25 Nisan 2018 Çarşamba

  • 4,084 TL
  • 4,998 TL
  • 175,19 TL
  • 110.059
ISPARTA 21°
DEVRİLEN TRAKTÖRÜN ALTINDA CAN VERDİ

DEVRİLEN TRAKTÖRÜN ALTINDA CAN VERDİ

HERKESİ ÜZEN ACI HABER

HERKESİ ÜZEN ACI HABER

ATİLLA TIK YAŞAMINI YİTİRDİ

ATİLLA TIK YAŞAMINI YİTİRDİ

YİNE YÜREKLERİ YAKAN HABER

YİNE YÜREKLERİ YAKAN HABER

2 Azılı Hırsız Firar Etti

En son Burdur Yolu'da ağaçlıklara atılmış şekilde bulunan kasa¬yı çalan ve Emniyetin başarılı çalışmasıyla kıskıvrak yakalanarak cezaevine konan 2 azılı hırsızın 5 gün önce firar ettiği öğrenildi.

Isparta

.

SUÇ MAKİNELERİ DIŞARDA
 
Isparta’nın asayiş durumunu etkileyen hırsızlık olaylarını artıracak üzücü bir gelişme yaşandı. En son eski Burdur Yolu’nda ağaçlıklar arasına atılmış şekilde bulunan kasanın hırsızlık olayına karıştıkları için Emniyet tarafından kıskıvrak yakalanan azılı hırsızlar F.Y ve A.V'nin 5 gün önce Cezaevi'nden firar
ettiği ve henüz yakalanamadığı öğrenildi.
 
TEDBİRİ ELDEN BIRAKMAYIN
 
Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube ekipleri, cezaevinden kaçan azılı hırsızların yakalanması için olağanüstü tedbirler aldı. Vatandaşların ev ve işyerlerinde olası hırsızlık olaylarına karşı tedbirli davranması isteniyor. Türk Ceza Kanunu'nun hırsızhk suçuna yönelik yaptırımları bu sorunun
kökten çözümü karşısındaki en büyük engel olarak gözüküyor.
 
Huzur kenti Isparta’da vatandaşı en çok rahatsız eden konu hırsızlık. Akdeniz'in geçtiğimiz günlerde manşetinden duyurduğu 'Hırsız istilası' haberinden sonra birçok vatandaş konuya gösterilen duyarlılığa teşekkür etti. İlgililer de Isparta’da hırsızlık olaylarının son bulması için yoğun bir mesai sarfediyor. Özellikle Toplum Destekli Polislik hizmetleri kapsamında vatandaşlar ev ve işyerlerinde hırsızlık olaylarına karşı alınması gereken tedbirlerle ilgili uyarılıyor.
 
EN SON KASA ÇALMIŞLARDI
 
Hırsızlık olaylarının azalması, yapılan soygunların ilgililerinin biran önce yakalanması için çalışmalar yürütülürken, üzücü bir gelişme yaşandı. En son bir evden içinde ziynet eşyaları ve paranın bulunduğu kasanın hırsızlığı olayına karışan, Emniyetin başarılı çalışması sonucu kısa sürede bulanarak cezaevine konulan 2 azılı hırsızın firar ettiği öğrenildi. Emniyet camiası tarafından 'azılı hırsız' olarak bilinen F.Y ve A.U isimli tutukluların 5 gün önce Isparta Cezaevi'nden kaçtıkları, şu ana kadar da bulunamadıkları bildirildi. Azılı hırsızların Isparta’da şu ana kadar 50-60 kasanın çalınması olayına isimlerinin karıştığı edinilen bilgiler arasında.
 
VATANDAŞLARA UYARI
 
Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü, Isparta’nın hırsızlık olayı sayısını artıracak tehlikedeki bu firar haberi üzerine olağanüstü bir çalışma süreci başlattı. Firar eden hırsızların bulunması için teyakkuz durumuna geçildi. Firardaki azılı hırsızların başka hırsızlık olaylarına karışabileceği, bu nedenle de vatandaşların tedbirli olması isteniyor. Polis, vatandaşlardan şüpheli gördükleri kişileri ve durumları hemen 155 ya da 112 acil servise bildirmeleri uyarısında bulundu.
 
ADİ HIRSIZLIK SUÇLARI GASP GİBİ DEĞERLENDİRİLMELİ
 
Öte yandan hırsızlık olaylarının kökten çözümünün önündeki en büyük engel olarak Türk Ceza Kanunu'nun bu suçla ilgili maddeleri gösteriliyor. Hırsızlık suçuna karışan kişilerin 18 yaş altında olması, TCK’nin ilgili maddeleri gereği de suçluların tutuklanamaması ya da çok kısa sürelerle cezaevinde tutulması bu suçun kökten çözümü noktasında engel oluşturuyor. Hukukçular, adi hırsızlık suçlarının da gasp-kapkaç gibi suçlar gibi değerlendirmesini öneriyor. Adi. hırsızlık vakalarının en az 20 yıl hapisten başlayan gasp suçu gibi değerlendirilmesi durumunda bu konuda kesin çözüm sağlanabileceği belirtiliyor. Kap-kaç suçunun gasp suçu niteliğine sokulmasından sonra bu konuda kesin çözüm alınması örnek olarak gösteriliyor. Isparta Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin hırsızlıktan 5 yıl hapis cezası hükmüne rağmen hırsızlıktan ve esrar bulundurmak suçundan yakalanan bir kişinin 1 yıl sonra salıverilmesi bu konuda sadece yakalamanın ne kadar etkili olabileceğini ortaya koyuyor.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR