25 Mayıs 2018 Cuma

  • 4,710 TL
  • 5,490 TL
  • 197,70 TL
  • 102.842
ISPARTA 17°
KÖY GARAJINDA YANDIN ÇIKTI

KÖY GARAJINDA YANDIN ÇIKTI

LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

CENAZE TÖRENİNE GELİNLİK GİYEREK GELDİ

CENAZE TÖRENİNE GELİNLİK GİYEREK GELDİ

2 Ay İçerisinde Temeli Atılacak

2 Ay İçerisinde Temeli Atılacak

Isparta
Isparta Ticaret ve Sanayi Odası önderliğinde yapılacak olan Ekonomi Kampüsü’nün temeli 2 ay içerisinde atılacak. Projesi Belediye’ye giden kampüs için ITSO yönetimi kendi cebinden dahi para katacak. Yine ITSO tarafından bankadan kredi çekilecek.

Ticaret ve Sanayi Odası (ITSO) ve Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı’nın (BAKA) koordinasyonunda hayata geçirilecek olan EKONOMİ KAMPUSU Projesi için taşlar yerine oturdu. 5 katlı yapının teraslarında orijinal Rosa Damescana (Isparta Yağ Gülü) yetiştirilecek. Kampus ana girişinde ise devasa boyutlarda mermere işlenmiş İnce Has Gül (‘­ Coğrafi İşaret’ tescilli) Isparta Halısı olacak. ITSO Başkanı Şükrü Başdeğirmen’in en büyük hayalleri arasında yer alan Ekonomi Kampüsü 2 ay içerisinde İstanbul Yolu üzerine yapılacak. Memleket sevdası ile yanıp tutuşan işadamları kendi ceplerinden dahi para katarak inşaatın biran önce bitmesi için mücadele edecek. Kampus, sadece bir ‘yapı’ değil. Isparta ekonomisi açısından Rönesans içeriyor. Ekonomi kurumları (ITSO), iktisadi kalkınma destekçileri (BAKA), TSE ve diğer kurumlar aynı şemsiye altında olacak. ITSO Başkanı Şükrü Başdeğirmen, “projeyi en fazla 2 yıl içerisinde bitireceğiz” dedi.

İŞTE ÖZELLİKLERİ
İstanbul Yolu üzerinde mülkiyet hakları ITSO’ya ait olan 5.900 m2 yüzölçümlü arsa üzerine konuşlandırılacak Ekonomi Kampusu özellikleri şöyle:
Alan: 5.900 m2
İnşaat alanı: 2.000 m2
İnşaat toplam alanı: 18.000 m2
Açık alan: 3.900 m2
Açık alan sosyal donatı, otopark ve yeşil düzenlemesinden oluşacak.
TERASLARDA ROSA DAMESCANA
5 katlı yapının terasları mimari açıdan Rosa Damescana (Isparta Yağ Gülü) yetiştirilmesine uygun şekilde tasarlandı. Bu bağlamda teraslarda Isparta Yağ Gülü yetiştirilecek.

2 YILDA BİTİRECEĞİZ
Ticaret ve Sanayi Odası (ITSO) Yönetim Kurulu Başkanı Şükrü Başdeğirmen, Mimar/ Kentsel Dönüşüm Uzmanı Muhammed Said Uyar’ın eserini 2 yıl içerisinde hayata geçireceklerini söyledi. Başdeğirmen, Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) başta olmak üzere tüm kurumları bir araya getiren bir şemsiye kurdukları için çok mesut olduğunu söyledi. Başdeğirmen, EKONOMİ KAMPUSU’nu ‘ORTAK AKIL’ eseri olarak tanımladı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

ekrem semerci

23 Şubat 2015 Pazartesi 13:55

yönetimde başarı hizmetle ölçülür yapılacak hizmet binasının kalitesi başkanında başarısını gösterir ıspartamıza hayırlı olsun

hasan sadi kahyaoğlu

23 Şubat 2015 Pazartesi 13:52

mekanlar imkanları doğurur derler inşallah ıspartamız için istihdam imkanı dileğiyle tebriklerimle

gelin ata binmiş

22 Şubat 2015 Pazar 16:22

.

SÜLEYMAN

20 Şubat 2015 Cuma 23:14

Sayın başkan senin gibi beş tane daha girişimci olsa inanın bu ısparta kanat takar uçar ama yok kardeşim hepsi demirelin deyimi ile boş teneke.Ben Şükrü Başdeğirmeni basından tanımaktayım ama dört dört lük adamsın başkan sağol yolun açık olsun

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR