25 Mayıs 2018 Cuma

  • 4,775 TL
  • 5,590 TL
  • 199,47 TL
  • 101.138
ISPARTA 17°
LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

CENAZE TÖRENİNE GELİNLİK GİYEREK GELDİ

CENAZE TÖRENİNE GELİNLİK GİYEREK GELDİ

ISPARTA'DA 2 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

ISPARTA'DA 2 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

AĞA OLABİLMEK

AĞA OLABİLMEK

Isparta

Şevket Demirel’i seversiniz – sevmezsiniz, hatası vardır –yoktur; bütün bunlar bir yana ama takdir edersiniz. Herkes herkesi sevmek zorunda değil ama saygı duymak zorunda diye düşünüyorum.

 

İş adamı Şevket Demirel, yani “AĞA.” Geçtiğimiz hafta sohbet etme imkanı buldum. Dünde Çözüm Gazetesinde arkadaşlar açıklamalarını yayınladılar. İnanın 20 yıl önce mesleği başladığımdaki Şevket Demirel’deki heyecanın daha fazlasını gördüm.

 

90 yaşına yaklaşmış bir insanda bu heyecan inanılır gibi değil. Hala Isparta’yı, hala yatırımı, hala yardımı, hala insanı düşünüyor.Isparta için proje üretme derdinde.

 

Bu nedenle de “AĞA” olmuş. “AĞA” lık herkesin işi değil.Siyaset bir yana, objektif olarak düşündüğünüz zaman şu soruların cevabını herhalde verirsiniz:

 

Isparta’da GÖLTAŞ, ORMA ve Demirel’in yönettiği diğer şirketler kadar istihdam sağlayan  başka firma var mı?

 

Yine bu şirketler kadar Isparta ekonomisine katkı sağlayan,katma değer yaratan başka firma var mı?

 

Özel sektörde geçmişte ve son yıllarda bu şirketler kadar Isparta’ya yatırım yapan var mı?

 

Camisinden, okuluna, minaresinden, yoksuluna kadar Ağa kadar destek olan, yardım yapan var mı?

 

En önemlisi, “Isparta’yı Ağa kadar kendine DERT edinen varmı?”

 

Bu soruları çoğaltabiliriz, cevabını verebiliriz.  Ortak cevap belli: YOK.

 

Peki YOK cevabına bir yenisini ekleyebilir miyiz: Isparta’nın başka Şevket Demirel’i, ağası var mı? Bu da YOK.

 

O halde siyasi görüşünüz, dünya görüşünüz, aileye bakış açınız ne olursa – olsun takdiri hak ediyorlar demektir.

 

Isparta’ya beş kuruş faydası olmayanlar, tek işi iftira,dedikodu, fesatlık olanlara fırsat vermemek gerekiyor. Başta Şevket Demirel olmak üzere, Isparta’da yatırım yapan, hayır işleri ile uğraşan, Isparta için çalışan çok az sayıda insan için dua etmek, sahip çıkmak gerekmez mi?

 

Bu insanların sahip çıkmaya ihtiyacı yok mutlaka. “Sahip çıkmaktan” kastımız, malum dedikoducu kesimin ağzının payını vermektir.

 

Şevket Demirel’in Isparta’da baş aktörlükten çekilmesi sonucu sosyolojik olarak yaşananlar ortada. Aradaki farkı görmeyen var mı?Varsa lütfen vicdanını ve mantığını sorgulasın.

 

Şimdi ise, Sayın Demirel’in Isparta’da bulunmaya başlaması ve yeniden Isparta üzerine çalışmaya başlamasının ardından;

 

 İslamköy’e yapılacak fakülte binaları, TED Koleji, toplumdaki bütün kesimlere verilmeye başlanan destek te ortada. Yani fark ortada.

 

Daha da ilerisi, Şevket Bey açık açık çağrıda bulunuyor:”Projesi olan gelsin. Destek te veririz, ortak ta oluruz.”

 

“AĞA”lık bu değil midir? Herkes “ağa” olamaz. Sayın Demirel açıklamalarında Ispartalıya moral veriyor. Isparta’nın iyiye gittiğini, daha iyi olacağını belirtirken; Isparta’ya yatırım için yabancılardan medet ummanın yanlış olacağını, yerli yatırımcıların Isparta’yı kurtaracağının altını çiziyor.

 

Isparta’da hangi sektörlere yatırım yapılması gerektiğini söylerken, eksikleri de gösteriyor. Yani her zaman ki sağduyusu, pozitif yaklaşımı ve Isparta sevdası ön plana çıkıyor. Yine siyaset üstü, yine gerçekleri dile getiriyor.

 

Benim tecrübem Şevket Beyi anlatmaya yetmez ama Şevket Demirel’i zaten icraatları, yatırımları, Isparta’ya bakışı, pozitif yaklaşımı anlatıyor.

 

Unutmayın Isparta için başka Şevket Demirel yok.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

ahmet çakır

08 Ağustos 2014 Cuma 17:45

sayın şakir bey güzel bir insanla söyleşi yapım yazınızı buraya taşımıssının size gerçekden teşekkür ederim ben de değerli şevket beyi basından ve zaman zaman da geçmiş de görüşürdük.Şimdiden ellerinden öperim,onun gibi bir insan dünyaya az gelir neden mi,malum,eğridir,ısparta arası yol kenarı çamlandır,atabey ısparta arası,ısparta,burdur yol arası,her yıl ormadan toz dağıtımı parasız,ve açil okul cami,vb konular,süleyman demirel ünüversitesine bireysel yardımlar,ey gaz kafalılar saymakla bitmez

Hazır Beton

08 Ağustos 2014 Cuma 12:04

Şakir Bey hazır betondaki işçilerinin fazla mesailerinden her ay 22,5 saat kesinti yaptığınıda sorarmısınız Şevket Bey'e

yagcıkar

08 Ağustos 2014 Cuma 03:21

sakir aksoz siyasete soyunuyorsun sanırım aganın yıkama yaglaması baslamış. sen ısparta nın cevre illere baglanan cift yolları dahil olmak üzere ne gibi yatrımlar var. her gun kaza haberleri neden? nedeni karayolları hatası.. sen orma ve goltaşın nasıl kuruldugunu biliyormusun. kaç kişi evini traktörünü satıp yıllarca sermaye artırımı adı altında parasının eriidigini. çok sey var yazılacak ama size iyi yaglamalar.

Ali BİLİR

07 Ağustos 2014 Perşembe 22:46

ŞAKİR BEY AZICIK ARAŞTIRIN BİR ZAHMET KİMO FABRİKASI NASIL KURULDU KİMO İSMİNİ NASIL ALDI VE ŞİMDİYE KADAR NEDEN BÜYÜK ŞİRKETLERİN ISPARTAYA GELMEDİĞİNİ.

şd

07 Ağustos 2014 Perşembe 18:29

sn yazar barladaki villada iyi misafir edilmiş anlaşılan. yaşıda genç sanırım Ispartanın şdli dönemlerini bilmeden yazmış.aklı başında şehirlerde ağa da olmaz ağalık düzeni olmaz el öpmek olmaz yağcılık olmaz doğr değil burası. bakınız antalya,denizli,uşak,konya gibi komşular ne oldu? yazıdaki büyüğümüzün bu zamana kadar destek olmadığı onlarca Ispartalı yerli projeden sonra şimdi bu yaşında gelin projelere destek olalım demesi çok çelişkili. Ispartadaki para yardımları da tembellik yaratmış.

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR