23 Nisan 2018 Pazartesi

  • 4,065 TL
  • 4,992 TL
  • 175,11 TL
  • 110.932
ISPARTA 19°
ISPARTA'DA 2 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

ISPARTA'DA 2 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

MİLLETVEKİLİ BİLGİÇ 3. DÖNEMEMİ TAKILIYOR

MİLLETVEKİLİ BİLGİÇ 3. DÖNEMEMİ TAKILIYOR

ISPARTA'DA 895 KİŞİ İŞE ALINACAK

ISPARTA'DA 895 KİŞİ İŞE ALINACAK

ISPARTA BELEDİYESİ'NİN 5 RAKİBİ VAR

ISPARTA BELEDİYESİ'NİN 5 RAKİBİ VAR

15 TEMMUZ GAZİLERİ O GECEYİ ANLATTI

15 TEMMUZ GAZİLERİ O GECEYİ ANLATTI

Isparta

Süleyman Demirel Üniversitesinde "15 Temmuz Şehitlerini Anma Gecesi Tiyatral Şiir Dinletisi" düzenlendi

Süleyman Demirel Üniversitesi Eğitim Fakültesi, Türkçe Topluluğu ve Kariyer Girişimcilik Topluluğu işbirliğinde"15 Temmuz Şehitlerini Anma Gecesi Tiyatral Şiir Dinletisi" programı düzenlendi.

SDÜ Lütfi Çakmakçı Kültür Merkezi'nde Doç. Dr. Hakan Demirgil'in moderatörlüğünde gerçekleştirilen 15 Temmuz Şehitlerini Anma Gecesi'nde konuşan SDÜ Rektör Yardımcısı Sedat Aktan, "İman bir iddiadır yeri gelir malınızla, yeri gelir canınızla ister. Bu ispatı gösterdiğimizi düşünüyorum. Bugün ülkece düşürülmek istediğimiz bir tablo var. Irak, Suriye bu duruma düşürüldü. Biz hamiyet sahibiydik ve bunu komşularımıza gösterdik.Verilmiş sadakalarla gösterip hamiyetimizi ispatladık. Oynanan oyunlar bitmedi.Her geçen gün yeni bir tuzak kuruluyor. Bitmeyecek ama biz de bitmedik"dedi.

15 Temmuz gecesi yaşadıklarını anlatan gazi Safiye Bayat,"O gece Allah'a inanmışların zafer gecesiydi. Evde duramazdım. Yürüyerek Boğaziçi Köprüsüne gittim. Darbeci diye adlandırılan asker müsveddeleriyle olayın rehavetini anlamak ve onlara soru sormak için gittim. Sorduklarıma cevap alamadım. Karşılığında tartaklandım. Yanağımın üzerinde tüfekle tama ve ardımdan onca kurşun geldi. Onlar zalimdiler. Sizin yüzünüzden askerler ölüyor diye sözler duydum. O gece aslında hainler bizim duygularımızı çaldılar. Çünkü kutsal saydığımız askere yolladığımız o güzel topluluğun içine sızmışlardı.Benim güzel askerimin güzel kıyafetinin içine saklanmışlardı. Biz bizden sandık onları. Allah'ın takdiriyle biz inananlara Rabbim o gece cesaret serpti. Biz her koldan şehitlerin yardımıyla kuvvetlendirdi. Biz orada madde ve mana alemini hissettik. Ben buraya iki çocuğumu bırakarak geldim. Ben mi siz mi düşmansınız diye sordum. Siz yenileceksiniz dedim. O hainlerin hepsi bilinçli yetiştirilmiş bir topluluğun neferiydi" dedi.

"Biz vatan millet delisiyiz"

15 Temmuz gecesi vatandaşların, FETÖ üyesi teröristlerden ele geçirdiği tankı kısa sürede kullanmayı öğrenmesiyle tanınan Mehmet Köse de,"15 Temmuz daha bitmedi. 15 Temmuz ve devamı İslam aleminin kalesi Türkiye Cumhuriyeti'ni ortadan kaldırmak. Ben kahraman değilim. Ben tank kullanırken arkadaşları ikan etmek için video çekip attım. Fenomen olduk. Tankın bir topun önüne yürüyen bir milletin evladı 5 dakikada tank sürmeyecek de ne yapacak? Ogün tankın içine girdim. Anahtarları istedim. Bana da sormadılar tank sürüp sürmediği mi? Kontağı açtık. Taksi gibi bir şey deyip çalıştırdık. Polis arkadaşlara önünden açılın dedim. Aldık vitese tamam gidiyor dedik. Gittik. 6 km götürdükten sonra İETT garajına çektik. Sonra zırhlı bir aracı daha götürdük. Küçük taş parçasıyla bu millet tankı durdu. Biz deliyiz ama vatan millet delisiyiz. Toplam 9 askeri aracı garaja çektik " diye konuştu.

"Vatan hainleri boş durmuyor"

15 Temmuz gecesi kolunu kaybeden 15 Temmuz gazisi Üzeyir Civan da, "Vatan hainleri boş durmuyor. Vatanımızı bölmek için ellerinden geleni artlarına koymuyorlar. Bombalar patlatıyor, elçileri öldürüyorlar.Bizler uyanık olmak zorundayız. Vatan hainleri şunu unutmasınlar bu vatanın kahramanları tükenmez. O akşam sokağa çıkan kardeşlerim vatanına sahip çıktılar. Bu milletin külüne üflediler altından çıkan imanla o hainleri zelil ettik. Bizler birliğimiz beraberliğimiz muhafaza etmek zorundayız. O gece havalimanına gidip kardeşlerimize yardımcı olmam gerekiyordu. Sivil kardeşlerimiz tekbirler getiriyorlardı. Oraya gittiğimde 3-4 polisi vurdukların gördüm. Belki vatana ihanet ettiklerinin farkında değillerdir düşüncesiyle yüksek bir yere çıkıp onları uyarmak için asker polis kardeştir sloganı attırdım. Daha sonra ilerledim. Sol kolumu elektrik çarpmış gibi oldum. Kendimi korumak için yere uzandım. Sol kolumu kurşun koparmak üzereydi. Yaralı olan sağ elimle kolumu tutarak uzaklaştım. O akşam marketlere, benzinliklere koşanlara diyecek söz bulamıyorum. O gece sokakları tüm şehirlerde vatan aşkı ile milyonlar doldurdu. Rabbim bizlere gazi olma şerefini nasip etti" dedi.

15 Temmuz Şehitlerin Anma gecesi tiyatral şiir dinletisiyleson buldu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

ispat

20 Aralık 2016 Salı 22:52

bir sizin imanınızı göremedik bu mücadelede, unutmayın en kötüsüdür ALLAH ile aldatmak.. bu gazilerin yüzüne bakacaksanız mücadeleyivereceksiniz ama içinizdeki fetöcü lerden başlayarak.

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR