21 Nisan 2018 Cumartesi

  • 4,076 TL
  • 5,008 TL
  • 174,67 TL
  • 110.932
ISPARTA 16°
YAKIT TANKERİ İLE ÖĞRENCİ SERVİS MİNİBÜSÜ ÇARPIŞTI

YAKIT TANKERİ İLE ÖĞRENCİ SERVİS MİNİBÜSÜ ÇARPIŞTI

BURDUR ŞEKER FABRİKASI İHALESİ İÇİN DOSYA SUNULDU

BURDUR ŞEKER FABRİKASI İHALESİ İÇİN DOSYA SUNULDU

İŞTE AK PARTİ'NİN İLK MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI

İŞTE AK PARTİ'NİN İLK MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI

ISPARTA'DA OPERASYON 6 GÖZALTI VAR

ISPARTA'DA OPERASYON 6 GÖZALTI VAR

657 TEMİZLİĞİ BAŞLADI!

Devlet Memurları Kanunu'ndaki düzenlemeyle, kamuda FETÖ ve PKK gibi terör örgütlerine hizmet eden personel atılacak, devlete ihanet eden tek bir memur kalmayacak.

Isparta

FETÖ ve PKK ile mücadele kapsamında devlet memurlarına tanınan yargı güvencesi kalkıyor. Sabah gazetesinin haberine göre, yeni düzenlemelerle, illegal yapılarla bağlantılı isimler memuriyetten atılacak, birdaha memur olamayacak.

Kamuda teröre hizmet eden tek bir isim kalmayacak

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın, "657 değiştirilmediği sürece bu iş çözülmez" dediği Devlet Memurları Kanunu'nda önemli değişikliklere gidiliyor. Devlet kurumlarına sızan paralel yapı ve terör örgütü PKK'ya destek veren isimleri etkisiz hale getirmek için kritik maddelere neşter vurulacak. Adalet ve İçişleri bakanlıklarınca yürütülen çalışma ile kamuda kendini gizleyen, terör örgütlerine hizmet eden tek bir isim kalmayacak.Disiplin hukukuna ilişkin madde yeniden düzenlenirken, memura yönelik yargı güvencesi zırhı kaldırılıyor. Böylece hem paralel yapı hem de terör örgütü PKK gibi illegal yapılarla bağlantılı kişiler memurluktan çıkarılacak.

KENDİNİ GİZLEYENLER VAR

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çağrısının ardından gözler yaklaşık 3 milyon kamu çalışanını ilgilendiren 657 sayılı Kanun'da yapılacak değişikliklere çevrildi. Son Bakanlar Kurulu toplantısında da devlet içinde yuvalanmış terör örgütü odakları FETÖ ve PKK ile mücadeleye ilişkin çalışmalar değerlendirildi. Üst düzey bir hükümet yetkilisi paralel yapıyla bağlantılıolup da kamuda hala kendini gizleyen isimler olduğunu vurgulayarak,"Emniyet, istihbaratın bu konuda çok ciddi bir çalışması var. Bakanlar Kurulu'yla da paylaşıldı. Bugün bu yapıdan tamamen kopanlar da var. Ancak bazı kritik kurumlar da kendilerini gizleyenlere yönelik önemli tespitler var. Memurlar Kanunu'nda yapılacak değişiklikle devlet içinde devlete ihanet eden tek birisim kalmayacak" dedi.

KRİPTOLAR TEMİZLENECEK

Devlet memurları Kanunu'nda yapılacak düzenleme ile kamuda tespit edilen kriptolar temizlenecek, memuriyetten çıkarılacak. Bu kapsamda yapılan tespitler ve atılacak adımlar şöyle:

MİLLİ GÜVENLİK VURGUSU:

Milli güvenliği tehlikeye sokacak eylem, işlemlerde bulunanının işine son verilecek. Terör örgütü, legal görünüm altında illegal faaliyet yürüten yapılarla ilişki kuran, eylem birliği içinde olan bir kamu çalışanı kalmayacak. Kamu imkan ve kaynaklarını bu örgütlere kullandıranlar,propagandasını yapanların işine son verilecek.

MEMURLUK ŞARTLARI DİSİPLİN MADESİ:

Memurluk şartlarını düzenleyen madde ile disiplin hukukuna ilişkin maddenin yeniden düzenlenmesi öngörülüyor. Buna göre paralel yapı gibi illegal yapılarla ilişkisi olan kişiler kamuda hiçbir görevde yer alamayacak.

DÖNÜŞÜ OLMAYAN İHRAÇ:

İçişleri Bakanlığı'nca terör bağlantıları tespit edilen ihraç edilecek. İdari yargı kararıyla geri dönüş kapısı kapanacak.

OPERASYON BAŞLADI

"Milli güvenliği tehdit eden örgüt ve yapılarla irtibatlı kamu çalışanları" hakkında da Başbakanlık genelgesine dayanarak idari ve adli işlem başlatılıyor. Paralel Yapı üyeleri ve terör örgütü PKK sempatizanları ile bu örgütlere yardım edenler araştırılıyor. Bu tür yapılarla eylem birliği içinde olduğu tespit edilen kamu çalışanları hakkında amirler idari soruşturma yürütebiliyor. Suç eylemi belirlenenler hakkında savcılar harekete geçiriliyor. PKK, DHKP-C, Paralel Yapı dahil tüm örgütler genelge kapsamına alınırken, dışarıdan hizmet alımı yoluyla çalışanlar hakkında da titizlikle incelenmesi talimatı verilmişti.

İŞ GARANTİSİ BİTİYOR

İŞ GARANTİSİ BİTİYOR: Özel sektörde olduğu gibi işini doğru yapmayanın meslek hayatı bitecek, iş garantisi olmayacak.

TERÖR BAĞLANTISI VURGUSU: Yasada, terör örgütleri ile bağlantılı kişilerin devlet memuru olmayacağı açıkça ortaya konulacak.

UZMANLARIN ÖZLÜK HAKLARI İYİLEŞTİRİLECEK: Kamuda uzman kadrosunda çalışan personelin özlük hakları iyileştirilecek.

DOĞU'YA KIDEMLİ PERSONEL: Kıdemli personelin az gelişmiş bölgelerde görev yapması teşvik edilecek.

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

ASt

29 Ağustos 2016 Pazartesi 23:42

Açığa alınan vatandaşlar kurumlarda girmeleri yasak olmasına rağmen geziyorlar aferin yöneticilere uyuyun ve destekleyin

buyrun

09 Eylül 2016 Cuma 10:35

uyku güzeldir her zaman

takipçi

23 Haziran 2016 Perşembe 00:07

OKULUN CILKI ÇIKMIŞ 657 LER MESAİLERİNİ SALLAMIYOR KİM İZİNLİ KİM ÇALIŞIYOR BELLİ DEĞİL İDARECİLERİ UYUTUYORLAR TABİİ ONLARDA DÜZGÜN TAKİP ETMİYOR GİBİ GÖREV TANIMLARI EVRAKTA TAMAM GERÇEKTE TAMAMEN UYDURUK SDÜ NÜN EN BERBAT OKULU SAYILIR MESAİ GÖREV DAĞILIMI VE NÖBET VAR AMA FİİLEN YERLERDE

beter böcek

22 Haziran 2016 Çarşamba 13:30

sdü diş hekimliği eski dekanı hakan türk kahraman kaçtı ama onun döneminde enbaşta eski baş hekim nejdet adanırı alınması sonra zaten ondan sonra gerisi gelir onların döneminde alınan şirket personeli ve diger personellere bakıverin.birde bunlarla işbirliği içinde olan ısparta diş hekimleri odası başkanını da unutmayın.....

temizlik imandan

21 Haziran 2016 Salı 22:04

Fetöcü olduğu için tutuklanan Mahmut Yener in yanında olan Reisi cumhurumuzun arkasından konuştuğu söylenilen yrd doç Hanım için ne bekliyorlar ? Onu ne zaman sorgulayacaklar.Temizlik imandandır.

yorumcu

20 Haziran 2016 Pazartesi 13:58

inşallah ama paralelciler karşı iptal davası açıp geri dönebiliyor geçen ki kpss skandalında hepsi inkar etti

SDÜ

20 Haziran 2016 Pazartesi 11:38

Gerçekten inanmak sityoruz artık. SDü tıp fakültesi pararlelcilerin yuvası sadece kendi yandaşlarına hizmet veriyolar. Ne zaman adalet yerini bulacak ?

ACABA

20 Haziran 2016 Pazartesi 11:23

BU HABER SADECE PARELEL İÇİNMİ, HAİN PKK TEHLİKE DEĞİLMİ, 35 YILDIR ÜLKEMİZE MUSALLAT OLAN PKK VE APO ŞEREFSİZİ NİN RESMİ NİYE YOK, YANLI HABER Mİ YOKSA BU.

Hakkaniyet

20 Haziran 2016 Pazartesi 10:55

İnşaallah münafık fitneciler sevmedikleri adamlara kötülük olsun diye parale olmadığı halde paralel iftirası atmazlar..hak yerini bulsun ama bir söze bakılsın sözmü diye birde söyleyene bakılsın Ada'm mı diye

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR