27 Mayıs 2018 Pazar

  • 4,707 TL
  • 5,492 TL
  • 196,80 TL
  • 103.200
ISPARTA 22°
BAŞKAN GÜNAYDIN SAHAYA İNDİ

BAŞKAN GÜNAYDIN SAHAYA İNDİ

KÖY GARAJINDA YANDIN ÇIKTI

KÖY GARAJINDA YANDIN ÇIKTI

LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

82 SANIKLI DAVA BUGÜN GÖRÜLDÜ

Aralarında Isparta Belediye Başkanı MHP'li Yusuf Ziya Günaydın'ın da bulunduğu 'örgüt oluşturmak, ihaleye fesat karıştırmak, görevi kötüye kullanmak ve resmi evrakta sahtecilik' gibi suçlamalarla 82 sanığın tutuksuz yargılandığı davanın 12'nci duruşması bugün görüldü.

Isparta

Isparta Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın bir önceki duruşmasında iddia makamı soruşturma aşamasında alınan ve sanıkların aleyhine olan bilirkişi raporu ile kovuşturma aşamasında alınan ve bu kez sanıkların lehine olan bilirkişi raporu arasında çelişkiler olduğunu belirterek, yeni bilirkişi raporu hazırlanması yönünde talepte bulunmuş, mahkeme heyeti de 7 kişilik yeni bir bilirkişi raporu tayin edilmesine karar vermişti.

MHP İl Başkanı İsa Yalçın ile birlikte toplam 31 sanığın katıldığı duruşmada, mahkeme heyeti yeni bilirkişi raporunun henüz mahkemeye ulaşmaması nedeniyle bir sonraki duruşmanın 28 Kasım 2013 tarihinde görülmesine karar verdi. Duruşmaya Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın katılmadı.

Duruşma sonrası gazetecilere açıklamada bulunan MHP İl Başkanı İsa Yalçın, "Mahkemenin talep ettiği bilirkişi raporu gelmediği için duruşma başka bir tarihe ertelendi.Allah hayırlısını versin.Tabi herkes ne yaptığını ne yapmadığını iyi biliyor. Yalnız birileri de vicdan muhasebesi yapsın. Bu insanları buraya getirenlerle yarın mahkeme-i kübrada hesaplaşacağız. Ama hukuk bir süreç. Bu süreçte mahkemenin de sanıkların da avukatların da yapması gereken belli. Biz savunmalarımızı veriyoruz. Bundan önceki raporla ilgili bir çok spekülasyonlar yapıldı. Hatta itirazlar bu rapora yapıldı. Ben de merak ediyorum gerçekten bu rapor birilerinin müdahalesiyle başka şekilde mi yazıldı diye? Bizim bunlarla işimiz olmaz. Gelecek olan raporda Türkiye Cumhuriyeti devletinde her ne kadar sıkıntılı dönemler yaşasa da her şeyini vermeye hazır kamu görevlileri hakimler savcılar var, Bu inancımızdan dolayı kendimizi onlara emanet etmiş durumdayız. Hiçbir sonun yaşayacağımızı da düşünmüyoruz" dedi.

82 SANIKLA DAVA

23 Eylül 2011 tarihinde Isparta Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize İşler Şube Müdürlüğü ekiplerince Isparta Belediyesi'ne yönelik operasyon sonrası, aralarında Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, dönemin Genel Koordinatörü Mehmet Ateşgül, MHP İl Başkanı İsa Yalçın, denimin Belediye Başkan Yardımcısı Resul Göçer'in de olduğu 82 kişi hakkında dava açıldı. Davada sanıklar, 'örgüt oluşturmak, ihaleye fesat karıştırmak, görevi kötüye kullanmak ve resmi evrakta sahtecilik' gibi suçlamalarla yargılanıyor. - Isparta

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR