25 Mayıs 2018 Cuma

  • 4,710 TL
  • 5,490 TL
  • 197,70 TL
  • 102.842
ISPARTA 17°
KÖY GARAJINDA YANDIN ÇIKTI

KÖY GARAJINDA YANDIN ÇIKTI

LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

CENAZE TÖRENİNE GELİNLİK GİYEREK GELDİ

CENAZE TÖRENİNE GELİNLİK GİYEREK GELDİ

300 ADET SULAMA FISKIYESİ KIRILDI

300 ADET SULAMA FISKIYESİ KIRILDI

Isparta

Isparta Belediyesi tarafından Hızırbey Mahallesi’ne yapılan ve şehrin en büyük parklarından birisi olma özelliğini taşıyan Kule Park’ta bulunan 300 adet otomatik sulama fıskiyeleri kırıldı. Kimliği belirsiz kişi veya kişilerce kırılan sulama fıskiyeleri dolayısıyla binlerce liralık maddi hasar oluşurken, sulama yapılamamasından dolayı çimlerde belli oranlarda kuruma yaşandı.

Isparta Belediyesi tarafından 36 dönümlük alan üzerine kurulan ve içerisinde pergoleler, yürüyüş yolları, kaykay alanı, çocuk parkı ile içerisinde meyve ağaçlarının da bulunduğu yüzlerce ağaç dikilen Kule Park’ta çimlerin sulanabilmesi amacıyla otomatik sulama sistemi kurulmuştu.

Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından bakımı gerçekleştirilen parkta bulunan otomatik sulama fıskiyeleri kimliği belirsiz kişi veya kişilerce kırıldı. 300 adet sulama fıskiyesinin kırıldığı belirtilirken yaşanan bu olayın üçüncü kez gerçekleştiği bildirildi.

Isparta Belediye Başkanı Yüksek Mimar Yusuf Ziya Günaydın, vatandaşların özelliklede çocukların daha iyi vakit geçirebilmeleri amacıyla şehrin oksijen deposu olması amacıyla inşa edilen Kule Park’ta böyle bir olayın yaşanmasının üzüntü verici olduğunu söyledi. Günaydın, bugüne kadar fıskiyelerin birden fazla kırıldığını bunun da ciddi anlamda maddi zarara yol açtığını dile getirirken, parkın da olumsuz etkilendiğini belirtti. Günaydın, “Otomatik sulama sisteminin kırılmasından dolayı da sulamada sıkıntı yaşanıyor. Dolayısıyla çimlerde içinde bulunduğumuz yaz ayları dolayısıyla kuruma yaşanıyor. Bu ve şehrimizdeki tüm parklar halkımızın malıdır. Halkımızdan isteğimiz parklarımıza ve diğer ortak kullanım alanlarına verilen zararların anında belediyemize bildirilmesidir. Unutulmamalıdır ki, verilen bu maddi zararlar halkımızın cebinden çıkmaktadır” dedi. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

KİM

18 Haziran 2014 Çarşamba 22:51

KÜPEKLER KIRMIŞTIR ABE

Ispartalı

18 Haziran 2014 Çarşamba 14:02

Geçen Vatandaşın arabasını kim çizdiyse onlar yapmıştır.

mert032

18 Haziran 2014 Çarşamba 13:32

Kim koparacak Fıskiyelerle kendini tatmin etmek isteyen ş.....ler

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR