18 Haziran 2019 Salı

  • 5,873 TL
  • 6,600 TL
  • 252,15 TL
  • 92.250
ISPARTA
MEHMET TÖNGE MAHALLESİ SELE TESLİM OLDU

MEHMET TÖNGE MAHALLESİ SELE TESLİM OLDU

MADEN ŞİRKETİNİN RUHSATI İPTAL EDİLDİ

MADEN ŞİRKETİNİN RUHSATI İPTAL EDİLDİ

GELİN ARABASINA ÖYLE BİR YAZI YAZDIRDI Kİ

GELİN ARABASINA ÖYLE BİR YAZI YAZDIRDI Kİ

OTOMOBİL AĞACA ASILI KADI

OTOMOBİL AĞACA ASILI KADI

147 YILLIK ASIRLIK LEZZET

147 YILLIK ASIRLIK LEZZET

Isparta

Faruk Güllüoğlu Isprata Şubesi IYAŞ karşısı Adarlar Sitesi sıra dükkanlarda Isparta halkının hizmetinde

Baklama adı ile özdeşleşen, 1871 yılından bu yana baklavacılıkla uğraşan ailenin oluşturduğu Faruk Güllüoğlu markası, Isparta’da da açıldı. Türkiye’de 71 mağazası bulunan, yurt dışında da şubeler açan Faruk Güllüoğlu, Isparta’da IYAŞ karşısında Adarlar Sitesi’nde hizmete açıldı. Faruk Güllüoğlu Isparta mağazasının açılışı cumartesi günü saat:15.00’da gerçekleştirilecek. Açılış için Kayyum İstanbul Kağıthane Kaymakamı Hasan Göç de açılış için Isparta’ya gelecek.

 FARUK GÜLLÜOĞLU’NUN BAŞARI HİKAYESİ

 Baklava adı ile özdeşleşen Güllüoğlu, bir marka, bir firma ismi olmaktan öte, 1871 yılından bugüne baklavacılıkla uğraşan, beş kuşaktır bu mesleği babadan oğula aktaran Gaziantepli bir ailenin ismidir. 1871 yılında büyük dede Güllü Çelebi, Hac yolundaki Halep’te gördüğü bu işi yapmaya karar vermiştir. O güne kadar baklava, Osmanlı sarayında yenilen ancak bunun için farklı vilayetlerden özel usta getirtilip yapılan ve saray dışına çıkmayan, halkın bilmediği bir tatlıyken onu ilk defa halkla buluşturan Güllü Çelebi’dir. Ailenin bu işe gönül vermesiyle birlikte baklavacılık kuşaktan kuşağa aktarılmaya başlamıştır. Baklavaya gönül veren küçüklükten beri işin içinde olan Güllü Çelebi’nin torunlarından olan 4. kuşak temsilcisi Mustafa Güllü bu tatlının sadece Gaziantep ve civar illerde olmasından ziyade İstanbul’a da açılması gerektiğine karar vermiştir. Aldığı bu karar ile 1949 yılında İstanbul’a gelmiş ve baklavayı önce buraya sonra dünyaya tanıtma amacı ile adımlarını atmaya başlamıştır. Güllüoğlu markasını perakende sektörüne sokan Mustafa Güllü’nün oğlu olan Faruk Güllü, 140 yılı aşkın süredir babadan oğula aktarılan bilgi, deneyim, işe duyulan saygı ve titizlikle devraldığı baklavacılık işini devam ettirdi. Faruk Güllüoğlu’na ocak-2017’de kayyum atandı. Faruk Güllüoğlu kayyumu İstanbul Kağıthane Kaymakamı Hasan Göç. Faruk Güllüoğlu’nun 71 mağazası bulunuyor.

Tel: (0246) 502 01 23

Adres: Modernevler Mah. 3154. Sk. No:50/C Isparta Merkez, Isparta

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

büfe açık

18 Ekim 2018 Perşembe 17:22

açık büfe 35 tl

kahvaltı güzel görünüyor

15 Ağustos 2018 Çarşamba 15:44

açık büfe kahvaltı fiyatlarınız nedir

Vasat

14 Ağustos 2018 Salı 22:57

Farklı şubelerde alışveriş yaptım. Isparta şubesi vasat. Her ürün her zaman yok ve lezzet diğer şubelerdekine göre farklı.

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR