22 Mart 2018 Perşembe

  • 3,929 TL
  • 4,845 TL
  • 167,99 TL
  • 117.398
ISPARTA 11°
AK PARTİ İKTİDARININ ISPARTA'YA YAPTIĞI HİZMETLERİ ANLATTI

AK PARTİ İKTİDARININ ISPARTA'YA YAPTIĞI HİZMETLERİ ANLATTI

ISPARTA'DAKİ O KAZADA 2 KİŞİ YAŞAMINI YİTİRDİ

ISPARTA'DAKİ O KAZADA 2 KİŞİ YAŞAMINI YİTİRDİ

ISPARTA’YA YAPILAN YATIRIMLAR

ISPARTA’YA YAPILAN YATIRIMLAR

 DOĞURDUĞU BEBEĞİNİ ÇÖP KONTEYNERİNE ATTI İDDİASI

DOĞURDUĞU BEBEĞİNİ ÇÖP KONTEYNERİNE ATTI İDDİASI

AKİLLER BOMBA 32 MUHABİRİNİN SORULARINI YANITLADI

Çözüm süreci ile birlikte bölgelere ayrılarak çalışmalarını sürdüren Akil İnsanlar topluluğu Akdeniz Bölgesi üyeleri önceki gün akşam saat 16.30'da Isparta Teraspark'ta Isparta'lı gazetecilerin sorularını yanıtladılar.

Isparta

Rıfat Hisarcıklıoğlu başkanlığında Kadir İNANIR, Tarık ÇELENK, Lale MANSUR, Nihal Bengisu KARACA, Şükrü KARATEPE, Muhsin KIZILKAYA, Öztürk TÜRKDOĞAN ve Hüseyin YAYMAN gazetecilerle yaklaşık 1,5 saat birlikte oldular.

Hür Haber Gazetesi Editörü ve Bomba32 Temsilcisi Kemal ERBEN özellikle Kadir İNANIR ve Muhsin KIZILKAYA’ya özel sorular yöneltti.

ERBEN ilk sorusunda, ’30 yıldır süren terör ve bir mücadele var. Sebebi biliniyor, şimdi silahlar bırakılıyor. Yeni bir süreç var. Bu süreçte ne karşılığı bu anlaşma sağlandı. Sır gibi saklanıyor. Siz anlaşma maddelerini biliyormusunuz? Hükümet buna tüm çıplaklığı ile niye açıklık getirmiyor. Anlaşmayı bilelim ki en az ona göre tavrımızı belirleyelim. Şayet bu sürecin sonunda bölünme veya iç savaş çıkarsa Akil İnsanlar olarak ne hissedeceksiniz?

Soru 2: Muhsin KIZILKAYA’ya, ‘Bir televizyon kanalında sivillere yönelik saldırılar sonrası ‘Kürt Olmaktan Utanmaya Başladım’ dediniz. Şimdi halen aynı düşüncedemisiniz?

Soru 3 : Kadir İNANIR’a, ‘Siz halka malolmuş bir sanatçısınız. Halk sizi seviyor, Akil İnsanlar Heyetine girmeye neden karar verdiniz? Tatar Ramazan olarak kalmak istemezmiydiniz? Dedi.

Kemal Erben’in sorularına karşılık Yazar Muhsin KIZILKAYA, ‘Bizler barış için yola çıktık, dediğiniz gibi eğer bir iç savaş ve karışıklık çıktığı takdirde bizler zaten ölmüşüz demektir, bize diyorlarki Kürt halkının bütün hakları var, Milletvekili, Bakan olabiliyorlar, bu ülkede her şey olabiliyorlar, fakat Kürt olamıyorlar, kürt oldukları için gittikleri yerlerde farklı gözle bakılıyor ve dışilanıyorlar, işte sorunda burada Kürtlük kimliğini taşımak istiyorlar, bütün bu süreç sonrası peki Kemal Bey biz başarılı olursak ve terör biterse o zaman siz ne hissedeceksiniz?’ dedi.

Programda Kadir İNANIR’a yönelik tek soruyu soran ERBEN’e cevap veren sanatçı, ‘Kemalcim biz barış için yola çıktık, baştan beri bu oluşuma girmeden önce ben dedim ki hiçbir şekilde siyasetin içinde olamam, bu oluşumda da siyasetten uzak olarak barış için çalışırım, dedim. Beni bilirsiniz ben sosyal demokratım, ve halk adamıyım, bizler halka malolmuş sanatçılarız, şuna inan ki bu süreç sonrasında da Tatar Ramazan ruhu devam edecektir’ dedi.

2003 yılında Ankara Film Festivali ve 1992 29. Antalya Film Şenliğinde ‘En İyi Kadın Oyuncu’ ünvanını alan Lale MANSUR’lada görüşen ERBEN’e sanatçı, Burada Isparta’da olmaktan çok mutluyuz, bu şekilde karşılanmaktan ve halkın çoğunluğundan takdir almayı beklemiyorduk. Barış süreci için çalışmalarımızı sürdürüyor ve hiçbir karşılık beklemeden bu işi yapıyoruz, sadece konaklama ve diğer ulaşım vs. gibi ihtiyaçlarımız karşılanıyor. Şunu belirtmek istiyorum ki, bu süreç olumlu bir şekilde sonuçlanacaktır’ dedi.

HABER FOTO / KEMAL ERBEN / BOMBA32 / EĞİRDİR

 

 

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR