22 Temmuz 2018 Pazar

  • 4,791 TL
  • 5,612 TL
  • 190,35 TL
  • 94.082
ISPARTA 31°
KANALİZASYONU AÇMAK İÇİN GİRDİĞİ RÖGARDA FENALAŞTI

KANALİZASYONU AÇMAK İÇİN GİRDİĞİ RÖGARDA FENALAŞTI

MHP AF TASARISI İÇİN KOLLARI SIVADI

MHP AF TASARISI İÇİN KOLLARI SIVADI

O KAZANIN İŞTE TÜM DETAYLARI

O KAZANIN İŞTE TÜM DETAYLARI

OKTAY PETROL AKDENİZ BÖLGE BİRİNCİSİ OLDU

OKTAY PETROL AKDENİZ BÖLGE BİRİNCİSİ OLDU

AK Parti'de metal yorgunluğu bayrak değişimiyle aşılacak

AK Parti'de metal yorgunluğu bayrak değişimiyle aşılacak

Isparta

Cumhurbaşkanı ve Genel Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın bazı AK Parti teşkilatlarında tespit ettiği "metal yorgunluğu" köklü değişimle ortadan kaldırılacak.

 

AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, AK Parti'nin kongre takvimi, Erdoğan başkanlığında gerçekleştirilen Merkez Karar ve Yönetim Kurulu(MKYK) ile Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantılarında belirlendi.

 

12 KASIM'DA TAMAMLANMIŞ OLACAK

 

AK Parti Teşkilat Başkanlığı koordinasyonunda, 4 Temmuz'da başlayan 6. Olağan Büyük Kongre sürecine ilişkin ilk olarak belde kongreleri tamamlandı. Kongre takviminin ikinci aşaması, 19 Ağustos'ta ilçe kongreleriyle başlayacak. Türkiye genelindeki merkez ilçe teşkilatlarıyla 970 ilçenin kongreleri yapılacak. Yurt genelinde ilçelerde her hafta sonu ortalama 60 kongrenin yapılması, 12 Kasım'a kadar kongre sürecinin tamamlanması planlanıyor.

 

İlçe kongrelerinin tamamlanmasının ardından başlayacak il kongrelerinin de 2018 Şubat ayı sonuna kadar yapılması öngörülüyor. Bu kapsamda partinin 81 il başkanı ve yönetim kurulu üyeleri seçilecek.

 

Kurban Bayramı ile Afyonkarahisar'daki AK Parti istişare ve değerlendirme toplantılarının yapılacağı hafta kongre yapılmayacak.

 

İL KONGRELERİNE CUMHURBAŞKANI KATILACAK

 

İl kongreleri bittikten sonra AK Parti 6. Olağan Büyük Kongresi'nin tarihine ilişkin süreç başlayacak. Siyasi Partiler Kanunu'na göre12 Eylül 2018'den önce yapılması gereken olağan kongrenin kesin tarihi,Cumhurbaşkanı ve Genel Başkan Erdoğan ile partinin yetkili organlarınca belirlenecek.

 

Erdoğan'ın, Ankara, İstanbul, İzmir ve Konya gibi büyükşehirler başta olmak üzere il kongrelerine ve bazı ilçe kongrelerine katılması planlanıyor. Erdoğan'ın katılamayacağı kongrelere, Başbakan ve AK Parti Genel Başkan Vekili Binali Yıldırım ile bakanlar iştirak edecek.


'METAL YORGUNLUĞU' OLARAK ADLANDIRMIŞTI

 

İktidarda olduğu 15 yılda Türkiye'yi eğitimden sağlığa,ulaşımdan ekonomiye birçok hizmetle buluşturan AK Parti'de, "Yeni Atılım Dönemi"ne geçildi. Bu kapsamda Cumhurbaşkanı ve Genel Başkan Erdoğan'ın bazı parti teşkilatlarında gördüğü "metal yorgunluğu", köklü değişimlerle ortadan kaldırılacak. AK Parti'de yenilenme, kongre sürecinde hız kazanacak. Parti teşkilatı, 2019'a kadar yeni dönemin ruhuna uygun şekilde yenilenecek.

 

Kongrelerde adaya gösterilecek isimlerin yenilenmesine ilişkin partili bakanlar, milletvekilleri, il koordinatörleri ve genel başkan yardımcılarının yanı sıra önceki dönemlerde siyaset yapan milletvekilleri ile belediye başkanları, kuruluştan bu yana görev yapan il ve ilçe başkanlarının düşünceleri de tek tek dinlendi.

 

AK Parti'de, kongreler için birtakım ilke kararları alındı.Buna göre, 81 il başkanı başta olmak üzere teşkilatın her kademesindeki isimler tek tek gözden geçirilecek.

 

Devlet kurumlarıyla iş ilişkisi bulunan, belediyelerden iş alma eğilimi olan iş alanlarında çalışan ve siyaset mecrasını kendi menfaatleri doğrultusunda kullanmaya çalışan kişilerin aday olmasına müsaade edilmeyecek.Belediye meclisi ve il genel meclisi üyesi olanlar da teşkilatlarda yönetim kurulu üyeliği sıfatını kullanamayacak. Bir kişiye iki görev vermemeye özen gösterilecek.

 

AKRABALAR YÖNETİMDE OLMAYACAK

 

Milletvekili, belediye başkanı, il ve ilçe başkanının birinci derece yakınları da parti yönetimlerinde görev alamayacak. Akraba ilişkisi olmayanların yönetimlerde olmasına özen gösterilecek.

 

Hem muhtarlık hem de parti yönetim kurulu üyeliği yapanların, adaylığına izin verilmeyecek. Mümkün olduğunca muhtarlar yönetimlerde değerlendirilmeyecek.

 

Yeni yönetim kadrolarında gençlerin önü açılacak, 18-25 yaşarasındaki gençlere de görev verilmesine özen gösterilecek.

 

GENÇLİK AŞISI

 

AK Parti 3. Olağanüstü Büyük Kongresi'nde, MKYK üyeliğine seçilen genç isimler Rümeysa Kadak, Yasemin Atasever ve İsa Sinan Göktaş, partideki değişimin göstergeleri arasında yer almıştı.

 

Kadak, Atasever ve Göktaş, ayrıca MYK üyelerinin yardımcılıklarına getirildi. 20 yaşındaki üniversite öğrencisi Rümeysa Kadak,Sivil Toplum ve Halkla İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Harun Karacan'ın yardımcılarından biri oldu. 23 yaşındaki Yasemin Atasever, AK Parti Siyasi ve Hukuki İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı'nın, 31 yaşındaki İsa Sinan Göktaş da Tanıtım ve Medyadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı MahirÜnal'ın yardımcılığına getirildi.

 

GÖREV DEĞİŞİMİ BİR BAYRAK YARIŞIDIR

 

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan, Isparta ziyaretinde, partide köklü bir değişimi gerçekleştirmekte kararlı olduklarını belirterek, "AK Parti'nin değerlerinden uzaklaşmış olan herkes bizim gözümüzde yorulmuştur, yolunu kaybetmiştir, defolu hale gelmiştir. Bize ülkemizin, milletimizin, şehrinin geleceği için donanımı, projesi, heyecanı,enerjisi olan yol arkadaşları lazım." ifadelerini kullanmıştı.

 

AK Parti'de görev değişiminin, bir bayrak yarışı olduğunu vurgulayan Erdoğan, "Görevlerini yapan arkadaşlarımıza teşekkürlerimizi sunacak, vefamızı gösterecek, yeni arkadaşlarımızla saflarımızı sıklaştırarak yola devam edeceğiz." açıklamasında bulunmuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

sahipsiz

15 Ağustos 2017 Salı 03:34

ISPARTA da eger değişiklik olmazsa 1 vekile düseriz sözleri dolasmaya basladi. belediye başkanlığını zaten bunlardan biri aday olursa. kesin kaybederiz. partili bu sözler dolaşiyor. REİS bilirbilir işler.. bunlarin yaptığı hayircilardan müdur yapmak nereli oldukları malum .parti bu yüzden cok zarar görecek.

Ibrahim Askeriz

14 Ağustos 2017 Pazartesi 16:37

En buyuk metal yorgunlugu merkez teskilatin en tepesinde oluyor, yani cumhurbaskani acilen gorevini ismi siyasi yolsuzluklara karismamis genc bireylere brakmali, demir yorgunlugu diye bircok politikaciyi tasfiye ediyorlar ama kimse partinin en tepesindeki yorgunluktan curumus metal'e bakmiyor.

Emre

14 Ağustos 2017 Pazartesi 10:07

Isparta il başkanı zabun değişecek.eski vekil haydar kemal kurt olabilir.

biri

14 Ağustos 2017 Pazartesi 17:09

Yağmur'dan kaçarken doluya tutulmak denir buna. Kafanızdan haber uydurmayın.

nk

14 Ağustos 2017 Pazartesi 09:21

Fatih Çalışkan olmalı.

seçmen

14 Ağustos 2017 Pazartesi 08:44

Savkasabasındaki metal yorgunları da Cumartesi günü proğram da yerlerini almışlar.Bunlardan kurtuluş yok mu acaba kasabayı bu hale düşürenler yine ön sıralardaydı.belde teşkilat başkanı ve ekibinin bunların yerine protokolde olması lazım değilmiydi neden geri planda kaldılar.İl yönetimi bunu göz ardı etmemesi lazım.Yaklaşan seçimlerde Milleti kucaklayıcı, kesesini kucaklamayacak bir Başkan adayına ihityacımızın olduğunu herkes dile getiriyor. sessizlerin sesini duymayanlar,sessiz kalmaya mahkum.

başgaaan

14 Ağustos 2017 Pazartesi 00:02

kişisel sorunumuz yok ama abun gitmeli partiye yaradan çok zararı var . belediye başkan adaylarını bile belirleyemedi .M.V gözlüklü arkadaş oldu bunun yüzünden ne işi var saidin ıspartada

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR