27 Mayıs 2018 Pazar

  • 4,707 TL
  • 5,492 TL
  • 196,80 TL
  • 103.200
ISPARTA 22°
BAŞKAN GÜNAYDIN SAHAYA İNDİ

BAŞKAN GÜNAYDIN SAHAYA İNDİ

KÖY GARAJINDA YANDIN ÇIKTI

KÖY GARAJINDA YANDIN ÇIKTI

LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

ADAYLAR NABIZ YOKLAMAYA BAŞLADI...

2013 yılında yapılacak olan Yerel seçimler öncesinde aday adayları nabız yoklamaya başladı.Adı muhtemel Belediye Başkan aday adayları arasında geçen Av.Mustafa Derin, adaylığı ile ilgili olarak Ankara'da gazetecilere yaptığı açıklamada çok önemli mesajlar verdi.

Isparta

Isparta Ak Parti il teşiklatının kurucuları arasında yer alan , 2009 seçimlerinde de aday adayı olan Av. Derin, Gazeteciler Federasyonun seçimleri için Ankara’ya giden gazeteciler Hakan Yaman, Şevket Karahan, Şakir Aksöz ve Nasuh Özkan’a adaylığı ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.Isparta’nın sorunlarının konuşuldugu, siyasetin tartışıldığı toplantıda Avukat Derin şunları söyledi ”Öncelikle, Isparta kamoyunun nabzını tutan siz değerli gazeteci arkadaşlarımızla Başkentte olmaktan mutlu oldugumu ifade etmek istiyorum. Kamoyunun merak ettigi Belediye Başkanlıgı aday adaylıgı için düşüncelerimi söylemek istiyorum. 30 Eylül Pazar günü yapılacak olan AK Parti büyük kongresini atlatmak ve parti büyüklerimizle istişare yapmak istiyorum. Önümüzdeki günlerde adaylıkla ilgili kararımı yine sizler aracığıyla kamuoyuna açıklayacagım.

  İthal aday degilim

 Isparta siyasetinde sıkca konuşulan ithal aday konusunada açıklık getiren Av. Mustafa Derin konuşmasını şöyle sürdürdü.“Partimizin Isparta kurucusu olarak bugüne kadar ne partimden ne de Ispartadan kopmadım, öz ve öz Ispartalıyım. Hatta Isparta’da 1. derece akrabalarım ve arkadaşlarım ikamet ediyor. Her bayramda büyüklerimin elini öptüğümü, vefat eden yakınlarımın mezarlarına gidip ruhlarına fatiha okudugumu, her kongreye, özel günlere, panel, sempozyuma ve açılışlara katıldıgımı herkes bilir. Ben ithal degilim, ama ithal adayada karşıyım. 2013 yerel seçimlerde Belediye Başkanı mutlaka Ispartalı olmalı. Isparta’da yaşamış, ilimize hizmet etmiş adaylara saygım sonsuz, lakin Ispartayı kimse bizim kadar sevemez, bizim kalbimiz Isparta aşkıyla atıyor. Bu nedenle sayın Bakanımız Bülünt Arınç’ ın dedigi gibi Isparta’ya gül ve nur yüzlü, şaibesiz, geçmişi temiz, siyasi aklakı olan, herkesin kuçaklaşacağı bir adayla seçime gidileceğinden eminim”

Mega projelerim var

Av. Derin, konuşmasının son bölümünde ise aday olması halinde neler yapacaklarının ipuçlarını vererek sözlerini şöyle tamamladı. “Adaylıgımı açıkladıktan sonra 2023 lider Türkiyesinin lider ili Ispartayı uçuracak, modern kent kimligine kavuşturacak çok önemli projelerim var. Bu projeleri şimdilik açıklamıyorum ama şu mesajı verebilirim. Ispartayı, Ispartalılarla yönetecegimi, kent konseyi AR-GE, Proje ofisi gibi projeleri hayata geçirerek Ispartayı el birligi il gelecege taşıyacağımı söyleyebilirim” dedi

Ispartayı yakından takip ediyorum

Av. Derin Ispartayı basından, internetten ve yakın dostlarından takip ettigini, sorunlarını bildigini ve çözümününde kendisinde oldugunu belirtterek konuşmasını tamamladı. Fedarasyon seçimleri için Ankara’ya gelen gazeteciler ile uzun bir sohbet etme fırsatı bulan Av.Derin, gazeteciler aracılığı ile hemşerilerine selam sevgilerini gönderdi.

ÖZGEÇMİŞİ

1970 Yalvaç, Tomacıkta dünyaya geldi. ilk ve orta tahsilini Tokmacıkta tamamladı. ŞAİK lisesinden 1987 yılında mezun oldu. Karadeniz Teknik Ünüversitesi Biyoloji ögretmenliginden mezun olduktan sonra 1991-1999 yılları arasında Çorum ve Konya’da Anadolu ve Fen lisesinde Bijoloji ögretmeni olarak çalıştı. Memuriyetlikten ayrılarak Konya’da özel bir dershanenin kurucusu ve ögretmeni olarak çalışan Derin, 1996-2000 yılları arasında Konya Selçuk Ünüversitesi Hukuk Fakültesini tamaladı ve 2002 yılından itibaren serbest avukat olarak Ankara’da çalışmaya başladı. Siyasetede atılan Derin, AK Partinin Isparta’da 21 kişilik kurucuları arasında yer aldı. 2002 AKP milletvekili aday adayı, 2009 Belediye Başkanı aday adayı olan Derin, halen Altındağ Belediye meclis üyeligi, AKP Genel merkezde Hukuk danışmanı olarak görev yapıyor. Evli 2 çocuk babası olan Derin iyi derecede İngilizce biliyor. 24 ülke gezdi. Yurt içi ve yurt dışında birçok sempozyuma konuşmacıolarak katıldı.

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR