21 Nisan 2018 Cumartesi

  • 4,076 TL
  • 5,009 TL
  • 174,67 TL
  • 110.932
ISPARTA 16°
BAŞKAN GÜNAYDIN CANLI YAYINDA AÇIKLAMA YAPIYOR

BAŞKAN GÜNAYDIN CANLI YAYINDA AÇIKLAMA YAPIYOR

YAKIT TANKERİ İLE ÖĞRENCİ SERVİS MİNİBÜSÜ ÇARPIŞTI

YAKIT TANKERİ İLE ÖĞRENCİ SERVİS MİNİBÜSÜ ÇARPIŞTI

BURDUR ŞEKER FABRİKASI İHALESİ İÇİN DOSYA SUNULDU

BURDUR ŞEKER FABRİKASI İHALESİ İÇİN DOSYA SUNULDU

İŞTE AK PARTİ'NİN İLK MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI

İŞTE AK PARTİ'NİN İLK MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI

ADAY DEĞİL Mİ?

Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın yerel seçimlerinde adaylığı konusunda samimi açıklamalarda bulundu.

Isparta
Belediyeye yönelik düzenlenen operasyonda ailesinin de yıpratılmaya çalışıldığını belirten Günaydın, "Bu yüzden ailem kesinlikle aday olmamı istemiyor" dedi.
 
Mart 2014'te yapılması planlanan yerel seçimlerde tekrar aday olup, olmayacağı tartışılan Belediye Yusuf Ziya Günaydın'dan samimi bir itiraf geldi. Başkan Günaydın, seçimlere 9 ay gibi bir sürenin kaldığını hatırlatarak, bu süre içerisinde Isparta halkına en iyi hizmeti sunmak için çalışacağım bildirdi. Kendisine sürekli farklı platformlarda yerel seçimler için tekrar aday olup, olmayacağının sorulduğunu belirten Günaydın, adaylık konusunda ailesinin karşı çıktığını açıkladı.
 
'KESİNLİKLE ADAY OLMA' DİYORLAR
 
Şuana kadar adaylık konusunu hiç düşünmediğini dile getiren Günaydın, her aldığı kararda ailesine danıştığını bildirdi. Günaydın, "Ailemin ve çevremizin bir operasyona dâhil edilmesi, yıpratılması yüzünden benim aday olmamı istemiyorlar. Bu memlekette seviyesiz bir muhalefet var. Seviyesiz şekilde operasyonlar düzenleniyor. Çocuklarım bana 'sizin gibi bir insanın üzülmesini istemiyoruz. Kesinlikle aday olma’ diyor. Evimin ana fikri bu. Benim  de ana fikrim 9 ayda ne kadar hizmet yapabilirim Onun peşindeyim" dedi.
 
SEÇİME 1 GÜN KALA BİLE TEMEL ATABİLİRİM
 
Günaydın şuan için adaylık konusunun kendisi için ikinci planda olduğunu belirtti. Son güne kadar hizmet etmeye devam edeceğinin altını çizen Günaydın, "Benim için aday olup, olmamam önemli değil. Halkımıza en yüksek seviyede, en iyi hizmetleri sunabilme çabası içindeyim. Bunun peşindeyim. Seçime 1 gün bile kala bir fabrika daha kurabilirim, onun temelini atabilirim. Popülizm siyasetinde 'seçime giriyorsun, seçimden sonra temelini atsan daha iyi olmaz mı?' derler. Ama ben geçen seçimde de popülizm yapmamıştım" diye konuştu.
 
HALKIMIZA TEŞEKKÜR EDERİM
 
Öte yandan Batı Akdeniz Stratejik Araştırmalar Enstitüsü'nün(BASA) Isparta’da yaptığı seçim anketinde MHP'nin oy oranı yüzde 32 olarak gösterildi. Belediyecilik hizmetlerinde ise halkın görüşü çok memnunum yüzde 30, memnunun yüzde 24 ve kısmen memnunum yüzde 27 olarak açıklandı. Anket sonuçları için Başkan Yusuf Ziya Günaydın, "Her şey hizmet çabası ve hizmet aşkı" yorumunda bulundu. Günaydın. "Halkımız bunu fark ettiyse halkımıza teşekkür ederim. Ülkemiz açısından da çok memnun olurum" dedi.
 
BELGELERİ ASTIK 
 
Bu arada Önceki başkanlık dönemine göre bu dönemde önemli tecrübeler edindiğini ifade eden Günaydın, "150 milyon TL' borcu belgelerle açıklayın diyorlar. Belediye binasına tek tek astık. Hatta 150 milyon TL'yi gözden kaçan bir şey olursa diye 125 milyon TL olarak yazdık. Bunlar birer belgedir"
dedi.
 
EN MEDENİ VE EN İYİ ŞEHİR YAPACAĞIM
 
Diğer taraftan Isparta’yı dünyada bir numaralı şehir yapmakta kararlı olduğunu vurgulayan Günaydın,
şunları söyledi: "Bir otopark projem var. Yeraltına hepsini indirebilirsek, altyapısıyla her bakımdan örnek bir şehir olacak. Maalesef ülkemizdeki diğer şehirlerle bu noktada kıyaslayamıyorum. Keşke kıyaslayacak şehirlerimiz olsa. Her şeyi hesaplayarak yapıyoruz. Allah bana kısmet etsin, Ispartalıları en medeni ve dünyanın en iyi şehrinde yaşatacağım."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR