21 Mayıs 2018 Pazartesi

  • 4,505 TL
  • 5,298 TL
  • 186,41 TL
  • 102.410
ISPARTA 23°
ESKİ SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN OĞLU KAZADA CAN VERDİ

ESKİ SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN OĞLU KAZADA CAN VERDİ

ISPARTA'DA 12 YAŞINDA ÇOCUK CANINA KIYDI

ISPARTA'DA 12 YAŞINDA ÇOCUK CANINA KIYDI

ISPARTA'DA 3 KİŞİ TUTUKLANDI

ISPARTA'DA 3 KİŞİ TUTUKLANDI

BU ACININ TARİFİ YOK

BU ACININ TARİFİ YOK

850 Bin Memur-Sen Üyesine Yerli Otomobil!

850 Bin Memur-Sen Üyesine Yerli Otomobil!

Isparta

Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı, Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, seri üretimle yollara çıkmaya hazırlanan “Yerli Otomobil” için hazırlıklara başladıklarını, tüm il temsilcilikleriyle birlikte hareket ederek, sipariş vereceklerini açıkladı.

 

850 bin üyesiyle Türkiye’nin en büyük emek hareketi olduklarının altını çizen Tonbul, tüm üyelerine yerli otomobil almalarına yönelik kampanya başlatacaklarını da açıkladı. Tonbul, konu hakkında Bilim,Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık ile bu hafta bir araya geleceklerini de ifade etti. Tonbul, Bakanlık ile protokol yapmak için ise çalışmalar başlatacaklarını açıkladı.

 

Memur-Sen’in “Öncü Medeniyet, Güçlü Sendika, Büyük Türkiye,Hedef 1 Milyon Üye” programlarının Afyon ayağı yoğun bir katılımla gerçekleşti.

 

Afyon programda konuşan Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

 

SABOTE ETTİRMEYİZ!

 

Yerli Otomobil projesine tam destek verdiklerini açıklayan Tonbul, “Türk yapımı yerli otomobiller, bundan birkaç sene sonra inşallahyollarda olacak. Olacak olmasına da daha yola çıkmadan yerli otomobillerin önü kesilmek isteniyor. Faiz lobisi 28 Şubat ve paralel medyayı kullanarak yerli otomobil üretimini engellemek istiyor. Rahmetli Erbakan’ın milli otomobil projesini 55 yıl evvel iftiralarla sabote edenler, bilsinler ki bugün başarılı olamayacaklar. Yerli otomobile “Çakma” diyorlar, asıl çakma olanlar yerli ve milli projeleri karalamaya kalkanlardır. Varlık nedenleri yerli olan her şeye karşı çıkanlara inat, biz bu projeyi gönülden destekliyor; yerli otomobillerimiz üretilmeye başladığında Enerji Bir- Sen tüm şubelerimiz alacağımızı deklare ediyoruz. Sadece Enerji Bir-Sen değil tüm Memur-Sen ailesi olarak projenin arkasındayız. Seri üretim başladığı anda tüm il temsilciliklerimizle yerli otomobile bineceğiz inşallah. 850 bin üyemize de yerli otomobil almalarına yönelik kampanyalar yapacağız. Konu hakkında bu hafta Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Fikri Işık ile bir araya gelmeyi planlıyoruz. İlk görüşmenin ardından, protokol için de ivedi çalışmaları başlatacağız ” dedi.

 

FAİZ LOBİSİNE GEÇİT VERMEYECEĞİZ

 

Yerli otomobile karşı çıkanların Anadolu sermayesini hedef aldığını ifade eden Tonbul, “Anadolu sermayesi büyüsün istemiyorlar. Yerli sermayeyi hedef alıp, yabancı sermayeye göz kırpıyorlar. Statükolarını sürdürebilmek için vesayet istiyorlar, ekonomik kriz çıkartmak için her yolu deniyorlar. Bütçenin iki yakası bir araya gelmesin, bütçe açığı ve borç yükü büyüsün istiyorlar. 28 Şubat’da Beşli Çete ile sahadaydılar, bugün Gezi kalkışması ile sahaya indiler. 17 Aralık’ta medya gücüyle saldırdılar, 6/8 Ekimde istikrarı hedef aldılar, bugünlerde terör kartını kullanan üst akıl ile birliğimizi bozmaya çalışıyorlar. Kim bunlar? Faiz lobisi. İşte bu karanlıklobi, küresel düzeyde rekabet eden Anadolu sermayesinin temsilcisi olanları hedef alıyor, ekonomik kriz istiyor, istikrarsız bir Türkiye’de yeniden ceplerini doldurmak, fakirleri ise iyice yoksullaştırmak istiyorlar. Buna izin vermeyeceğiz. Zor bela başımızdan kovduğumuz faiz lobisinin bu ülkede tekrar hortlatmaya çalışanların karşısında duracağız, elde ettiğimiz kazanımları yerle bir etmelerine izin vermeyeceğiz” şeklinde konuştu.

 

ALINTERİNİ KAZANIMA DÖNÜŞTÜRDÜK

 

Memur-Sen’in kazanımlarını da anlatan Tonbul, “3. Dönem Toplu Sözleşmelerinde “herkesin mutlu olmayacağı toplu sözleşmeye imza atmayız”diyerek masada yerimizi almıştık ve kararlı mücadelemizle bu sözümüzün,arkasında durduk, gereğini icra ettik. Genel toplu sözleşme de alınan 43,hizmet kolu toplu sözleşmelerinde kazanılan 170 olmak üzere toplam 213 kazanım elde ettik. Toplu sözleşmede kazanımlarımızla tarihe not düştük.Kazanımlarımızla Toplu Sözleşmeye damgamızı vurduk. Kamu görevlilerinin güvenini güce, alın terini kazanıma dönüştürdük” dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

213

19 Ekim 2015 Pazartesi 21:56

213 Kazanim ... Ya bi gidin artık maaşlar kuş oldu hala kazanımdan bahsediyorsunuz.Tarih affeder ama trafik asla affetmez

Vatandaş Ali...

19 Ekim 2015 Pazartesi 21:19

Memur-sen 'e üye olmayanlara indirim yapılmacakmı? Ne yani, hani sen-ben yok Türkiye vardı ? Bizler zamanında emekli olmadan ,başka sendikaya üye olduğumuz için ,şimdi biz bu otomobillerden yayarlanamayacakmıyız yani? Eğer öyle ise vay halinize,yazmayacağım...artık...

Nedim

19 Ekim 2015 Pazartesi 16:16

Hizmetleriniz güzel.. ne olur bir de şu memur emeklilerinin durumunu düzeltin...yıllarca devlete hizmet eden memur emeklileri neredeyse asgari ücret düzeyinde maaş alıyor...

memur

19 Ekim 2015 Pazartesi 13:17

Toplam bir yılda aldığınız sözde zammın yarısından fazlasını 8. aydan itibaren vergi diliminin bütçede yüksek gösterilmesinden dolayı kesiliyor. Nerde ise cepten takviye yapıcaz. Buna cevabınız ne çok merak ediyorum.

Hasan

19 Ekim 2015 Pazartesi 10:19

Allah muvaffak etsin

MEMUR

19 Ekim 2015 Pazartesi 12:03

ALLAH SİZİ BİLDİĞİ GİBİ YAPSIN

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR