17 Ağustos 2017 Perşembe 22:35

3 ŞÜPHELİ İÇİN EK GÖZALTI SÜRESİ

3  Şüpheli İçin Ek Gözaltı Süresi
25 Şubat 2016 Perşembe 14:51

Necla'nın Öldürülmesinde 3 Şüpheli İçin Ek Gözaltı Süresi

Zonguldak'ta, Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Satın AlmaDairesi Başkanlığı'nda memur olan 23 yaşındaki Necla Sağlam'ın, evinde boğazıkesilerek öldürülmesiyle ilgili sevgilisi Samet C., işyerinden arkadaşı KibarE.Y. ve onun sevgilisi Hüseyin T.'nin sorgusu sürüyor. Gözaltı süreleri 24 saatuzatılan şüphelilerden evinde kanlı mendil bulunan Kibar E.Y. de diğerşüpheliler de suçlamayı kabul etmedi. Polis Necla Sağlam'ın, kendisine şiddetuyguladığı gerekçesiyle 15 kez polise şikayette bulunduğu ve şu anda cezaevindeolan babası Ahmet Sağlam ve çevresini de araştırıyor.

 

Isparta'ta yetiştirme yurtlarında büyüyen ve geçen yılSüleyman Demirel Üniversitesi Büro Yönetimi ve Asistanlığı Bölümü'nden mezunolduktan sonra 7 ay önce TTK'da işe başlayan Necla Sağlam, dün sabah MeşrutiyetMahallesi'nde yalnız yaşadığı apartman dairesinde başına poşet geçirilip boğazıkesilerek öldürülmüş bulundu.

 

KANLI MENDİL

 

Polis, cinayetle ilgili Necla Sağlam'ın sevgilisi 112 AcilServis'te şoför Samet C., iş arkadaşı Kibar E.Y. ve onun sevgilisi HüseyinT.'yi gözaltına aldı. 3 şüpheli için Cumhuriyet Savcılığı'ndan 24 saatlik ek gözaltı süresi alındı. Cinayetleilgili ayrıca 12 kişinin de ifadesine başvuruldu. Polis daha önce 3 hafta kadaraynı evde kalan, sonra ayrı eve cıkan Necla Sağlam'ın iş arkadaşı Kibar E.Y.ile diğer iki şüphelinin evinde de arama yaptı. Kibar E.Y.'nin evinde tuvaletkovasında bulunan kanlı mendil ile evinde bazı eşyalarına incelenmek üzere elkoydu. Bu eşyalar ile polisin ele geçirdiği olayda kullanılan bıçak, NeclaSağlam'ın evinde bulunan parmak izleri ve delil sayılabilecek bazı bulgularBolu Kriminal Polis Laboratuvarı'na gönderildi.

 

3 şüpheli de ilk ifadelerinde suçlamayı kabul etmedi. ŞüphelilerdenKibar E.Y., tuvalet kovasındaki mendil ile ilgili 'regl' olduğu içinkullandığını söylerken, akşam hangi ayakkabılarını giydiğini soran polislere dekırmızı ayakkabılarını giydiğini söyledi.

 

'CİNAYET AKŞAMI MESAJIMA 45 DAKİKA SONRA CEVAP YAZDI'

 

Hüseyin T. ise ifadesinde yaklaşık 4 ay ilişki yaşadıktansonra 3 hafta önce ayrıldığını söylediği Kibar E.Y. ile Necla Sağlam'ınaralarının bozuk olduğuna dikkat çekti. Hüseyin T. ifadesinde, Necla Sağlam ileen son 1 hafta önce telefonda konuştuklarını ve Necla'nın kendisine Kibar E.Y.için, "Kibar bildiğin gibi birisi değil. O çok tehlikeli birisi. Yemediğihalt, yapmadığı şey yok. Ben ondan kurtuldum, sen de kurtul" dediğinisöyledi. Hüseyin T., cinayet akşamı saat 19.00 sıralarında Kibar'a 'Ne yapıyorsun?'diye mesaj attığını, onun da 45 dakika kadar sonra, 'Duştaydım, mesajınıgörmedim' diye cevap yazdığını, bir süre sonra da onun daveti üzerine evinegittiğini anlattı. Hüseyin T., evde içki içtikleri Kibar E.Y.'nin işyerindeNecla ile aralarındaki sorunlardan bahsettiğini, hatta çevresindekiarkadaşlarına 'Necla'yı Facebook hesabınızdan silin, yoksa beni silin' diyemesaj attığını söylediğini ifadesinde belirtti. Hüseyin T., gece Kibar ilecinsel ilişkiye girdiklerini ve 'regl' olmasıyla ilgili ped kullandığınıgörmediğini söyledi.

 

BABASINDAN ŞİDDET GÖRMÜŞ

 

18 yaşında yetiştirme yurdundan ayrılan ve üniversiteeğitimi sırasında Isparta'da ailesinin yanında kalan Necla Sağlam'ın, babasıAhmet Sağlam'dan şiddet gördüğü de ortaya çıktı. Necla Sağlam'ın, babasınınkendisine şiddet uyguladığı iddiasıyla 15 kez polise başvurduğu belirlendi.Geçen yıl 26 Mart'da sokakta sırtından bıçaklanan Ahmet Sağlam'ın polise,kendisini kızının bıçakladığını söylediği, Necla Sağlam'ın ise suçlamayı kabuletmeyerek babasının iftira attığını ileri sürdüğü kaydedildi. Boşanma davalarıdevam eden eşi Serpil Sağlam'a da şiddet uygulayan, 'kızına karşı darp, cebir,şiddet', 'ailenin korunması kanuna muhalefet', 'hakaret' gibi suçlardan 15,'suç işlemek için kurulan örgüte üye olmak', 'silahla yaralama' gibi suçlardanda sabıkası bulunan Ahmet Sağlam'ın, bu suçlardan aldığı cezalar nedeniylegeçen yıl cezaevine girdiği belirlendi.

 

Polis, Necla Sağlam'ın öldürülmesiyle ilgili aile çevresindede araştırma yaparken, gözaltı sayısının artabileceği bildirildi

DİĞER HABERLER

GÜLER MİSİN, AĞLAR MISIN?

GÜLER MİSİN, AĞLAR MISIN?

GÜLER MİSİN, AĞLAR MISIN?

ISPARTA DAVRAZSPOR'UN GRUBU BELLİ OLDU

ISPARTA DAVRAZSPOR'UN GRUBU BELLİ OLDU

ISPARTA DAVRAZSPOR'UN GRUBU BELLİ OLDU

AMCA-YEĞEN KAVGASI KANLI BİTTİ

AMCA-YEĞEN KAVGASI KANLI BİTTİ

AMCA-YEĞEN KAVGASI KANLI BİTTİ

ISPARTA'DA 12 APARTLIK BİNA KOMPLE KİRALIKTIR!

ISPARTA'DA 12 APARTLIK BİNA KOMPLE KİRALIKTIR!

ISPARTA'DA 12 APARTLIK BİNA KOMPLE KİRALIKTIR!

ISPARTA BAROSUNDAN KÖPEK KATLİAMINA SUÇ DUYURUSU

ISPARTA BAROSUNDAN KÖPEK KATLİAMINA SUÇ DUYURUSU

ISPARTA BAROSUNDAN KÖPEK KATLİAMINA SUÇ DUYURUSU

AEK KOLEJİ İDDİALI BAŞLADI

AEK KOLEJİ İDDİALI BAŞLADI

AEK KOLEJİ İDDİALI BAŞLADI

ÇOK OKUNANLAR

ÖNE ÇIKANLAR

SONRAKİ HABER

EBAT VE KALİTE ÜZERİNDE HASSASIZ

EBAT VE KALİTE ÜZERİNDE HASSASIZ