18 Haziran 2019 Salı

  • 5,873 TL
  • 6,600 TL
  • 252,15 TL
  • 92.250
ISPARTA
MEHMET TÖNGE MAHALLESİ SELE TESLİM OLDU

MEHMET TÖNGE MAHALLESİ SELE TESLİM OLDU

MADEN ŞİRKETİNİN RUHSATI İPTAL EDİLDİ

MADEN ŞİRKETİNİN RUHSATI İPTAL EDİLDİ

GELİN ARABASINA ÖYLE BİR YAZI YAZDIRDI Kİ

GELİN ARABASINA ÖYLE BİR YAZI YAZDIRDI Kİ

OTOMOBİL AĞACA ASILI KADI

OTOMOBİL AĞACA ASILI KADI

150 YILLIK KONAKTA TARİH, HUZUR, LEZZET

150 YILLIK KONAKTA TARİH, HUZUR, LEZZET

Isparta

Mega Gayrimenkul’ün çatısı altında Damgacı Sokak’taki Hafız İbrahim Demiralay konağında hizmet veren Ecelfe Resteurant, Isparta’ya gelen misafirlerin ağırlanabileceği yöresel mekan boşluğunu doldurdu.

ŞAHISLARDAN ALINIP, DEVLETİN TASARRUFUNA GEÇERSE BEYPAZARI GİBİ OLUR

Demiralay Konağı Ecelfe Resteurant Sahibi İşadamı Mustafa Başar, tarihi evlerin bir kamu kuruluşunun tasarrufu altına geçmesi gerektiğini söyledi.

Ispartalı girişimci Mustafa Başar’in tarihi bir mekanda yöresel lezzetlerin hizmet olarak sunulabileceği bir mekan açma hedefini gerçeğe dönüştürdüğü Demiralay Konağı Ecelfe Resteurant, tarih, huzur ve lezzetin adresi haline geldi. Özellikle Isparta dışından gelen misafirlerin yemek ikramı için götürelecek yer ihtiyacını karşılamada öne çıkan Demiralay Konağı, yöresel lezzetlerin sunulmasında da önemli bir işlevi yerine getiriyor.

Demiralay Konağı Ecelfe Restoran’ın işletmeci şirketi Mega Gayrimenkul’un kurucusu Mastafa Başar, Isparta’da bir eksikliği gidermenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. 150 yıllık bir konakta tarih, huzur ve lezzeti bir arada sunduklarını belirten Başar, şöyle konuştu:

Tarihi Demiralay Konağı 150 yıllık bir konak. Tarih kokan bir sokaktayız. İstanbul’dan ilk geldiğimizde buraları dolaşırken böyle bir hedefimiz oluştu. Aralık ayında ihaleye çıktığında takibimizdeydi. İstanbul’dan gelmenin artılarını ve eksilerini burada görüyoruz. Dışardan gelen misafirlerinizi ağırlayabileceğiniz, yöresel mekanların olmadığı ya da sınırlı olduğunu gördük. Bu durum bizi bu işe itti. Isparta’nın tarihini yaşatmak adına böyle bir konak bize nasip oldu. Restorasyonunu yaptıktan sonra geçen Ramazan Ayı’nda faaliyete başladık. 150 kişilik kapasitemiz var.  Sabah kahvaltısı ile öğlen ve akşam servislerimiz ile hizmet veriyoruz. 150 yıllık bir tarih var, huzur ve lezzet var. Hepsini bir arada toparladık.”

Damgacı Sokak’ın büyük bir potansiyel taşıdığını belirten Başar, “Mülkiyet şahıslarda. Anıtlar Kurulu’nca koruma altında. İnsanlar değerinin üzerinde fiyat istiyor. Onun için dökük durumda. Buralar Belediye ya da devletin tasarrufuna geçerse Beypazarı gibi olur. Şahıslarda olduğu için böyle kalıyor” diye sözlerini tamamladı.

Öte yandan Demiralay Konağı Ecelfe Resteurant’ın kendisine ait açık otopark alanı bulunuyor.

İLETİŞİM KANALLARI

Çelebiler Mh. 1413 Sk. No:10-Isparta

(0246) 223 62 23

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

Kerim

12 Ekim 2018 Cuma 17:12

Reisin söylemlerini gerçeğe dönüştürün.Suriyeli muhacirleri aç bırakmayın.Ensar olmayı bilin.

ABDULLAH YILMAZ

11 Ekim 2018 Perşembe 20:22

tek kelime ile harika olmuş emeği geçenlerin eline sağlık allah utandırmasın.

ABDULLAH YILMAZ

11 Ekim 2018 Perşembe 20:18

TEK KELİME İLE HAYIRLI OLSUN ALLAHIM UTANDIRMASIN.....

Ali

11 Ekim 2018 Perşembe 19:18

Len vatandaş isimli yorumcu sen reisten iyi mi bileceksin.koskoca reis ne diyorsa o.ikile bakalım

r

11 Ekim 2018 Perşembe 13:09

Suriyelilerin, Denizli'nin Kale İlçesinde yaptıklarını okumanızı tavsiye ediyorum.Arkadaş! Yurduma alçakları uğratma sakın;Siper et gövdeni, dursun bu hayasızca akın.Doğacaktır sana va'dettiği günler Hakk'ın...Kim bilir, belki yarın, belki yarından da yakın.

Yabancı

10 Ekim 2018 Çarşamba 23:45

Meyve veren ağaç taşlanırmış. Yapılan yorumlar düşüncesizce yapılmış isparta halkı çalışanı sevmez. Adam gelmiş isparta için birşeyler yapmak istiyor çıkmış millet taşlıyor. Helal olsun mustafa bey teşekkür ederiz.

Vatandaş5

10 Ekim 2018 Çarşamba 22:52

Adamlar canım ülkemi yediler doymadılar. Bide utanmadan esnaftan bedava yemek bekliyorlar. Birde utanmadan kendileri yazıp sanki vatandaş yazmış gibi göstermeye çalışıyorlar zıkkım yiyin defolun artık bıktık sizden gerçi utama yokki sizde

Vatandaş

10 Ekim 2018 Çarşamba 21:53

Ensar muhacir kardeşiliğinin bi tarihini oku sınra yorum yap. Suriyeliler gibi yapsalardı muhacirlerde ensar sıkı sıkı sarılabilirmiydi muhacire daha a önce haberlerde gördüm denizlinin kale ilçesind 5 suriyeli 14 yaşındaki kız çocuğuna tecavüz etmiş. Onlarda tecavüz etseydi kocalarına karılarına mallarına namuslarına göz koymuş olsalardı sence tarih kardeşlik diye mi bahsederdi önce bunu düşün adamlar gitmeyi hiç istiyormu baksana yerleşip kaldılar benim ülkeme göz koydular.

Sindirella

10 Ekim 2018 Çarşamba 20:38

Ünivetsite restore edip kültür hayatına soktu. Fetöcü rektör ibiş fetöcü valiyle bir olup avukatlara peşkeş çekti şimdide etçi oldu. İşte ısparta... Tebrikler...

Ali Bilir

10 Ekim 2018 Çarşamba 17:20

Aferim mustafa başarılı bir rapörtaj olmuş, gurur duyuyoruz seninlebaşarılarının devamını diliyorum.

Hasan

10 Ekim 2018 Çarşamba 15:47

Lavaşın içine eti düreceksin pompala behçet.

Haldun

10 Ekim 2018 Çarşamba 15:45

Ete bay eteeeee ham hum şoppp eeee Ha babam ye ha babam dayan

Suriyeli Göçmen

10 Ekim 2018 Çarşamba 15:31

Bu et yenmez yanında yatılır beeeee.Kaç lira tutar ki bu et.Ete bak ete.Durmak yok ete devam

Haldun

10 Ekim 2018 Çarşamba 15:28

Vay be suriyeli kardeşim şu ete bak.Yediğimizden yediremiyoruz darılma be kardeşim.

Hasan

10 Ekim 2018 Çarşamba 15:20

Ensar-Muhacir dayanışmasına örnek olunuz.Her gün 10 suriyeli kardeşimizi karşılıksız doyurun.Reklam öyle yapılır.Böyle yapılmaz,

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR