26 Mayıs 2018 Cumartesi

  • 4,707 TL
  • 5,492 TL
  • 196,80 TL
  • 103.200
ISPARTA 20°
KÖY GARAJINDA YANDIN ÇIKTI

KÖY GARAJINDA YANDIN ÇIKTI

LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

CENAZE TÖRENİNE GELİNLİK GİYEREK GELDİ

CENAZE TÖRENİNE GELİNLİK GİYEREK GELDİ

1 milyar dolarlık rezervi acımadan verdiler....

Uğur Bestelci, ponzaları ve ISBAŞ'ı hatırlattı.

Isparta

Belediye Meclisi’nin dünkü toplantısında MHP’liler ile AK Partili üyeler arasında tartışma yaşandı. Kesin Hesap Cetveli’nin görüşmeleri sırasında Plan ve Bütçe Komisyonu üyesi AK Partili Hatice Çakır’ın Belediye icraatlarına yönelik eleştirileri MHP’li Bestelci’yi kızdırdı. MHP grubu adına söz isteyen Bestelci, Balaman döneminde yapılanları hatırlattı, Günaydın döneminde Belediye kazanımlarını anlattı.

            29 Mart 2009 seçimlerinden sonra görev başına gelen yönetim için ‘3 ay maaş ödeyemez’ dendiğini hatırlatan Bestelci, “böyle denilen bir belediye kaybedilenleri geri getirdi. ISBAŞ Fabrikası özelleştirme adı altında satıldı. Satılan firmadan 12 milyon TL alacak var, alınamıyor. Fabrika geri alındığı gibi 2011 model yeni bir bimsblok fabrikası kazandırıldı. Ruhsatlar özelleştirme adı altında 30 yıllığına kiralandı. 1 milyar dolar değerindeki rezervler verilen kişiden geri alındı. Belediye tarihinin en kapsamlı makine parkı bu dönemde oluşturuldu. 18 milyon TL’lik yatırım yapıldı. 5 yıldır vergi, harç, borç ödemeyen belediye 38 aydır takır takır borç ödüyor. ‘Devletin devlet borcu olmaz’ diyen zihniyetinden sonra devletin devlete borcu olduğunu gördük. Isparta Belediyesi’nde yapılan ihalelerden geçmiş yıllara göre 12 milyon TL tasarruf yapıldı. Bunu 5 yıla çarparsak 62 milyon TL yapar. Mazot 2 milyon TL iken 9.8 milyon TL’ye yapılan temizlik ihalesi, bizim dönemimizde mazotun 3.5 TL olduğu dönemde 5 milyon+KDV’ye yapıldı. 4 milyon TL tasarruf yapıldı. Aynı zihniyet olsaydı temizlik ihalesi 13 milyon TL’den aşağıya yapılmazdı. 4 milyon TL düşüş var, Allah’tan korkmak lazım” diye konuştu.      

            AK Partili Belediye Meclis Üyesi Ahmet Aydemir de kesin hesap cetveli üzerinden eleştirilerde bulundu. Bütçenin 4 milyon TL açık verdiğini belirten Aydemir, belediye borçlarının ödenmediğini iddia etti. Bu sırada Aydemir ve MHP’liler arasında tartışmalar yaşandı. MHP’li Bestelci, AK Parti grubunun halkı yanılttığını söyledi. Aydemir de ‘Ahmet Aydemir yalan söylemez’ diye tepki gösterdi. Şu anda Belediyenin 98.1 milyon TL borcu olduğunu kaydeden Aydemir, yapılandırma dışındaki tüm tahakkukların ödenmediğini bildirdi.

            Belediye borcunun yatırım amaçlı İller Bankası kredilerinden kaynaklandığını belirten Bestelci, 2005’de 5 milyon TL olan özel kalem harcamasının bugün 1.4 milyon TL’ye düştüğüne dikkat çekti.

            AK Partili Aydemir, temizlik konusunda Belediyeyi tebrik ve teşekkür ettiklerini belirterek ‘personel hizmet alımı ihalesi 2010’da ne idi 2011’de ne. 5 milyon TL’lik iş, 11 milyon TL’ye çıktı” dedi.

 

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR