18 Mart 2018 Pazar

  • 3,921 TL
  • 4,819 TL
  • 165,33 TL
  • 117.216
ISPARTA 13°
ÇİFTLİK BANKIN AÇILIŞINDA TEKBİR GETİRTEN ISPARTALI KONUŞTU

ÇİFTLİK BANKIN AÇILIŞINDA TEKBİR GETİRTEN ISPARTALI KONUŞTU

ISPARTA MİLLİ EĞİTİM'DE NÖBET DEĞİŞİMİ

ISPARTA MİLLİ EĞİTİM'DE NÖBET DEĞİŞİMİ

ZEHRA İLE BİRLİKTE O GÜN KORHAN'DA KAYBOLMUŞ

ZEHRA İLE BİRLİKTE O GÜN KORHAN'DA KAYBOLMUŞ

KOKU SORUNUNDA FLAŞ GELİŞME

KOKU SORUNUNDA FLAŞ GELİŞME

3 AYDA 25 KİLO VERDİ

Tüp Mide Ameliyatı ile 3 ayda 25 kilo verdi. 21 yaşında olmasına karşın, kilosu nedeniyle mutlu olamayan genç kız, 120 kilodan 95 kiloya indi ve bu iniş devam edecek.

Isparta
Kamile Mersinlioğlı, 21 yaşında ve bundan 3 ay önce 120 kilo ağırlığındaydı. Tüm zayıflama yöntemlerini uygulayan genç kız, kilo vermede başarılı olamayınca Özel Şifa Hastanesi’nde Tüp Mide Ameliyatı oldu.
 
 
21 yaşındaki Kamile Mersinlioğlu, obez olduğu için çok zor günler geçirdiğini anlattı. Mersinlioğlu, “Sürekli yeme alışkanlığım vardı. Ne yaptıysam kilo veremedim. Mutsuzdum ve sürekli kilo almaya devam ediyordum. Pek çok hekime gittim, rejimler yaptım ama sonuç alamadım. En sonunda Celal Bey’i buldum ve geldim. Konuştuk ve ameliyat masasına yatmaya karar verdim. Ameliyat sonrası uyandığımda acıdan çok mutluluk hissettim. Artık iyileşme sürecindeyim, her şey çok güzel gidiyor. 3 ayda 25 kilo verdim ve vermeye devam edeceğim. Çok mutluyum. Benim gibi olanlar korkmasın ve bu ameliyatı olsunlar” dedi. Genel Cerrahi Uzmanı Doç.Dr.Celal Çerçi, ameliyat hakkında bilgi verdi Kamile Mersinlioğlu’nun Tüp Mide Ameliyatını gerçekleştiren Özel Şifa Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Doç.Dr.Celal Çerçi, yaptığı ameliyat hakkında bilgi verdi. Çerçi, “Tüp mide ameliyatı laparoskopik, yani kapalı yöntemle yapılabilir. Yani karın açılmaz, sadece 4 adet, en büyüğü 12 mm, en küçüğü 5 mm olan kesiden girilen aletlerle yapılır. Bu sayede ameliyat sonrası toparlanma çok daha hızlı, ağrı ve yara yeri sorunları ise çok daha az olmaktadır. Ameliyat hakkında bilinmesi gereken en önemli konu ise geri dönüşsüz olduğudur. Yani kesilen mide kısmı çıkarılmaktadır ve bu işlem geri dönüşsüzdür” dedi. Özel Şifa Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Doç.Dr.Celal Çerçi, Tüp Mide Ameliyatı’nın zayıflama ameliyatlarından biri olduğunu ve sıkça kullanıldığını anlattı.
 
 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR