23 Eylül 2017 Cumartesi

  • 3,495 TL
  • 4,178 TL
  • 145,95 TL
  • 104.123
ISPARTA 25°
O anlar saniye saniye güvenlik kameralarına yansıdı

O anlar saniye saniye güvenlik kameralarına yansıdı

BELEDİYE BAŞKANININ DİKKATİ YOLSUZLUĞU ORTAYA ÇIKARDI

BELEDİYE BAŞKANININ DİKKATİ YOLSUZLUĞU ORTAYA ÇIKARDI

CİNAYET SANIĞINA 1 YIL SON TAHLİYE

CİNAYET SANIĞINA 1 YIL SON TAHLİYE

FETÖ'DAN KURTARILDI DEVLET GÜVENCESİYLE ISPARTA'YA KAZANDIRILACAK

FETÖ'DAN KURTARILDI DEVLET GÜVENCESİYLE ISPARTA'YA KAZANDIRILACAK

6 MARTTA MUHTEŞEM ŞÖLEN

6 MARTTA MUHTEŞEM ŞÖLEN

Isparta

Isparta Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü organizasyonunda Kulüpler arası ve Okullar arası Küçük-Yıldız-Gençler düzenlemeli, düzenlemesiz halk oyunları yarışmaları sona erdi. Heyecan kesen ve görsel şölene dönüşen yarışmaların sonunda derece alan ekiplere madalya ve kupaları takdim edildi.

Kulüpler arası ve Okul Spor Faaliyeti programında yer alan Halk Oyunları İl Birinciliği Yarışmaları 6 Mart Spor Salonunda gerçekleştirildi.

Dün seremoni töreniyle başlayan yarışmalar ilgiyle izlendi.Isparta halkının büyük katılımıyla gerçekleşen yarışmalarda kulüpler ve okul takımları yeteneklerini ve hünerlerini sergiledi.

Heyecan kesen yarışmaların sonunda dereceye giren kulüpler ve okullar belli oldu.

OKULLAR ARASI HALK OYUNLARI BİRİNCİLİĞİ

İŞTE SONUÇLAR

**Küçükler Geleneksel Düzenlemesiz

1. Senirkent Büyük kabaca 75. Yıl İlkokulu

2. Sevim Örnek İlkokulu

3. Gürkan İlkokulu

**Gençler Geleneksel Düzenlemeli

1. Mustafa Kaçıkoç Anadolu Lisesi

**Yıldızlar Geleneksel Düzenlemesiz

1. Ülkü Ortaokulu

2. Mavikent Ortaokulu

3. Hızırbey Ortaokulu

4. Eğirdir İrfan Kaynak Ortaokulu

**Yıldızlar Geleneksel Düzenlemeli

1. Eğirdir İrfan Kaynak Ortaokulu

**Gençler Geleneksel Düzenlemesiz

1. Lokman Hekim Anadolu Meslek Lisesi

2. Mustafa Gürkan Anadolu Lisesi

3. Senirkent Dr. Tahsin Tola Meslek Lisesi

KULÜPLER ARASI HALK OYUNLARI BİRİNCİLİĞİ

İŞTE SONUÇLAR

**Yıldızlar Geleneksel Düzenlemeli

1. Eğirdir Halk Eğitim Merkezi Spor Kulübü

**Küçükler Geleneksel Düzenlemesiz

1. Ülkü Spor Kulübü

2. Yıldız Spor Kulübü

**Yıldızlar Geleneksel Düzenlemesiz

1. Isparta Halk Eğitim Merkezi Spor Kulübü

2. Eğirdir Halk Eğitim Merkezi Spor Kulübü

**Gençler Geleneksel Düzenlemesiz

1. Anadolu Sağlık Meslek Lisesi Spor Kulübü

2. Bahçeşehir Okulları Spor Kulübü

**Büyükler Geleneksel Düzenlemesiz

1. Isparta Halk Eğitim Merkezi Spor Kulübü

2. Eğirdir Halk Eğitim Merkezi Spor Kulübü

**Büyükler Geleneksel Düzenlemeli

1. Isparta Belediye Spor Kulübü

Derece alan okullara ve kulüplere madalya ve kupaları Isparta Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Spor Şube Müdürü Ahmet TAŞDEMİR ve protokol üyeleri tarafından takdim edildi.

Kulüpler arası ve Okullar arası Halk Oyunları yarışmalarında Birinci olan takımlar bölge yarışmalarına katılarak ilimizi temsil edecekler.



































 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

ALİ KEMAL

17 Şubat 2017 Cuma 11:42

SADECE 12 13 OKUL VAR.İLÇELERİN ÇOĞU YOK . HİÇBİR SPONSOR KATKI YOK . UĞRAŞANLARIN ELLERİNE EMEKLERİNE SAĞLIK GÜZEL OLMUŞ. ANCAK FEDERASYONUN VALİLİĞİN BELEDİYELERİN ÖZEL KURUM VE KURULUŞLARIN KATILIMI SAĞLANARAK DAHA ÇOK KATILIMLI DAHA GÜZEL OLABİLİRDİ.

Folklörcü

17 Şubat 2017 Cuma 11:11

Bir sevdadır halkoyunları

Hakan Karademir

17 Şubat 2017 Cuma 10:43

Isparta halk oyunları bakımından çok zengin bir şehir. Ancak halk oyunlarının çok daha fazla ilgi görmesi ve toplumsal karşılığının çok daha da artması için il temsilcisinin oyuncu, antrenör olarak yıllarını vermiş kısacası bu alandan gelen kişiler içinden biri olmalıdır.

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR