28 Mayıs 2018 Pazartesi

  • 4,708 TL
  • 5,511 TL
  • 196,80 TL
  • 103.200
ISPARTA 20°
KAYIP OLAN 2 GENÇ ISPARTA'DA BULUNDU

KAYIP OLAN 2 GENÇ ISPARTA'DA BULUNDU

MUHTEŞEM KARŞILAMA

MUHTEŞEM KARŞILAMA

ISPARTA'DA YANGIN PANİĞİ

ISPARTA'DA YANGIN PANİĞİ

ISPARTALI ANNE 2 ÇOCUĞUNU ÖLDÜRDÜ

ISPARTALI ANNE 2 ÇOCUĞUNU ÖLDÜRDÜ

Ak Parti/MHP Kongrelerimiz ve Isparta Siyaseti

Yeni yapılan Ak Parti ve MHP kongreleri görkemli bir şekilde geçti. Ülkemizde daha önce gördüğümüz kavgalı, gürültülü ve sıkışık kongreler artık çok uzaklarda kaldı. Bu karışık kongrelerin sebebi, kamuoyunun beklentilerini karşılayamadıkları için, liderlerini sık sık değiştirmek zorunda kalan partilerdi.

Isparta

Kılıçdaroğlu’nun seçildiği son CHP kongresi hala akıllarımızda. Ülkücülüğünü ve milliyetçiliğini kimsenin sorgulamaya dahi cesaret edemeyeceği Ramiz Ongun beyin, Bahçeli’nin karşısına çıktığı MHP kongresi akıllarda hala. Koray Aydın beyi konuşturmamaya çalışan dünkü ülkücü kongre delegeleri akıllarda uzun süre kalacaklar. Ama buna rağmen kongrelerimiz artık farklılaşmaya başladı.

Genel başkan adayları, kongre öncesinde medya önünde kozlarını paylaşarak seçime gidiyorlar ya da güçsüz olan adayın çekilmesi ile tek listeli seçimler görülüyor. Bunun tek istisnası CHP gibi. Sebebi nedir diye sorulduğunda, CHP delegelerinde sosyal demokrat kimlikten kaynaklanan esnek düşünce ve muhafazakâr olmayan yapı diye cevap verilebilir. Ancak bu durum, kongreye nispeten güçlü giren CHP adayları için bile büyük problem. CHP bunu hep yapıyor ve siyaseten ezber bozmaya devam ediyor. Kim derdi ki, Baykal gidecek ve siyaseten hiç de geçmişi olmayan bir Kılıçdaroğlu CHP’nin başına geçecek diye.

Dün yapılan MHP kongresinde gördük ki, Devlet bey Ramiz bey karşısında yaşamış olduğu sıkıntıyı yaşamamak için, dersini önceden çalışmış, gerekli hazırlıkları yapmış ki, kongrede zorlansa da kamuoyu önünde kendini kurtaracak imajı sağlayabildi. Ama dün gün boyu basını izledik. Sadece NTV canlı yayın yaptı. Diğer kanallar rutin programlarını hiç bozmadılar bile. Yani nedense, ne genel başkan, ne de yeni ve eski parti kurmayları kamuoyundan en ufak bir yorum dahi almadılar. Çok üzüldüm. Korkarım ki kamuoyu, 2023 vizyonunda MHP’ye en ufak bir rol biçmemiş ki, partinin kurullarına seçilen kadrolar kimsenin umurunda bile olmadı.

 Ak Parti kongresi ise diğer partilerin kongrelerinden hep farklı geçiyor. Zira iktidarda olan partimizin kurullarına seçilecek olan kişiler yakın gelecekte ülkemizin karar mekanizmalarında söz sahibi olacak kişileri ön plana çıkarıyor. Bunun için partimizde ister asil isterse yedek olarak seçilen kadrolar tüm siyasi kurumlar ve medya tarafından gözlenmekte ve incelenmekteler. Seçilen bu arkadaşlarımıza herkesin gösterdiği ilgi iktidarın doğası gereği bir o kadar da doğal. İktidarda iseniz gözler üzerinizde oluyor. Takdir ve eleştiri (muhalefet) adına gündemde oluyorsunuz, gözlemleniyorsunuz.

Isparta ve Isparta siyaseti adına Ak Parti yönetimine seçilen arkadaşlarımızdan eski vekil Halil Yıldız ve avukat Tahir Alan beyleri tanıyoruz. Halil bey DYP döneminde Çiller hükümetlerinde görev yapmış bir arkadaşımız. Has Parti’de Numan Kurtulmuş bey ile siyaset yaptılar. Avukat Tahir Alan bey de eski Demokrat parti İl başkanı, mesleğinde kendini ispatlamış  genç ve dinamik bir arkadaşımız. Her ikisine de Isparta teşkilatımız olarak “hoş geldiniz” diyorum ve bundan sonraki siyasi hayatlarında başarılar diliyorum.

Isparta Ak Parti teşkilatı hem Halil Yıldız hem de Tahir Alan beylerle güç kazanmıştır. Bundan hiçbir şüphemiz yok. Önemli olan şey bu arkadaşlarımızla Isparta siyasetine ne kazanımlar gelecektir? Bu arkadaşlarımızın bugüne kadarki siyasi birikimleri, Ak Parti kültürü ile birleşip, partimizde yeni bir enerji oluşturacaktır. Bunu zamanla göreceğiz. İnşallah bu arkadaşlarımız partimizin kurullarında üzerlerine düşen bu şerefli görevleri bihakkın yerine getirecek ve kamuoyunun kendilerinden beklentilerini boşa çıkarmayacaklar ve enerjileri ile şehrimize ve ülkemize hizmet etmeye çalışacaklardır. Allah mahcup etmesin. Isparta siyasetimize hayırlı ve uğurlu olsun.

İsmail TANIŞMAN (Ak Parti Belediye Meclis Üyesi)

 

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR