27 Mayıs 2018 Pazar

  • 4,707 TL
  • 5,492 TL
  • 196,80 TL
  • 103.200
ISPARTA 22°
BAŞKAN GÜNAYDIN SAHAYA İNDİ

BAŞKAN GÜNAYDIN SAHAYA İNDİ

KÖY GARAJINDA YANDIN ÇIKTI

KÖY GARAJINDA YANDIN ÇIKTI

LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

ALAYLI MI? MEKTEPLİ Mİ?

Eğirdir Meslek Yüksek Okulu konferans salonunda Isparta Ticaret ve Sanayi Odası Başkanvekili aynı zamanda önümüzdeki seçimlerde Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığına aday olan Şükrü BAŞDEĞİRMEN öğrencilere 'ALAYLI mı? Yoksa MEKTEPLİ'mi konulu bir konferans verdi.

Isparta

Yaklaşık bir saat süren konferansa Eğirdir Belediye Başkanı Osman Nuri ÖZMERAL, Yrd. Doç Dr. Ertuğrul BAYER, Okutman Çetin MEYDAN, öğretim görevlileri ve öğrenciler katıldı.

Başdeğirmen özetle; ‘Mektepli mi? Alaylı mı? Bence her ikisi de olmalı, mesela ben hem mektepli hem  de alaylıyım, çünkü her ikisinden de çok iyi faydalanıyorum.  Ama  mektepli olmak da, alaylı olmakta tecrübe ister. Mesela mektepli olmak paylaşılmayan bilginin anlamsız olduğunu söylüyor. Fakat şöyle bir şey var tecrübe olmadığı zaman her ikisinin de bir anlamı yok. İnsanlar okulunu   okuyor fakat mesleğinde başarısız oluyor. Ama bir gerçek var ki nereye giderseniz gidin diplomasız hiçbir şey olmuyor.

Anne ve babalarınız sizler için büyük bir fedakarlık yaparak sizleri okutuyor, ama maalesef görüyorum ki çalışmıyoruz, gece sabaha kadar uyumuyoruz, bilgisayar ve facebook’ta takılıyoruz, sonra akşama kadar uyuyoruz, akşam beşte kalkıp okula geliyoruz, ne zaman ders çalışıyoruz sizce. Günümüzde artık lise mezunlarına cahil gözüyle bakılıyor. Ben 51 yaşından sonra okumaya başladım, önce Manisa ve sonra Eğirdir MYO’da okudum. Ve okumanın yaşı ve sınırı olmadığını gördüm’ dedi.

Değişik örnek ve anektotlarla öğrencilerle karşılıklı soru cevap şeklinde geçen konferans sonunda Eğirdir Belediye Başkanı Osman Nuri ÖZMERAL ve Şükrü BAŞDEĞİRMEN öğretim görevlileriyle uzun süre  sohbet ettiler.

Kemal ERBEN - BOMBA32 EĞİRDİR

 

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR