21 Mayıs 2018 Pazartesi

  • 4,521 TL
  • 5,314 TL
  • 186,41 TL
  • 102.410
ISPARTA 23°
ESKİ SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN OĞLU KAZADA CAN VERDİ

ESKİ SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN OĞLU KAZADA CAN VERDİ

ISPARTA'DA 12 YAŞINDA ÇOCUK CANINA KIYDI

ISPARTA'DA 12 YAŞINDA ÇOCUK CANINA KIYDI

ISPARTA'DA 3 KİŞİ TUTUKLANDI

ISPARTA'DA 3 KİŞİ TUTUKLANDI

BU ACININ TARİFİ YOK

BU ACININ TARİFİ YOK

450 KİŞİYE İŞ KAPISI OLACAK

450 KİŞİYE İŞ KAPISI OLACAK

Isparta

450 kişinin istihdam edileceği çağrı merkezi için şirket yetkililerin Ramazan Bayramı sonrası İlimize geleceği ve incelemelerde bulunacağı öğrenildi.

Uzun süre Isparta’nın önderlerinin girişimlerde bulunduğuancak bir türlü kazandırılamayan çağrı merkezi için yeni bir gelişme yaşanıyor.Türkiye'nin en büyük 3 GSM operatöründen biri Isparta’ya yatırıma hazırlanıyor.Şu anda birçok Büyükşehirde faaliyet gösteren şirket yeni yatırım için ilarayışına geçti. Edinilen bilgilere göre şirket yatırım için 3 il belirledi. Bu kapsamda Isparta, Mersin ve doğuda bir il seçen şirket uzun süren araştırmasından sonra Isparta’ya yatının yapmaya karar verdi.

ISPARTA'NIN GENÇ NÜFUSUNDAN FAYDALANMAK İSTİYOR

Öte yandan yine edinilen bilgilere göre şirketin Isparta’yı tercih etmesindeki en büyük neden arasında öğrenci potansiyelinin yüksek olması ve genç nüfusun fazla olduğu ileri sürüldü. Türkiye genelindeki çağrı merkezlerinde genelde genç nüfusun istihdam edildiği ifade edildi.

450 KİŞİYE İŞ KAPISI OLACAK

Diğer taraftan GSM şirketi tarafından hayata geçirilece kolan çağrı merkezinde 450 kişinin istihdam edileceği bildirildi. Bu kapsamda Ankara'da bulunan şirket yetkilileri geçtiğimiz günlerde İŞKUR'u arayarak Isparta’nın işgücü potansiyeli anlamında bazı bilgiler edindi. Verilen bilgilerin şirket yetkililerini memnun ettiği ve Ramazan Bayramı sonrası Isparta’ya gelerek yer incelemesinde bulunacakları ifade edildi.

BU FIRSAT TEPİLMESİN

Bilindiği üzere daha önce Türk Telekom tarafından Isparta’ya 500 istihdamlı çağrı merkezi kurulması istenmiş hatta ilimizin bürokratları Ankara'da uzun süre temaslarda bulunmuştu. İlk etapta olumlu karar çıkmasına rağmen çağrı merkezinin Burdur'a kaygılandıracağı haberi ile yıkılmıştık. Şimdiise Isparta'ya GSM devi yatırım yapmaya hazırlanıyor. Bu yatırım için şirkete gereken her türlü imkân ve yardımın yapılması gerekiyor. Yoksa yine Isparta elindeki fırsatı tepebilir.

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

Sadık

14 Temmuz 2014 Pazartesi 19:13

Başdeğirmen seni kutluyorum bizim çocuklarımızın çalışacağı ekmek yiyeceği yerlerin Isparta ya yapılması içşn çabanı gördüm ve şu Ramazan ayında dua ediyorum Allah senden razı olsun şu hizmet bile çok önemli

Ali çoş

14 Temmuz 2014 Pazartesi 19:09

Ticaret sanayi odası başkanı Şükrü nün emekleri sayesinde böyle güzel şeyler oluyor tebrikler ıtso

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR