22 Mayıs 2018 Salı

  • 4,584 TL
  • 5,401 TL
  • 189,93 TL
  • 102.258
ISPARTA 25°
ESKİ SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN OĞLU KAZADA CAN VERDİ

ESKİ SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN OĞLU KAZADA CAN VERDİ

ISPARTA'DA 12 YAŞINDA ÇOCUK CANINA KIYDI

ISPARTA'DA 12 YAŞINDA ÇOCUK CANINA KIYDI

ISPARTA'DA 3 KİŞİ TUTUKLANDI

ISPARTA'DA 3 KİŞİ TUTUKLANDI

BU ACININ TARİFİ YOK

BU ACININ TARİFİ YOK

Acıtasyon yapmıyoruz bunlar gerçek

Genel Meclis Üyesi Gürsan Taştekin Direkli Köyü Ağapınar Mahallesindeki halkın su sorununu anlatırken İl Genel Meclisinde kendilerine ajitasyon yapıyorsunuz suçlamalarına cevap verdi.

Isparta
Taştekin “biz vatandaşın sorunlarını anlatırken ajitasyon yapmayın deniyor. Bunlar halkımızın gerçekleri, acaba bize ajitasyon yapıyorsunuz diyenler bu vatandaşların yaşadığı koşullarda aileleri ile bir günü geçirebilirler mi?” diye sordu.
MHP’li İl Genel Meclis Üyesi Gürsan Taştekin Direkli Köyü Ağapınar Mahallesi halkının sadece bir örnek olduğunu söyleyerek birçok köyde buna benzer sorunlar olduğunu söyledi. Taştekin “şehrin burnunun dibinde 1940’lı yılların şartlarında yaşayan insanları gördükçe kahroluyorum. Seçilmişlerinde, atanışlarında bu insanlar için elinden geleni yapması gerekirken herkes bürokratik engelleri öne sürüyor. 2012 yılında suyu, elektriği, yolu olmayan mezralarda yaşayan insanları gördükçe devletin gücüne olan güvenim sarsılıyor” dedi. AĞAÇTAN DÜŞENİN HALİNİ AĞAÇTAN DÜŞEN ANLAR Yetkililerin bu evlerde yaşayan insanların halini anlamak için orada en az bir günü geçirmeleri gerektiğini söyleyen Gürsan Taştekin “bu evlerin su, elektrik ve taşımalı eğitim gibi sorunlarını göz ardı eden insanların bu insanların evlerinde bir gün aileleri ile birlikte yaşaması gerekiyor. Bu insanların çilesi yaşamadan anlaşılmaz. Ailelerinin el arabası ile evlerine su taşımadan, çocukları bir saat yürüyerek okula gitmeden bu insanların feryadı anlaşılamaz. Her gün şehirle iç içe olan bu insanlar gündüz şehir hayatı, geceleri ise mezra hayatı yaşamaya mahkum ediliyor” şeklinde konuştu. BU ÇİLEYİ BİZLER YAŞATIYORUZ Susuz elerde yaşayan insanların çilesinin sorumlularının seçilmiş ve atanmış yöneticiler olduğunu söyleyen Taştekin “maalesef ki bu insanlara bu çileyi çektirenler biz büyükleri, yani seçilmişler ve atanmışlardır. Sayın Valimiz Isparta’da ilk göreve başladığı günlerde benzeri sorunlardan bahsederek ‘gelin sizinle birlikte hiç kimseye haber vermeden bu durumdaki yerleri beraber dolaşalım bu sıkıntıları yerinde görelim demiştik. Ama bize bugüne kadar bir davet gelmedi” diye konuştu. SORUNU ANLATINCA AJİTASYON YAPMA DİYORLAR Köylerdeki sorunları mecliste dile getirirken meclis üyelerinden bazılarının ajitasyon yapıyorsun diye suçlamalarda bulunduklarını söyleyen Gürsan Taştekin “biz ajitasyon yapmıyoruz. Sadece insanların yaşadığı gerçekleri dile getiriyoruz. Bu gibi sorunların çözülmesi için mecliste söz aldığımızda direk ajitasyon yapıyorsun diye suçlamada bulunuyorlar. Arkadaşlar bunlar ajitasyon değil, halkımızın içinde yaşadıkları gerçeklerdir” dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR