27 Mayıs 2018 Pazar

  • 4,707 TL
  • 5,492 TL
  • 196,80 TL
  • 103.200
ISPARTA 22°
BAŞKAN GÜNAYDIN SAHAYA İNDİ

BAŞKAN GÜNAYDIN SAHAYA İNDİ

KÖY GARAJINDA YANDIN ÇIKTI

KÖY GARAJINDA YANDIN ÇIKTI

LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

1 YIL ÖNCE İŞLEDİKLERİ CİNAYETİ İTİFRAF ETTİ

Maskeli gasp çetesi ile beraber tutuklanan Ramazan Öncü geçtiğimiz yıl Gelendost Yaka'da işlenen cinayeti kendisi ile birlikte 3 arkadaşının işlediğini savcıya verdiği ifadede itiraf etti.

Isparta
Geçtiğimiz yıl Haziran ayında Gelendost ilçesine bağlı Yaka kasabasında bir bağ evinde kalan Mustafa Temel’in (75) boğularak öldürülmesi ve eşi Huriye Temel’e ait bileziklerin gasp edilmesi ile ilgili sır çözüldü.
 
OLAYLA İLGİLİ 5 KİŞ VAR
 
Sanık Ramazan Öncü, gasp yapanların maskeli çete olmadığını bu ekibin ayrı olduğunu belirterek başka bir suçtan Isparta kapalı cezaevinde bulunan İbrahim Çaltılı ve amcaoğlu İshak Öncü ile kaçak durumda olan Fatih Yıldırım ile birlikte işlediklerini savcıya bildirdi.
 
EVİ KONSOMATRİSLERE VERECEKLERMİŞ
 
Şüpheli Ramazan Öncü’nün verdiği ifadeye göre gazino işletmecisi Vedat Erol’un bağ evi olarak yapılan 2 odalı evi gazinosunda çalışan konsomatrisler için kiralamak istediği ancak Mustafa Temel’in bu teklifi reddetmesi üzerine kendisi ve 3 arkadaşına bu eve sıkça hırsızlığa gidin, canından bezerek bu evi terk etsin dediği kendilerinin de bunun üzerene bir gece yarısı giderek gizlice eve girdiklerini ve kadınla erkeği etkisiz hale getirerek Huriye Temel’in kolunda bulunan bilezikleri alarak uzaklaştıklarını, Mustafa Temel’in bağırmaması için için azgını kapatan Fatih Yıldırım’ın daha sonra kendisine ‘Adam öldü’ dediğini anlattı.
 
SAVCI OLAY YERİNDE KEŞİF YAPTIRDI
 
Sanığın verdiği ifade üzerine harekete geçen Savcılık ilk olara Vedat Erol’u gözaltına alırken Isparta’dan da tutuklu sanıkları Yalvaç’a getirerek ifadelerine başvurdu. İfadelerinin ardından olayın geçtiği Yaka beldesine getirilen 2 sanığa cinayet ve gaspın geçtiği evde tatbikat yaptırıldı. Sanıklardan İshak Öncü kendisinin dışarıda gözcülük yaptığını, içerde ise arkadaşlarının ev sahipleriyle boğuştuğunu insanları görünce donup kalarak kendisinin bir şey yapamadığını anlattı.İshak Öncü adamın öldüğünü de kendisinin sonradan araba ile olay yerinde uzaklaşırken öğrendiğini söyledi.
 
1 SANIK KAYIP
 
Cinayet zanlılarından Fatih Yıldırım’ın başka suçlardan da aradığını ancak bir süredir yakalanamadığı öğrenildi. Cinayet ve gasp suçuna iştirak ettiği belirlenen Fatih Yıldırım için Savcılık bir tutuklama kararı daha verdi. Keşfin ardından 3 cinayet zanlısı ile azmettirici olduğu iddia edilen gazinocu Vedat Erol nöbetçi mahkemeye çıkartıldı.
 
BİZİM İŞİMİZ SADECE GAZETECİLİK ISPARTANIN ANLIK TEK HABER SİTESİNDESİNİZ

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR