20 Mart 2018 Salı

  • 3,942 TL
  • 4,867 TL
  • 166,40 TL
  • 115.450
ISPARTA 13°
KAHRAMAN KOMUTANIMIZ ŞEHİT DÜŞTÜ

KAHRAMAN KOMUTANIMIZ ŞEHİT DÜŞTÜ

YENİ SANAYİ SİTESİNDEN DEHŞET ANLARI

YENİ SANAYİ SİTESİNDEN DEHŞET ANLARI

GELİNLİK GİYİP HEP BİRLİKTE İSYAN ETTİLER

GELİNLİK GİYİP HEP BİRLİKTE İSYAN ETTİLER

ÇİFTLİK BANKIN AÇILIŞINDA TEKBİR GETİRTEN ISPARTALI KONUŞTU

ÇİFTLİK BANKIN AÇILIŞINDA TEKBİR GETİRTEN ISPARTALI KONUŞTU

21 SANIKLI DARBE GİRİŞİMİ DAVASI DEVAM EDİYOR

21 SANIKLI DARBE GİRİŞİMİ DAVASI DEVAM EDİYOR

Isparta

ISPARTA'da 15 Temmuz gecesi 700 Kara Harp Okulu öğrencisini Ankara'ya götürmeye çalıştığı iddia edilen aralarında Terörizmle Mücadele Eğitim ve Tatbikat Merkezi eski Komutanı Tuğgeneral Mustafa Kurutmaz'ın dabulunduğu 9'u tutuklu, 21 sanığın yargılanmasına devam edildi.

 

Isparta'da, darbe girişimi sırasında Eğirdir Dağ Komando Okulu ve Eğitim Merkezi'nde eğitim gören 700 Kara Harp Okulu öğrencisini Ankara'ya götürmeye çalıştığı iddia edilen 9'u tutuklu 21 sanığın yargılanmasına Isparta 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde devam edildi. Duruşmaya tutuklu sanık Terörizmle Mücadele Eğitim ve Tatbikat Merkezi eski Komutanı Tuğgeneral Mustafa Kurutmaz ve eski Erkan Başkanı Albay Orhan Yılmaz SEGBİS aracılığıyla katılırken, diğer tutuklu sanıklar Nurhan Baran, Ahmet Yıldırım,Cumhur Keyik, İlhan Çağrı Kayaoğlu, Merih Özşahin, Ahmet Nazif Şahinoğlu,Hüseyin Seçkin Eraslan ile tutuksuz sanıklar salonda hazır bulundu.

 

Darbe gecesi komutanlıkta görevli olan uzman çavuş Ü.K.duruşmada tanık olarak dinlendi. Bölük komutanının kendisini arayarak şahsi tabancası olup olmadığını sorduğundan, daha sonra da komutanlığa çağrıldığından bahseden Ü.K., kendisi gibi çağrılan 10 kişiden bir manga hazırlanması emri verildiğini anlattı.

 

Komutanlıkta görevli sivil memur olan H.Ö. de tanık olarak duruşmada yer aldı. Mal ve hizmet alımlarında görevli olduğunu anlatarak,evrakların imzalanması için sık sık Terörizmle Mücadele Eğitim ve Tatbikat Merkezi eski Komutanı Mustafa Kurutmaz'ın yanına gittiğini söyleyen Ö.,Kurutmaz'ın kendisine, "Hoca efendi hakkında ne düşünüyorsun" sorusunu yönelttiğini anlattı. Bunun üzerine "Hangi hocaefendi" diye sorduğunu belirten Ö., "Fetullah Gülen hocaefendi hazretleri" şeklinde cevap verdiğini belirtti. Yurt dışında okullar açması nedeniyle Gülen'e sempati duyduğunu ama fazla tanımadığını söylediğini kaydeden Ö., "Kurutmaz,benden komutanlıkta görev yapan sivil memurlar hakkında, onların Fetullah Gülen ile ilgili ne düşündüğünü gösteren ayrıntılı bir rapor hazırlamamı istedi"diye konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR