26 Mayıs 2018 Cumartesi

  • 4,707 TL
  • 5,492 TL
  • 196,80 TL
  • 103.200
ISPARTA 20°
KÖY GARAJINDA YANDIN ÇIKTI

KÖY GARAJINDA YANDIN ÇIKTI

LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

CENAZE TÖRENİNE GELİNLİK GİYEREK GELDİ

CENAZE TÖRENİNE GELİNLİK GİYEREK GELDİ

AK PARTİNİN SÜRPRİZ ADAY ADAYI

3 gündür merakla beklenen AK Parti Yalvaç belediye başkan aday adayı yönetimde yer alan Serbest Muhasebeci Orhan Pamukçu

Isparta

Adalet ve Kalkınma Partisi 30 Mart 2014 Pazar günü yapılacak olan yerel seçimlerle ilgili seçim takvimini açıklayarak aday adaylığı başvuru sürecinin 21 Ekim tarihinde başlayacağını duyurdu. Başvuru süresine henüz 1 ay daha var iken Yalvaç’ta siyaset ortamının her geçen gün biraz daha ısınması aday adaylarını da hareketlendirdi. Sücüllü Belediye Başkanı Şenel Özkanlı’nın Temmuz ayı başından bu yana aday adayı olduğunu ilan etmesinin ardından ikinci aday adayı Serbest Muhasebecilik yapan AK Parti yönetim kuurlu üyesi Orhan Pamukçu oldu.

 

            Siyasette uzun süredir yer alan ve parti tabanından yetişmiş biri olarak Yalvaç’a daha fazla hizmet etmek amacıyla böyle bir karar aldığını belirten Pamukçu; ‘Böyle şeyler olacağım demekle olunacak şeyler değil siz kendinizi çok büyük görevlere layık görebilirsiniz önemli olan Teşkilatımızın güveni , sayın vekillerimizin ve genel merkezimizin onayı dahası halkın takdir etmesi halinde göreve talibim’ dedi.

 

Aday adayı olduğu konusunda gazetemize açıklama yapan Pamukçu şunları söyledi:

 

“Öncelikle bu konunun kamu oyunda konuşulmasından ve  Yalvaçlı hemşerilerimin beni böyle bir göreve layık görmelerinden dolayı çok mutlu olduğumu bildiriyorum  ve kendilerine sizin aracılığınızla  şükranlarımı sunuyorum.

 

Böyle şeyler olacağım demekle olunacak şeyler değil siz kendinizi çok büyük görevlere layık görebilirsiniz önemli olan Teşkilatımızın güveni , sayın vekillerimizin ve genel merkezimizin onayı dahası halkın sizi takdir etmesi ve onaylaması.

 Ben teşkilatın içinden gelmiş siyasete tabandan başlamış birisiyim, siyasette başarı için tek sihirli formül hiçbir düşünce , görüş farkı gözetmeksizin insana değer verme insanı sevme olduğuna inanıyorum . Siyasette başarı insanların gönlüne girmek gönüller yapmakla olur. Halka hizmeti Hakka hizmet olarak görmeyenler vatandaşların oylarını bunun dışında başka şeylerle tahvil etmeye ipotek koymaya kalkanlar belki bir yerlere makamlara gelmiş oturmuş olabilirler ancak asla gönüllere taht kuramazlar , kısacası vatandaşın en kutsal hakkı hür iradesiyle seçme hakkını istismar edip farklı yollarla makam elde edenler siyasete sadece ve sadece çirkinlik kazandırmışlardır.

 

Partimin ve benim siyaset anlayışımda kişilere indirgenmiş , şahıslarla uğraşarak bir şeyler elde etmek  prim yapmak yok , bu siyaset anlayışı demode olmuş 1970 lerin siyaset anlayışıdır. Herkes birikimini , donanımını ve şahsiyetini ortaya koyar çıkar ortaya ..

 

         Siz halka güvenin halk en iyi gözlemci , en iyi yorumcu ve en güzel analizcidir. Geçmişi geleceği Yalvaç’ın nereden nereye geldiğini , yada nereden nereye gittiğini, hangi fırsatları kaçırdığını net görür ve önüne  sandık konduğunda gereğini yapar. Demokrasilerde  halkın hakemliğine güvenmek esastır.

 Son olarak ben şunu söylüyorum Ak partiye gönül vermiş , Ak partinin bir neferi olarak partimin bana vereceği, üzerime yükleyeceği her görev Belediye Başkan adaylığı da dahil benim için bir emirdir ve buna da hazır olduğumu bildiriyorum , Allahın takdiri ne ise o olur.”

 

Görüşlerini aldığımız  vatandaşlar ve parti çevreleri  Yalvaç’ta yaşaması , teşkilattan gelmesi ve tabanla olan ilişkileri  dolayısı ile  güçlü aday adayı  olduğunu belirttiler.

  Orhan  PAMUKÇU  Kimdir ?

 1965  yılında  Yalvaçta (Kaş aşağı Mahallesinde) doğdu. İlk öğrenimini Gazipaşa ilkokulunda tamamladıktan sonra Ortaokul ve Liseyi Yalvaç İmam Hatip Lisesinde okudu ve 1985 de mezun oldu. Aynı yıl Selçuk Üniversitesi Konya Meslek Yüksek Okulu Muhasebe Bölümünü kazandı ve buradan 1987 de mezun oldu. 1990 yılında askerlik hizmetini tamamladıktan sonra  1 yıl Yalvaçta öğretmenlik yaptı. Isparta da bir şirkette  6 yıl muhasebe müdürlüğü  yapan Pamukçu 1999  yılında Yalvaç ta açmış olduğu muhasebe bürosunda 15 yıldır Mali Müşavirlik mesleğini icra etmektedir.  2009 – 2011 yılları arasında Ak Parti Yalvaç İlçe Yönetim Kurulu ve yürütme kurulu üyeliği de yapan Pamukçu  2. Üniversitesi olarak girdiği Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesinden 2013 yılında mezun oldu.

 

Kamu yararına çalışan  çeşitli dernek ve Vakıflarda görev almış olan Pamukçu , yeni sanayi karşısında faaliyet gösteren S.S. Işıkevler Konut Yapı Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütmektedir. Orhan  Pamukçu Evli ve 3  çocuk babası.      

NURETTİN ARKAN  ÇINARALTI /YALVAÇ

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR