28 Mayıs 2018 Pazartesi

  • 4,707 TL
  • 5,492 TL
  • 196,80 TL
  • 103.200
ISPARTA 20°
KAYIP OLAN 2 GENÇ ISPARTA'DA BULUNDU

KAYIP OLAN 2 GENÇ ISPARTA'DA BULUNDU

MUHTEŞEM KARŞILAMA

MUHTEŞEM KARŞILAMA

ISPARTA'DA YANGIN PANİĞİ

ISPARTA'DA YANGIN PANİĞİ

ISPARTALI ANNE 2 ÇOCUĞUNU ÖLDÜRDÜ

ISPARTALI ANNE 2 ÇOCUĞUNU ÖLDÜRDÜ

10. Uluslararası Türkçe Olimpiyatları

10.Uluslararası Türkçe Olimpiyatları kapsamında 7 Haziran'da Isparta Atatürk Stadı'nda gösteri düzenlenecek.

Isparta

Isparta Valiliği'nin desteğiyle Altınbaşak Eğitim Kurumları ve Altınbaşak Mezunları Derneği koordinesinde Isparta'da düzenlenecek organizasyon kapsamında, Atatürk Stadı'nda gösteri gerçekleştirilecek. Gösteriye 20 ülkeden yaklaşık 70 öğrenci katılacak.

Isparta Valisi Memduh Oğuz, gazetecilere yaptığı açıklamada, olimpiyatlarda Türk kültürünün ve medeniyetinin tanıtılacağını, etkinliğin Isparta'da düzenleniyor olmasının önemli olduğunu söyledi.

Türkiye'nin birçok bölgesinde festivaller yapıldığını hatırlatan Oğuz,

"Isparta'mıza bu olgunluğu kazandıracak bir adım olarak değerlendirdiğim Türkçe Olimpiyatları için çaba sarf eden herkese teşekkür ediyorum. Bu çalışma Isparta'nın tanıtılması açısından da çok önemli bir olay. Çünkü Olimpiyatlar hem Türkiye hem de dünya televizyonları tarafından yayınlanacak. Bu nedenle kentimizin tanıtımı açısından da önemli bir fırsat olacak" dedi.

Vali Oğuz, organizasyona her türlü maddi ve manevi desteği sağlayacaklarını kaydetti.

Türkçe Olimpiyatları Isparta etkinliği Organizasyon Komitesi'nden Altınbaşak Eğitim Kurumları Şirket Yönetimi Genel Müdür Yardımcısı Süleyman Keskin ise, 10. Uluslararası Türkçe Olimpiyatları için 135 ülkeden bin 500 öğrencinin Türkiye'ye geldiğini söyledi.

Dünyanın çeşitli ülkelerindeki öğrencilerin Türkiye'ye gelerek sevgiyi ve hoşgörüyü tatmasının önemli olduğuna dikkat çeken Keskin, "41 ilde çeşitli etkinlikler ve gösteriler oluyor. 20 ülkeden 70 öğrenci 6 Haziran'da kentimize gelecek. Öğrencilere resmi kurumları ziyaret ederek, ilimizi gezdireceğiz. 7 Haziran'da da Atatürk Stadı'nda 20 bin kişinin katılımıyla organizasyonu gerçekleştireceğiz" diye konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR