26 Mayıs 2018 Cumartesi

  • 4,707 TL
  • 5,492 TL
  • 197,88 TL
  • 103.200
ISPARTA 20°
KÖY GARAJINDA YANDIN ÇIKTI

KÖY GARAJINDA YANDIN ÇIKTI

LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

CENAZE TÖRENİNE GELİNLİK GİYEREK GELDİ

CENAZE TÖRENİNE GELİNLİK GİYEREK GELDİ

41 İŞYERİNE CEZA

41 İŞYERİNE CEZA

Isparta

Isparta Emniyet Müdürlüğü tarafından geçtiğimiz yıl yapılan denetlemelerde 18 yaşından küçüklere sigara ve alkol satan 41 işyerine işlem yapıldı.

 

Çocuk Şube Müdürlüğünce Tütün ve Alkol Satışı Ruhsatı bulunan Market, Büfe, Tekel Bayi, Tekel Büfesi, Bar, Birahane, İçkili Restoran,Nargile Salonu…vb. gibi iş yerlerinde 18 yaşından küçüklere satış yapılmaması için yapılan denetimler devam ediyor.

 

Yapılan denetimlerde Umuma Açık İşyerlerinden Tütün ve AlkolSatışı Ruhsatı bulunan Market, Büfe, Tekel Bayi, Tekel Büfesi, Bar, Birahane,İçkili Restoran, Nargile Salonu… vb. gibi iş yerleri üzerinde öncelikle Çocuk Şube Müdürlüğü ekipleri ile diğer resmi ve sivil ekipler tarafından, 18 yaşından küçüklere, sigara (paket), tek dal sigara, alkollü içecek satılıp satılmadığı periyodik aralıklarla denetleniyor.

 

Geçtiğimiz yıl yapılan denetimlerde; 25 Bakkal, 2 Birahane,38 Büfe, 1 İçkili Restoran, 179 Market, 4 Nargile Salonu, 80 Tekel Bayii ve Büfetoplam 687 defa denetlendi. Yapılan denetimlerde 18 yaşından küçük çocuklara sigara ve alkol satışı yaptıkları tespit edilen işyerlerine toplam 41 işlem yapıldı. 

 

Konuyla ilgili yapılan açıklamada, "Çocuklarımızın geleceğe her türlü korku ve endişeden uzak, güvenli ve huzurlu bir şekilde ulaşmaları, madde bağımlılığı ve zararlı alışkanlıklardan korunmaları amacıyla içerisinde bulunduğumuz yılda da denetimlerimiz artarak devam etmekte olup,suça karışmış veya tespit ettiğimiz madde bağımlısı çocuklarımızın tekrar topluma kazandırılması amacıyla da ilimizdeki diğer kurumlar ile ortak çalışmalarımız devam edecektir.

 

Öğrencilerimizin güvenli bir şekilde öğrenim hayatlarınadevam etmelerini sağlamak, onların her türlü kötü alışkanlıklardan uzaktutularak çevrelerinde bulunan kötü niyetli şahıslardan korunmaları amacıylaokul görevlilerimiz, öğrencilerimiz ve vatandaşlarımızın görmüş oldukları hertürlü olumsuzluklarla ilgili olarak okullarında görevli irtibat görevlilerimizeveya 112 Acil Çağrı Merkezine bilgi vermeleri halinde gerekli çalışmalar kısasüre içerisinde yapılacaktır" denildi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR