20 Haziran 2018 Çarşamba

  • 4,741 TL
  • 5,492 TL
  • 194,49 TL
  • 94.588
ISPARTA 21°
İNAN YALVAÇ ZAFER İNANANLARINDIR

İNAN YALVAÇ ZAFER İNANANLARINDIR

CEYHAH'DAN SDÜ REKTÖRÜNE SERT TEPKİ

CEYHAH'DAN SDÜ REKTÖRÜNE SERT TEPKİ

ISPARTA'DA GAZİ ALBAYRAK'IN EVİ YANDI

ISPARTA'DA GAZİ ALBAYRAK'IN EVİ YANDI

EĞİRDİR'DE KORKUNÇ KAZA 2 YARALI

EĞİRDİR'DE KORKUNÇ KAZA 2 YARALI

Aksu için elimi taşın altına koydum

Ak Partinin Aksu Belediye Başkan Aday Adayı Hüseyin Yörük, Aksuya en iyi hizmeti verebilmek için bu göreve talip olduğunu belirterek, Tek hedefim ilçemi hizmet noktasında kalkındırmaktır.

Isparta

Ak Parti’nin Aksu Belediye Başkan Aday Adayı Hüseyin Yörük, Aksu’ya en iyi hizmeti verebilmek için bu göreve talip olduğunu belirterek, “Tek hedefim ilçemi hizmet noktasında kalkındırmaktır. Bunun için elimden geleni yapmaya hazırım” dedi.

 

Ziraat Bankasında 26 yıldır yönetici memur olarak çalışan ve aslen Aksu’lu olan Hüseyin Yörük, 12 Kasım Salı günü memurluk görevinden ayrılarak Adalet ve Kalkınma Partisi’nden (Ak Parti) Aksu Belediye Başkanlığı için aday adaylığını açıkladı.

YÖRÜK; “1987’DEN BU YANA ZİRAAT BANKASINDA ÇALIŞIYORUM”

Aksu’nun sorunlarının çok olduğunu ve kendisinin bu sorunları çözmek için elini taşın altına koyarak aday adayı olduğunu ifade eden Hüseyin Yörük, konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada; “1965 yılında Aksu ilçemizin Mirahor mahallesinde doğdum. İlköğrenimime Aksu İlkokulu’nda başladım ve orta 2.sınıfta Isparta Gülkent Ortaokulu’na geçerek ortaöğrenimimi tamamladım. Lise öğrenimimi Isparta Ticaret Lisesi’nde, yüksek öğrenimimi ise Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi, İşletme bölümünde tamamladım. Lise mezuniyetim sonrasında, üç yıl süreyle özel bir inşaat firmasında çalıştıktan sonra vatani görevimi yapmak üzere işimden ayrıldım. Askerlik dönüşünde aynı işime devam ettim. 1987 yılında özel sektördeki işimden ayrılarak, Ziraat Bankası’nda göreve başladım. Halen aynı kurumda, kredilerden sorumlu Müdür Yardımcısı olarak görev yapmaktayım.

“İLÇEME HİZMET ETMEK İSTİYORUM”

Sayın, Başbakanımız Recep Tayip Erdoğan’ın başkanlığını yaptığı Adalet ve Kalkınma Partisi’nde nefer olarak, tüm teşkilatımızla el ele, gönül gönüle çalışmak, Aksu ilçemizde oylarımızı en üst seviyeye çıkarmak, Belediye Başkanlığı’nı kazanıp Sayın Başbakanımıza hediye etmek ve halkımızın hizmetkârı olmak için Aksu Belediye Başkanlığı’na aday adayı oldum. Öncelikle bugüne kadar İlçemize hizmet etmiş, emeği geçmiş kişilere Şükranlarımı sunar, Ebediyete intikal etmişlere Allah’tan rahmet, yaşayanlara esenlikler diliyorum” dedi.

İŞTE YÖRÜK’ÜN YAPACAĞI HİZMETLER…

Aksu Ak Parti Belediye Başkan Aday Adayı Hüseyin Yörük, ilçede yapacağı çalışmaları da şöyle sıraladı:

1 - Aksu ilçemizde, dışarıdan gelecek misafirlerimizin konaklayabileceği bir otel, mevlüt ve düğün gibi etkinliklerin yapılabileceği bir salon, yemek hizmeti verilen bir restoran bulunmamaktadır. Bu ihtiyaçların acilen giderilmesi için içerisinde otel, düğün ve konferans salonu olarak kullanılabilecek bir sosyal tesis kompleksi yapılması sağlanacaktır. İlçemize dışarıdan gelen insanlar geldikleri yerin ilçe olduğunu duyunca şaşırmaları engellenmiş olacaktır. İlçemizi bu durumdan kurtarmak için acilen mevcut yolların ve kaldırımların tadilatının yapılması tamamlanacaktır. Halkımızın çamur yollarda değil, kaldırım taşı döşenmiş yollarda yürümesi sağlanacaktır.

2-Halkımızın yaşam standardının yükseltilmesi,  kaliteli bir yaşam sürdürebilmeleri için onların istekleri doğrultusunda hizmet edilecek, ilçemizde yaşayan yaşlı, muhtaç vatandaşlarımıza özel ilgi gösterilecek,  gençlerimize sosyal aktivitelerini gerçekleştirebileceği mekanlar ve spor alanları oluşturulacaktır. Üniversite öğrencilerine özel önem verilerek, Üniversite-Belediye işbirliği içerisinde, öğrencilerimizin ilçemizde mutlu bir eğitim hayatı geçirmeleri sağlanacaktır.

3-Ayrıca, Yüksekokulumuzda tercih edilen bölüm sayısının artırılması için girişimlerde bulunularak, ilçemize gelen öğrenci sayısı artırılacak, böylelikle İlçemize ekonomik hareketliliğin artırılması  sağlanmış olacaktır.

4-Belediyemiz ile ilçemizin diğer idare amirleri arasındaki ilişkiler sıcak tutularak sürekli iletişim halinde olunacak. İlçe halkımızın ihtiyaçları ve memnuniyeti gözetilerek, hizmet alımında maksimum seviye yakalanacaktır.

5-İlçemiz için önemli bir değer olan Zindan Mağarası’nın yurt genelinde tanıtılması ve yerli-yabancı turistin bölgemize çekilebilmesi için İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, tur operatörleri ve diğer kuruluşlarla irtibata geçilerek, tanıtım için gerekli çalışmalar yapılacaktır. Ayrıca bölgemizde doğa turizminin gelişmesi için gerekli çalışmalara derhal başlanacaktır. Zindan mağarası ile başpınar mesireliği arası turizm cenneti haline getirilecek. Antalya-Isparta-Eğirdir-Zindan mağarası  gezi turları organize edilecek.

6-İlçemizde alabalık yetiştiriciliği önemli bir ekonomik katkıya sahiptir. Bu sektörün daha fazla gelişebilmesi için girişimcilerin önünü açmak ve ilçemizde yetişen alabalığın tüm yurda ve dünyaya ihracı için üreticilerimize yardımcı olmak, İlçemizde yetişen alabalığın Aksu ile özdeşleşmesi, ilçemizin bir simgesi haline gelmesi için “Alabalık Festivali”  yapılmasını sağlamak. Alabalık-Elma-Zindan mağarasının tanıtımını yapmak. Bu kapsamda, alabalık yetiştiriciliğinin daha bilimsel bir şekilde yapılabilmesi için ilçemizde konferans ve seminerler düzenlenmesine öncülük etmek.

7-İlçemizde tarım ve hayvancılığın verimli hale getirilmesi, ekonomik katkısının yükseltilmesi için ilçe halkımıza her türlü destek sağlanacaktır, tecrübelerimiz aktarılacaktır.

8-İlçemizdeki konut sıkıntısına çözüm getirmek için, Toplu Konut İdaresi Başkanlığı aracılığı ile gerekli prosedürleri yerine getirilerek, 200 dairelik toplu konut projesinin hayata geçirilmesi sağlanacaktır.

9-İlçemizdeki mezarlıklarda Vatandaşımızın ibadetlerini ve ziyaretlerini daha iyi şartlarda yapmaları için gerekli bakımlar periyodik olarak yapılacaktır.

10-Camilerimizin her türlü ihtiyaçları giderilecek, her tür bakım, temizlik işleri Belediyemiz tarafından yapılacaktır.

11-İlçemizde bulunan çocuk parklarının güzelleşmesi için gerekli bakımlar yapılarak eksikleri giderilecek ve ihtiyaç duyulan parklara yeni ekipmanlar tesis edilecektir. Ayrıca halkımızın istekleri doğrultusunda, ihtiyaç duyulan diğer sosyal projelerin hayata geçirilmesi için çalışılacak, İlçemizde, sosyal belediyecilik anlayışı ile hizmet edilecektir.

12-Belediyeciliğin olmazsa olmaz hizmetlerinden olan, itfaiye, içme suyu, cenaze hizmetleri gibi hizmetlere özel önem verilecektir. Hizmet vermekte yetersiz olan taşıt ve cihazlar revize edilecektir.

13-Belediyeye ait makine parkının yeterli hale getirilmesi için çalışmalar başlatılacak ve mevcut araçların tamir ve bakımları için kademe birimi kurulacaktır.

14-İlçemizde taş kırma ünitesi kurulması, buna bağlı olarak hazır beton, kaldırım-bordür taşı üretimi yapılabilmesi için her türlü çaba sarfedilecek, bu tesislerin ilçemize kazandırılması sağlanacaktır.

15-İlçemizin, köylerimiz ile günlük ulaşımı sağlanarak ilçemizin ekonomik hareketliliğinin artırılması sağlanacaktır.

“İLÇEMİZDE BAŞBAKANIMIZI TEMSİL EDECEĞİM”

Çalışmalarımız ekip çalışması ile yapılacaktır. Benim değil, Bizim çalışmalarımız olacaktır. İlçemizde Sayın Başbakanımız, Dünya Lideri Recep Tayyip Erdoğan’ı  temsilen Partimizi temsilen, Partimize yakışır şekilde Parti yöneticilerimiz, Vekillerimiz ve tüm misafirlerimiz, karşılanıp, ağırlanıp, uğurlanacaktır.

“HALKA HİZMET HAKKA HİZMETTİR DÜSTURU İLE ÇALIŞACAĞIM”

İl Genel Meclisi üyelerimiz, İlçe Teşkilatımız, İl Teşkilatımız, Partimizin kıymetli yöneticileri ile el ele, gönül, gönüle çalışarak başarıdan başarıya koşacağız, halkımızın hizmetkârı, partimizin neferi olacağız. Vatandaşımızın, en iyi şartlarda yaşayabilmeleri için, “Halka hizmet Hakk’a hizmettir” anlayışıyla, cani gönülden çalışacağız. Allah hepimizin yardımcısı olsun. Bu görev nasip olurda şahsıma verilirse ekibimizle teşkilatımızla, başarımız için koşturacağız, bize verilmez ise verilen arkadaşın arkasında olacağız. Aileme, İlçemize, Partimize hayırlı ise Allah nasip etsin.  Hayırsız ise nasip etmesin. Saygılarımla” dedi.

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR