı vemahkeme heyeti sanığa adam öldürme suçundan 15 yıl, maktülün oğlu CeyhunÇetinkaya’yı öldürmeye teşebbüsten dolayı da 7 yıl 6 ay hapis cezası verdiğiniaçıkladı.

 

               CİNAYET KEPÇE TARTIŞMASI NEDENİ İLE ÇIKMIŞTI

 

                Aynıköyde yaşayan Ümit Çetinkaya amcası olan ve köyde hem muhtarlık hem de HoyranSulama Birliği Başkanı olan amcası Mustafa Çetinkaya’dan ev yapacağı arsanındüzenlenmesi için kepçe kiralamak istediğini ancak amcasının herkese tahsisedilen kepçeyi bir türlü kendilerine vermediğini bu nedenle 2 yıldır dargınolduklarını ifade etmişti.

 

                Sanıkdaha önceki duruşmalarda verdiği ifadesinde olay günü akşam saatlerinde bahçeden evine döndüğü sırada amcası olanMustafa Çetinkaya’nın kahvehane önünde oturduğunu ve kendisine laf atmasısonucu tartışmaya başladıklarını ardından çıkan kavgada boğuşma sırasındaomuzunda duran tüfeğin ateş alarak patladığını öldürme kastının bulunmadığınısöylemişti.

 

                Çoksayıda tanık dinleyen mahkeme heyeti sanığa Mustafa Çetinkaya’yı öldürmesuçundan 15 yıl hapis cezası verdi. Mahkeme heyeti olayda tahrik olduğunakanaat getirdi. Sanığın olay yernde bulunan maktülün oğlu Ceyhun Çetinkaya’yaateş ettiği ve öldürmeye teşebbüs ettiğine kanaat getirerek bu suçtan dolayı da7 yıl 6 ay hapis cezası verdi.

kaynak : NURETTİN ARKAN ÇINAR ALTI  YALVAÇ 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR