25 Mayıs 2018 Cuma

  • 4,775 TL
  • 5,590 TL
  • 199,47 TL
  • 101.138
ISPARTA 17°
LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

CENAZE TÖRENİNE GELİNLİK GİYEREK GELDİ

CENAZE TÖRENİNE GELİNLİK GİYEREK GELDİ

ISPARTA'DA 2 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

ISPARTA'DA 2 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Ak Partili Zabun'dan Seçim Değerlendirmesi...

Isparta AK Parti İl Başkanı Osman Zabun, resmi olmayan kesin sonuçların açıklanmasının ardından Isparta ve Türkiye'ye yönelik seçim değerlendirmesi yaptı.

Isparta

Isparta AK Parti İl Başkanı Osman Zabun, resmi olmayan kesinsonuçların açıklanmasının ardından Isparta ve Türkiye'ye yönelik seçimdeğerlendirmesi yaptı.

 

Açıklamasında Ispartalılara teşekkür eden Zabun, 'AK Parti Isparta'da en yakın rakibine neredeyse yüzde 20 fark atmıştır' dedi.

 

Zabun açıklamasında şunları söyledi; "Isparta teşkilatı olarak biz elimizden geleni fazlasıyla yaptık. Gerçekten teşkilatlarımız özverili bir şekilde çalıştılar. Sürekli sahadaydık. Vatandaş ve hemşerilerimizle görüştük. Teşkilatımız dinamik bir şekilde çalıştı. Bunun da seçim sonuçlarına yansımasını hep birlikte görüyoruz. Seçim sonuçlarına göre yüzde 45’lik bir Isparta geneli ortalamasıyla en yakın rakibine 20’ye yakın puanla fark atan şehir oldu.

 

Bundan dolayı Ispartalı bütün seçimlerimize Ak Parti teşkilatı olarak verdikleri destekten dolayı teşekkür ediyorum. Isparta’da biz bunu ciddi bir şekilde anlattık. Özellikle 1982 anayasasının kurmuş olduğu çarpık sistemin artık sürdürülemez olduğu ve Ak Partiye verilecek destekle bu sistemin içerisinden çıkmanın zorunlu olduğunu anlattık. Burada da belirli oranda başarılı olduğumuz görünüyor. Isparta sonuçları itibariyle yüzde 45’lik oranla Ispartalı hemşerilerimiz bu sürecin yenilenmesi gerektiğini ve sonlandırılması gerektiğini ortaya koydu.

 

Türkiye genelinde de sürdürülebilir olmadığını görüyoruz.Türkiye genelinde milletimiz tek başına iktidar olma görevi vermemiştir. Genel merkezimiz bu değerlendirmeyi yapacak ve milletle paylaşacaktır. Benim buradan bu tür seçeneklerle ilgili yorum yapmam doğru olmayacaktır. Ama ortaya çıkan tablo belki bugün Ak Partiye oy vermeyen birçok seçmen kafasını ellerinin arasına aldı ve düşünüyor. Bunların ekonomik tablolar üzerinde çok ciddi sonuçları olacaktır diye düşünüyorum.

 

Sayın Cumhurbaşkanı görevi kime verir, genel merkez nasıl bir tablo ortaya koyar bunlar ayrı tablolar. Benim kanaatim ak parti eğer bir hükümet kuracaksa bile burada Ak Parti’nin olmazsa olmaz şartı muhtemelen 1982 anayasasına yönelik yaklaşacaktır. Aksi takdirde bunu Türkiye çözmediği takdirde 1982 darbe anayasasıyla ilgili bugün mecliste temsil edilen partilerin duruşunu çözmedikçe buradan AK parti’nin çok fazla bu sürecin olacağını düşünmüyorum." 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

şebnem

09 Haziran 2015 Salı 22:06

senin gibi insanlara tepeden bakan iş görmeyen insanların derdiyle hemhal olmayan arkadaşına dahi tepeden bakan ve makamında haşa tanrı zanneden bir başkan asla istemem ve derhal makamı ein ellere teslim et

Ahmet Yasar

09 Haziran 2015 Salı 11:59

sen istifa et..

ak partili

09 Haziran 2015 Salı 10:04

Ak parti yüzde 20 fark attı ama yüzde 20 de oy kaybetti sayın zabun...sen ve ne olduğu belli olmayan kişilerden kurulu yönetimin olduğu sürece ak partimiz ısparta da başarılı olamayacaktır.sen başkan değil miy din memleketin şarkikaraağac belediyesini başkasına kaptıran? dinamik genç ve üniversite mezunlarından kurulu bir yönetim istiyoruz...

gülısparta

09 Haziran 2015 Salı 00:53

bu yönetimden bir halt olmacağını cümle alem anladı sayın zabun anlamadı alayınız istifaaaaaaaaaaaa.

hakkı

08 Haziran 2015 Pazartesi 23:39

yazık yıne olan esnafa olacak

Emirhan Türker

08 Haziran 2015 Pazartesi 22:32

İstifa etde yerine adam gibi adamlar itibarlı halkta karşılığı olan adamlar gelsin bütün yönetim istifa etsin ve mümkünse bi daha partinin önünde dolaşmayın biz halk olarak kendimiz daha iyi çalışırız aldığınız oyun çok daha fazlasını toplarız

Isparta teşkilatı

08 Haziran 2015 Pazartesi 21:20

Derhal istifa et, millete tepeden bakan kibirliler bu hale getirdi partiyi.

MUAMMER

08 Haziran 2015 Pazartesi 18:09

İŞTE BENİ ÜZEN VE KAHREDENDE BU ZATEN.TEK BAŞINA İKTİDARI KAYBEDİYORSUN.ÜLKE GENELİNDE %10 OY KAYBEDİYORSUN.ISPARTADA 20000 YİRMİBİN OYU DİĞER PARTİLERE DAĞITIYORSUN.SONRADA COŞKULU FİNAL GECESİ DEYİP OYNUYORSUN..AK PARTİ BU ZİHNİYETTEKİ İNSANLARLA BİR YERE VARAMAZ.İSTİFA ET OSMAN ZABUN İSTİFA..NEDENMİ?YEREL SEÇİMİ KAYBETTİN.GENEL SEÇİMDE 20000 OY KAYBETTİN.YETMEZMİİİ..HALKIN İÇİNDE DEĞİLSİN YETMEZMİİİİ.BİRAZCIK ONURUNUZ VARSA İSTİFA EDİN.AK PARTİYE GÖNÜL VERMİŞ İNSANLARI DAHA FAZLA ÜZMEYİN..

Ad soyad

08 Haziran 2015 Pazartesi 16:04

Zabun istifa er biraderim senden bi cacik olmaz daha

akpartili

08 Haziran 2015 Pazartesi 15:25

2011 seçimlerinde 132000 olan oy sayısı sayenizde yönetim ve vekilleriniz elbirliği içinde 2007 ye geri ****ürdünüz. 114000 2007 seçimlerden 2000 oy fazla aldınız helal olsun ne hale getirdiniz bu partiyi.

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR