24 Mayıs 2018 Perşembe

  • 4,782 TL
  • 5,619 TL
  • 199,47 TL
  • 101.762
ISPARTA 18°
ISPARTA'DA 2 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

ISPARTA'DA 2 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

GÖZYAŞLARIYLA SON VEDA

GÖZYAŞLARIYLA SON VEDA

UZMAN ÇAVUŞ MEHMET KAYAN KAZADA HAYATINI KAYBETTİ

UZMAN ÇAVUŞ MEHMET KAYAN KAZADA HAYATINI KAYBETTİ

O KAZADA ÖLEN SÜRÜCÜ DOKTOR ÇIKTI

O KAZADA ÖLEN SÜRÜCÜ DOKTOR ÇIKTI

ABONELİK TARİHİ KAYITLARI AÇIKLANDI

ABONELİK TARİHİ KAYITLARI AÇIKLANDI

Isparta

  Meslek örgütleri veinşaat sektörünün yaklaşık 2 aydır süren doğalgaza erişim sıkıntısıyla ilgilitepkisel girişimleri sonuç verdi. Torosgaz, 18 Temmuz'dan itibaren doğalgazabonelik başvurularını kabul etmeye başlayacak.

İskan almışlar, evlerine oturacaklar ama gaz yok ITSO 4.GrupMüteahhitlik Hizmetleri Meslek Komitesi ile 17. Grup Mühendislik HizmetleriMeslek Komitesi'nin sektör temsilcilerinin de katılımıyla gerçekleştirdiğitoplantıda Isparta'nın doğalgaz sorunu masaya yatırıldı. Şirket yönetimine hemyazılı hem sözlü başvuruda bulunularak iskanı biten konutlara doğalgazaboneliğinin biran önce yapılması talebi iletildi. Isparta ve Burdur'undoğalgaz dağıtım işini üstlenen TOROSGAZ A.Ş'nin tepe yönetiminde ortaklar arasındayaşanan sorunların olumsuz etkisi 'ağır' oldu.

  Torosgaz, Isparta veBurdur'da yaklaşık 2 aydır bırakın bağlantı yatırımı yapmayı abonelik başvurusubile alamıyor. İnşaatı tamamlanmış, Belediyeden iskan ruhsatı alınmışkonutların doğalgaz bağlantısı ve apartman kutusu yapılamıyor. İskan ruhsatıile başvuran konut sahiplerinin ya da müteahhit firmaların abonelik başvurularıbile geri çevriliyor. Özellikle Çünür'de, Vatan'da yeni tamamlanmış site tarzıkonut alanlarında doğalgaza erişim sağlanamadığı için insanlar yeni evlerinetaşınamıyor. Altyapı yatırımları tamamen bitmiş yerleşim merkezlerinde yenidoğalgaz abonesi olacak evlere kutu konulamıyor, bağlantı gerçekleştirilemiyor.Bu kişilerin de abonelik başvuruları kabul edilmiyor.

TEPKİLER ÇIĞ GİBİ

  Isparta'nın doğalgaz sorunu 2 aydır meslekörgütleri, inşaat sektörü temsilcileri ve vatandaşların gündeminde. Torosgaz'ınyüzde 10 ortağı olan Isparta Belediyesi yönetimi de gaza erişim sıkıntılarınınmuhattabı oluyor. Isparta Ticaret ve Sanayi Odası da ilgili meslek komiteleriaracılığıyla doğalgaza erişim sorununu takip ediyor. ITSO 4.Grup MüteahhitlikHizmetleri Meslek Komitesi ile 17.Grup Mühendislik Hizmetleri Meslek Komitesi,üyelerin de katılımıyla geçtiğimiz hafta içerisinde bir toplantı gerçekleştirdi.ITSO Başkan Yardımcısı Metin Çelik başkanlığındaki toplantıda iskanı bitmişevlerin doğalgaza erişim konusu görüşülüp, fikir alışverişinde bulunuldu. ITSO,komitelerinin aldığı karar doğrultusunda şirket tepe yönetimine hem sözlü hemyazılı olarak doğalgazdaki sorunları iletti.

BİR KUTU YAPAMIYORLAR

  ITSO 17.Grup MeslekKomitesi Başkanı İnşaat Mühendisi Mehmet İzci, doğalgazda yaşanan sıkıntınınçok büyük olduğunu söyledi. Yeni aboneliğin verilmemesine tepki gösteren İzci,"Yeni abonelik verilmiyor. Yönetimdeki bir sıkıntıdan dolayı aboneliklerkabul edilmiyor. Apartman bağlantıları, kutu yatırımları yapılmıyor. ITSOolarak bir toplantı yaptık. Ortaklardan birisi ile görüştük. Konuylailgileneceğini söylediler. İskan almış evine taşınacak. Doğalgaz kutusubağlatamıyor. Müteahhit 'boru hattını ben çekeyim, kutuyu siz koyun' diyor amaTorosgaz yanaşmıyor" diye konuştu.

ISPARTA MAĞDUR OLDU

  ITSO 4.Grup MeslekKomitesi Başkanı Musa Çağrı Can da inşaat sektörünün doğalgaza erişimikonusunda Torosgaz'ın hızlı hareket etmesi gerektiğini söyledi. Doğalgazaerişimin bu çağda sekteye uğramasının yanlış olduğunu belirten Can,"şirket yöneticilerinin kendi aralarında yaşadığı sıkıntıların Isparta'yamağduriyet olarak yansıması yanlıştır" dedi. TOROSGAZ: 18 TEMMUZ'DAABONELİK KABULE BAŞLIYORUZ Öte yandan Isparta'da 2 aydır süren doğalgaz erişimkrizinin çözümü noktasında TOROSGAZ'dan sevindirici bir haber geldi. Akdenizmuhabirinin görüştüğü TOROSGAZ Genel Müdürü Oktap Küp, doğalgaz abonelik kabulişlemlerinin ve yatırımlara başlanacağını bildirdi. Yatırımı tamamlanan kamukuruluş binalarının doğalgaz bağlantı ve abonelik işlemlerinin hemenyapılacağını belirten Küp, 18 Temmuz 2016 tarihi itibariyle de meskenlerinabonelik taleplerinin kabul edilmeye başlanacağını açıkladı. TOROSGAZ'ınIsparta'daki altyapı yatırımlarının tamamını bitirdiğine dikkat çeken Küp,"sadece Çünür Yeni Şehir'de biraz altyapı eksikliğimiz var. Oralardainşaatlar devam ediyor. Konutlar tamamlanmasına yakın zaman içinde oralardakialtyapı eksiklikleri de tamamlanacak. Diğer yerlerde yatırım eksiğimizbulunmuyor. Sadece bağlantı yatırımı ve kutu yatırımı yapılacak. Abonelik talepeden siteler, apartmanlar ve meskenlere hizmetimize devam edeceğiz. Dediğimgibi 18 Temmuz itibariyle abone olmak isteyenler kurumumuza müracaat edip,abone olabilirler. Yatırımları da kısa sürede tamamlanıp, gaz erişimisağlanacaktır" diye konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR