21 Nisan 2018 Cumartesi

  • 4,076 TL
  • 5,009 TL
  • 175,11 TL
  • 110.932
ISPARTA 16°
ISPARTA BELEDİYESİ'NİN 5 RAKİBİ VAR

ISPARTA BELEDİYESİ'NİN 5 RAKİBİ VAR

BAŞKAN GÜNAYDIN CANLI YAYINDA AÇIKLAMA YAPIYOR

BAŞKAN GÜNAYDIN CANLI YAYINDA AÇIKLAMA YAPIYOR

YAKIT TANKERİ İLE ÖĞRENCİ SERVİS MİNİBÜSÜ ÇARPIŞTI

YAKIT TANKERİ İLE ÖĞRENCİ SERVİS MİNİBÜSÜ ÇARPIŞTI

BURDUR ŞEKER FABRİKASI İHALESİ İÇİN DOSYA SUNULDU

BURDUR ŞEKER FABRİKASI İHALESİ İÇİN DOSYA SUNULDU

Ağustos 29 Çekerse Yandı Birileri

Yazının kurgusunu, 29 Ağustos gecesi yatağına uzanan ve rüyasında kendisine 30 Ağustos günlerinin takvimlerden kaldırıldığı söylenen bir belediye başkanı, diyerek yapacaktım ama Günaydın başkanım okuyunca kalp krizine girer, şehrimiz Isparta'nın gidişatı aksar diye yapmadım. Bu fedakârlığı da Isparta halkı için yaptığım unutulmasın lütfen.

Isparta

Etnografya müzesini, birkaç kez erteleyerek, üzerime de başkan yardımcısını salarak cevap veren Günaydın başkanım 30 Ağustos’a kilitlenmiş gidiyor. Kazara Ağustos ayı bir de 29 çeker ve 30 Ağustos da gelmezse, yandı gülüm keten helva.

Şaka bir yana Günaydın başkanımın 30 Ağustosta adaylığı açıklanmazsa vay bu şehrin haline. Kendine göre ülkenin en başarılı top 10’unda olmasına rağmen, kendisinden aylarca önce açıklanan Balıkesir Belediye Başkanı İsmail OK beyi bir türlü hazmedememiş olmasına rağmen, beş senedir temiz ve dürüst başkan, borç ödeyen başkan diye mangalda kül bırakmayan, ancak yakın çevresini iş-güç anlamında epey güzelleştiren Günaydın başkanımı o zaman görür bu şehir. Son altı-yedi ay nasıl geçer o zaman görür Ispartamız.

Bir belediye başkanı olacaksın, Etnografya gibi Avrupa’da bile benzeri olmayan bir şaheser yapacaksın, dünyanın sekizincisi harikası bir çelik konstrüksiyon Pazar yeri çatısı yapacaksın, memleketini 100 yıllık asfaltlarla tanıştırıp daha sonra görülen lüzum üzerine dayanıklı asfalt diye adını değiştireceksin, altyapıyı bitirip içinde film dahi çevrilebilecek mekan haline getireceksin, Çünür’ün imarını bitirerek arazi toplayıp satın alacak ve çevrendeki dostlarına aldıracaksın, daha sonra vefat eden dostlarından dolayı mirasçılarıyla problem yaşayacaksın, fabrika doğuran fabrikalar yapacaksın, dev araç filosu satın alarak kimsenin yapamayacağı çalışmalar yapacaksın ve tekrar aday gösterilmeyeceksin. Eyvah ki ne eyvah. Buna hangi yürek dayanır bilemem? Günaydın başkanım dayanabilir mi, onu da hiç bilemem?

Günaydın başkanım tekrar aday gösterilmeme gibi bir faciayı bence hak etmiyor. Yanlış mı yaptı ki Günaydın başkanım? Teknik takip sonucu tape kayıtları nedeniyle belediye bürokratları çete oluşturmaktan içeri mi girip yattılar? Bu şehri Paris’le eşdeğer kılmak için yaptığı süper gül heykellerine mimarlar odası başkanı olmak üzere “ucube” mi dedi herkes? Su fabrikaları ve oyuncak fabrikaları yapılmayıp bir sonraki seçim vaatlerine mi kaldı? Gökkubbe yerle bir olup başkanımın başına göçerek yerkubbe mi oldu? ITKM yılan hikayesine dönüp, on yılda Ispartanın kaybetmiş olduğu değer 900 trilyonlara mı ulaştı? Etnografya’nın yapım aşamasında kalıpları mı çöktü? Kendi eliyle Isparta’ya daha önce kazandırmış olduğu Gökçay parkı manzarası mı kapandı? 100 yıllık asfaltlar ilk yağışlarda 75-80 yerinden mi yırtıldı? Belediyemizin bürokratları başkanımın yakın çevrendekilerle göz göze gelmemek için köşe bucak mı kaçtılar? İmarda ruhsatlar bir yılda mı çıkar oldu ki BAHÇELİ bey 30 Ağustos’ta aday olarak sayın başkanım Günaydın beyin adaylığını açıklamasın!

Gerçi patron BAHÇELİ bey. Açıklamazsa açıklamaz. Herhalde bu kadar çalışma ve gayret de boşa gitmez sanırım. Günaydın’sız bir Isparta, yüksek mimarsız bir Isparta’ya yazık olur kanımca. Bence sayın başkanım kem gözlerden korunmak için Etnografya önünde bir adet koyun kurbanı değil de, eski belediye başkanına kestirdiği develerden günün anlam ve önemine binaen 30 adet deve kurban kestirsin. Et fazla gelirse dağıtır, fakir fukara da böylece et yüzü görür de kendisine dua ederler. Belki bu dualar sebebiyle paçayı da kurtarır. Böylece yaptığı uçuk kaçık masrafları tolere edilebilir ve tüyü bitmemiş yetimin haklarını da dua ve kurban etleriyle ödeştirebilir.

Sayın başkanım 30 Ağustos’ta şayet kazara aday oluverirse KORKMAZ veYALÇIN beyler ne yaparlar, BESTELCİ ve PALA beyler başka hangi seçimleri beklerler bilemiyorum ama ARSEVEN gönüllerin adayı olmaya kaç yıl devam eder belli değil. Bildiğim bir şey var ki, Sayın başkanım seçime kadar yüksek yüksek belediyemizi yönetmeye devam eder. Önümüzdeki beş yıl için de vaatlerini yaparak bu şehri Paris seviyesine getirir. Bunun için her türlü enerjisi var. Tape kayıtları, yakın çevresi, yüksek mimar diploması, saf ve temiz görüntüsü kamuoyunca aşikar.

Neyse, gelelim tekrar ayın 30’una. Emel SAYIN iyi bir seçim. Sayın başkanım genel başkanının müzik zevkini doğru keşfetmiş. Ayrıca Emel Hanım orta yaşlılar ve yetişkinler için ideal bir sanatçı. Demet AKALIN ise genç nesil için ideal, O da gençleri coşturur. Stadyum on numara bir tercih. Hem geniş hem de hazır bir mekân. Bir de aday olursan Sayın başkanım. Ohhh değme keyfine. Bal ile kaymak. Seçimi kazanmazsan kazanma. Seçimde aday olmanın dayanılmaz hazzı yetmez mi? Yeter ki bir kez daha aday ol.

İsmail TANIŞMAN—Belediye Meclis Üyesi

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR