24 Mayıs 2018 Perşembe

  • 4,567 TL
  • 5,353 TL
  • 200,52 TL
  • 101.892
ISPARTA 18°
GÖZYAŞLARIYLA SON VEDA

GÖZYAŞLARIYLA SON VEDA

UZMAN ÇAVUŞ MEHMET KAYAN KAZADA HAYATINI KAYBETTİ

UZMAN ÇAVUŞ MEHMET KAYAN KAZADA HAYATINI KAYBETTİ

O KAZADA ÖLEN SÜRÜCÜ DOKTOR ÇIKTI

O KAZADA ÖLEN SÜRÜCÜ DOKTOR ÇIKTI

ISPARTA'DA DEV OPERASYON 19 KİŞİ GÖZALTINDA

ISPARTA'DA DEV OPERASYON 19 KİŞİ GÖZALTINDA

ALAVERE DALAVERE ANKET

DEMOKRAT GAZETESİNİN HABERİ SONUCU FARKLI İKİ ANKET

Isparta
Anket bilmecesi
ISPARTA’da adı açıklanmayan bir şirketin halk otobüslerine yönelik yaptığı kamuoyu araştırması Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın’ın çıkışıyla patladı. Başkan Günaydın, ‘Halk otobüslerden memnun’ şeklinde ilan edilen anketi gerçekleştiren firma için “Bana bunun tam tersi yönünde rapor verdiler” dedi
ALAVERE DALAVERE ANKET
Vatandaşların Isparta’da toplu taşıma hizmeti veren halk otobüslerine yönelik memnuniyetlik araştırmasındaki çelişki gün yüzüne çıktı. Gazetelere de yansıyan sonuçlarda katılımcıların yüzde 55’inin otobüslerden memnun olduğu yönündeki anket sonucuna karşın, Belediye Başkanı Günaydın Basın Kulübü programında ‘Onlar alavere dalavere bendeki anket sonucu öyle değil’ dedi. Başkan programdan sonra gazetecilerle yaptığı sohbette ise aynı firmayı tam tersi yönünde rapor vermekle suçladı. Adı bir türlü açıklamayan o anket şirketi ise hala sessizliğini koruyor Isparta’da toplu taşımada halk otobüslerinden memnuniyetlik derecesinin ölçülmesini konu alan ve bağımsız bir şirket tarafından yaptırılan iki sonuçlu anket, bu tür araştırmaların ne kadar güvenilir olduğu tartışmasını gün yüzüne çıkardı.
SONUCU FARKLI İKİ ANKET
Isparta’da yayın yapan bazı yerel gazeteler hafta başında halkın toplu taşıma hizmetlerinden ne kadar memnun olduğunu araştırmaya dönük gerçekleştirilen anketin sonuçlarını yayınladılar. Bu haberin yayınlandığı günün akşamı Kanal 32’deki Basın Kulübü programına konuk olan Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, şok bir iddiada bulundu. Halkın otobüslerden memnun olduğu yönündeki anketin gerçeği yansıtmadığını “Ben o memnuniyete inanmıyorum. Ben anket yaptırdım. Onlar fasa fiso konuşmalar alavere dalavere. Isparta halkı memnun değil. Ben uyuyan bir adam değilim. Böyle basitçe bizi kandıracaklarını zannetmesinler” şeklindeki açıklamayla kamuoyuna duyurdu.
BANA BAŞKA KARŞI TARAFA BAŞKA
Canlı yayından sonra aynı konuya yönelik gazetecilerle Barida Otel’de yaptığı sohbette eleştirilerini sürdüren Başkan Günaydın, kendisine halkın otobüslerden memnun olmadığı yönünde anket sonucu gösterenlerin karşı tarafa da otobüslerden memnun oldukları yönünde anket düzenlediklerini iddia etti. Günaydın, o anketöre yol vereceğini de söyledi.
KİM BU ANKET ŞİRKETİ? AMACI NE?
Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın’ın halk otobüslerinden memnun olunduğunu yalanlayan açıklamaları kurumlara anket yapanlara ne kadar güvenileceği sorusunu da beraberinde getirdi. Başkanın açıklamalarının ardından bu anketi gerçekleştirenlerin neden çıkıp da sonuçların arkasında durmadığı ve kendisini savunmadığı merak konusu oldu. Bu anketörlerin nerede olduğu, kimler olduğunun sorularına kamuoyu şimdi yanıt bekliyor. Isparta kamuoyunu yanıltmak suretiyle neyin amaçlandığı da bilinmiyor.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR