21 Mayıs 2018 Pazartesi

  • 4,499 TL
  • 5,290 TL
  • 186,41 TL
  • 102.410
ISPARTA 23°
ESKİ SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN OĞLU KAZADA CAN VERDİ

ESKİ SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN OĞLU KAZADA CAN VERDİ

ISPARTA'DA 12 YAŞINDA ÇOCUK CANINA KIYDI

ISPARTA'DA 12 YAŞINDA ÇOCUK CANINA KIYDI

ISPARTA'DA 3 KİŞİ TUTUKLANDI

ISPARTA'DA 3 KİŞİ TUTUKLANDI

BU ACININ TARİFİ YOK

BU ACININ TARİFİ YOK

3. YARGI PAKETİ ONAYLANDI

3.Yargı Paketi'nin getirdiği yeniliklerin başında cezaevlerinde bulunan hükümlülerin yeniden sosyal hayata kazandırılması var. Bu doğrultuda çeşitli kurumlarla protokol masasına oturan Denetimli Serbestlik Müdürlüğü, Isparta Barosu ile de anlaştı. Buna göre, yaklaşık 600 hükümlü, eğitime tabi tutulacak ve hemiş hemde sosyal hayata hazırlanacak.

Isparta

3.Yargı Paketi, hükümlülerin ıslahına yönelik çalışmalara ağırlık verilmesine ilişkin yenilikler içeriyor. Bu doğrultuda Isparta Denetimli Serbestlik Müdürlüğü, Emniyet, Müftülük, İşkur, Aile ve Sosyal Politikalar, Sağlık, Gençlik ve Spor ile Halk EğitimMerkezi müdürlükleriyle protokoller imzalayarak, hükümlülerin her kurumun çalışma alanına göre iş ve sosyal hayata hazırlanmasını hedefliyor. Bu doğrultuda hükümlülerin hukuki konularda bilgilendirilmesi için Isparta Barosu ile de bir protokol imzalandı. Protokole Isparta Baro Başkanı Gökmen Hakkı Gökmenoğlu ile Denetimli Serbestlik Müdürü Cenk Arslan, imza koydu.

3.Yargı Paketi’nin verdiği imkanlar ölçüsünde yapılacak eğitime iyi hali olan hükümlülerin dahil edileceğini söyleyen Baro Başkanı Gökmen Hakkı Gökmenoğlu, staj eğitimmerkezini bu eğitimler için kullanacaklarını söyledi. Gökmenoğlu, “Bir yıl süreyle bu haktan yararlanacak olan hükümlülerin eğitimden geçirilmesi sağlanacak. Biz buna destek vereceğiz. Bundan dolayı da bunu bize sağlayan Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’ne çok teşekkür ediyoruz. Asıl olan hükümlülerin ıslahıdır. Topluma kazandırılmasıdır. Denetimli serbestlik yasasının asıl anlamı budur. 3.Yargı paketiyle artık hükümlülerin belli bir cezasını ceza ve infaz kurumunda çekerek topluma bırakılmasından ziyade bu cezaların bir yıllık kısmını açık cezaevinde geçirdikten sonra, geri kalan kısmını serbestlik müdürlüğünce uygun bulunacak tedbirlerden yararlanarak geçirmeleri söz konusu olmuştur. Bu bizimaçımızdan da olumludur. Çünkü asıl olan hükümlünün ıslahıdır. Hükümlüler cezaevlerinde geçirmiş oldukları cezalarını topluma çıktıklarında çoğunun aile hayatı, sosyal hayatları ve iş hayatları son bulmuş olduğundan dolayı toplumla irtibata geçmede sıkıntı yaşamaktadırlar. Bu eğitimsüreci bu nedenle olumlu gelişmeleri de beraberinde getirecektir” diye konuştu. Denetimli serbestlik kapsamında Isparta’da yaklaşık 600 hükümlünün olduğu öğrenildi. Bu yöntemle hemcezaevleri boşaltılacak hemde suçların tekrarlanmasının önüne geçilecek. Atılan imzalar doğrultusunda, eğitimçalışmaları kapsamında verilecek 26 seminerin 12’sini baro organize edecek. Denetimli serbestlikten, açık cezaevinde olan ve 12 ayın altında cezası bulunan hükümlüler yararlanacak.

 
İŞTE O HABERİN VİDEO GÖRÜNTÜSÜ
 
 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR