18 Temmuz 2019 Perşembe

  • 5,683 TL
  • 6,395 TL
  • 258,46 TL
  • 99.806
ISPARTA
ISPARTA'DA MİLLİ BİRLİK YÜRÜYÜŞÜ

ISPARTA'DA MİLLİ BİRLİK YÜRÜYÜŞÜ

DOMUZLARA DİKKAT

DOMUZLARA DİKKAT

ÖMÜR BOYU MUTLULUKLAR

ÖMÜR BOYU MUTLULUKLAR

ÖZDEMİR AİLESİNİN ACI GÜNÜ

ÖZDEMİR AİLESİNİN ACI GÜNÜ

2018 YILINDA ISPARTALI ESNAFA 48 MİLYON TL KREDİ KULLANDIRILDI

2018 YILINDA ISPARTALI ESNAFA 48 MİLYON TL KREDİ KULLANDIRILDI

Isparta

Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi, esnaflara büyük kolaylık sağlıyor. Bu kapsamda 6 Bölge Birliği tarafından kooperatiflere toplam 247 milyon 350 bin lira plasman gönderilirken, 2018’de Ispartalı esnafa 48 milyon lira kredi kullandırıldı. Bölge Birliği Başkanı Ahmet Tural, “bu rakamlar bize esnaf ve sanatkarımızın ekonomide ne denli önemli bir paya sahip olduğunu göstermektedir” dedi.

Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifleri, esnaflara sağladığı kredi desteğiyle büyük kolaylık sağlıyor.

Bu kapsamda 2018 yıl ortasında yaşanan sıkıntıların yapılan girişimlerle aşıldığını söyleyen 6. Bölge Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Birliği Başkanı Ahmet Tural, birlik olarak kooperatiflere toplamda 247 milyon 350 bin lira plasman sağladıklarını söyledi.

Isparta’ya sağlanan 10 milyon liralık plasmandan dolayı TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Süreyya Sadi Bilgiç’e teşekkür eden Başkan Tural, açıklamasında şu görüşlere yer verdi:Kooperatiflerimizin özellikle son 3 aydır yaşamış oldukları plasman sıkıntıları Merkez Birliğimiz ( TESKOMB ) Genel Başkanı Sayın A. Kadir AKGÜL’ ün girişimleri neticesinde, Ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik koşullara rağmen giderilmiş olup, Bölge Birliğimize bağlı Kooperatiflerimize toplam
247 milyon 350 bin TL gönderilerek plasman ihtiyaçları karşılanmıştır. Bu gelişmeler bize Devletimizin ve Hükümetimizin hangi koşulda olursa olsun Esnaf ve Sanatkârına sahip çıktığı ve her zaman yanında olduğunu bir kez daha göstermiştir.
Bu olumlu gelişme için başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Genel Başkanımız Sayın A. Kadir Akgül’ e ve emeği geçen herkese Kooperatiflerimiz ve Esnaf Sanatkârlarımız adına şükranlarımı sunarım. Ispartalı esnaf için sağlanan plasman desteği için de AK Parti Isparta Milletvekili, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Süreyya Sadi Bilgiç’e de teşekkür ediyorum.”

**ISPARTA’DA KREDİ PLASMANI

70 MİLYON TL’YE ULAŞTI

Isparta Esnaf Kefalet Kooperatifi olarak 2017’de 26 milyon lira olan kredi desteğinin 2018’de 48 milyon liraya ulaştığını söyleyen Tural, “bu rakam esnafın ekonomide ne denli önemli bir paya sahip olduğunu göstermektedir. Şuanda da kooperatifimizin plasmanı 70 milyon lira ulaştı. Bizler küçük esnaf ve sanatkarlar olarak hiçbir zaman devletimize milletimize yük olmadık. Her daim milletimin yanında yer aldım. Her zaman ekonomimin temel taşları olduk ve olmaya devam edeceğiz. Esnaf ve sanatkarlara verilen destek ülke ekonomisine, istihdama verilen destektir. Bu duygu ve düşüncelerle bu olumlu gelişmelerle emeği geçen tüm yetkililere teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Öte yandan 2019 kredi kullanımına başlandığını belirten Tural, kredi talebi olan esnaf ve sanatkarların kooperatife başvurması gerektiğini söyledi.

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

d

09 Ocak 2019 Çarşamba 21:31

bu adamlar beni dinden soğutuyor...

zengin bankalar

08 Ocak 2019 Salı 23:10

BIRAKIN BU BOŞ LAFLARI. ESNAFI ÇOK DÜŞÜNÜYORSANIZ AZALTIN VERGİLERİ. İNŞAATLARI, YOLLARI ÖZEL FİRMALARA YAPTIRIP YIĞINLA PARA KAZANDIRIYORSUNUZ BELLİ BAŞLI KİŞİLERE DEVLET KENDİ YAPSIN. TİPİ AYNI OLAN TOKİ PROJELERİNİ BİLE ÖZEL BELLİ BAŞLI FİRMALARA YAPTIRIYORSUNUZ. MÜDÜRLER BMW AUDİ YE BİNMEYİVERSİN. DÖNEMİNİZDE BANKALARDAN DAHA ZENGİN KİMSE OLAMADI. BIKTIM ARTIK BU SAMİMİYETSİZ SÖZLERDEN VE ANLAYAMAMAKTA İNAT EDEN KİŞİLERDEN.

Şandelci

08 Ocak 2019 Salı 20:56

Ya bırakın Allah aşkına marifetmiş gibi.borçlu olan çaresiz olan esnafa faizle kredi vermek övünme marifetimi.hem devlet veriyor sizinle ne ilgisi var

Milletin sesi Bomba32

08 Ocak 2019 Salı 20:30

http://www.haberalp.com/gundem/muhsin-yazicioglunun-ezber-bozan-ataturk-m

mustafa kahveci

08 Ocak 2019 Salı 19:58

esnaf bitti. esnaf nasıl ayaga kalkacak proje yerine şırın****la faiz enjekte ediyorsunuz bunuda marifet miş gibi haber yapıyorsunuz

32

08 Ocak 2019 Salı 19:41

Allah vekilimize zeval vermesin!!! Bi kulağımızın arkası kaldi. O da ona feda olsun...

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR