visitor analyticsvisitor analytics

1 DOKTOR GİTTİ DİĞER 2 KİŞİ İSTİFA ETTİ

1 DOKTOR GİTTİ DİĞER 2 KİŞİ İSTİFA ETTİ
24 Aralık 2015 Perşembe 16:56

PKK'nın Güneydoğu’da yaptığı eylemler nedeniyle istifa eden doktorların yerine Isparta’dan geçici görevlendirme ile 3 doktor gidecekti. Ancak Güneydoğu'ya Isparta'dan sadece 1 doktor gitti. Diğer iki doktor ise istifa etti.

 Tüm Türkiye'deki illerden Güneydoğu'ya doktor gönderilirken, Isparta'dan da 3 doktorun geçici görevle gönderilmesi istendi. Ancak Güneydoğuya sadece bir doktor gitti. Giden doktorun ise uçak masrafları dahil herşey devlet tarafından karşılandı. Diğer istenilen 2 doktor ise gitmeyi reddederek istifa kararı aldı. 

Vatan Sizden Daha Ne Beklesin

Filozof
28 Aralık 2015 Pazartesi 03:05

Memleketimizde olan durum belli. Allah korusun, Seferberlik olsa siz sayın doktorlarımız ülkeyi terk mi edeceksiniz. Elbette değil. Şu an için ihtiyaç duyulan sizlersiniz. Sizler gitmezseniz ya da oradakiler çekip giderse kasaplar manavlar mı gidip hizmet verecek? Lütfen zülfü yare dokunmadan gerekçenizi yazınız. Biz sizleri her şekilde millet olarak değer veriyoruz, seviyor, saygı duyuyoruz. Allah eksikliğinizi göstermesin.

77 Beğendim
10 Beğenmedim
 
Yanıtla

doktorlar

esra keleş
27 Aralık 2015 Pazar 21:24

doktorlara laf atanlar kendileri svaşıp doğuyu kurtarabilirler

11 Beğendim
75 Beğenmedim
 
Yanıtla

Hadi bakalim

Meraklı okuyucu
26 Aralık 2015 Cumartesi 20:07

Sevgili bomba32, sizin patronunuzun da eşi doktor. Gitmeyen doktorları böyle rencide eden bir yazıyı yayınladığınıza göre patron eşini seve seve gönderir diye düşünüyorum. İsterseniz sizin adınıza göreve gönüllü olduğuna dair yazıyı bakanlığa bizzat gönderebiliriz. NOT: Bu yazımı da yayınlamazsanız, size dava açıcam. İşine gelen şekilde gazeteciliğe karşıyız.

15 Beğendim
51 Beğenmedim
 
Yanıtla

1 elin nesi var,iki elin sesi var

Oğuz
26 Aralık 2015 Cumartesi 03:24

Öncelikle söylemek isterim ki bu insanlar devlette çalışan birer doktor ! Ne bir komando ne de bir savaşcı bu insanlar bu zamana kadar ellerinde kalem boyunlarında stetoskop insanların hayatını kurtaran,kendini bilime adamış insanlar. Askerin ve polisin güvenliği sağlayamadığı yeri bu 2 doktor mu kurtaracak. Orada ki olan catışmaların bombalarn silahlarn ortasına bu 2 doktoru atmak ne kadar doğru. Elinizi vicdanınıza koyun; GÜNAHTIRR.

13 Beğendim
64 Beğenmedim
 
Yanıtla

Senin evladın olsaydı?

Gökhan
26 Aralık 2015 Cumartesi 03:19

Şimdi düşünmeden yazmış bazı arkadaşlar kim kendi canını kendi evladını bombanın hedefinde bir kafese koyardı? Kim kimi suçlayabilir burda habere başlık koyan arkadaşa sesleniyorum. Eğer güvenli bir yer olsa insanlarına yardım etmek istemezmiydi bu kardeşlerimiz?

12 Beğendim
59 Beğenmedim
 
Yanıtla

Vatansever arkadaşa

Sağlık çalışanı
26 Aralık 2015 Cumartesi 02:02

Ben Silopiden yazıyorum. Sevgili Deniz, Sen hiç ölüm tehlikesini iliklerine kadar hissettin mi? Hiç başının üstünden mermiler sıyırdı mı? Hemen ilerinde bombalar patladı mı? Sen hiç kolu bacağı kopmuş, yüzü paramparça kendi kanında boğulup ölen insanlar gördün mü? Ben gördüm. Orada oturup klavye kahramanlığı yapmak kolay, çayımı içmeye gel bakalım burada yaşadığın 1 günü kaç yılda unutabileceksin... Gitmek istemeyenlere tepki koymayın, onları biraz anlayın. 2 hekimin kararını yanlış bulmuyorum..

11 Beğendim
71 Beğenmedim
 
Yanıtla

HANİ?

meraklı okuyucu
26 Aralık 2015 Cumartesi 01:40

YAZDIĞIM YORUMU NEDEN ONAYLAMADINIZ? İŞİNİZE Mİ GELMEDİ? HANİ BASINDA ÖZGÜRLÜK?? OKUYUCULARINIZ GERÇEKLERİ GÖRSÜN İSTEMİYOR MUSUNUZ? YORUMUMU YAYINLATMAK İÇİN YASAL YOLLARA MI BAŞVURMAM GEREKİYOR?

4 Beğendim
47 Beğenmedim
 
Yanıtla

hekim

ts
26 Aralık 2015 Cumartesi 00:56

iktidar Türk Hekimlerinin yetersiz olduğunu belirterek yabancı hekim çalıştırmak istiyordu. Güzel bir fırsat acele etsinler yüzlerce yabancı doktor getirerek buralarda çalıştırsınlar.nasıl güzel bir çözüm değilmi...

8 Beğendim
52 Beğenmedim
 
Yanıtla

Haberciler bir gitsin bakalım !

Recep Koç
25 Aralık 2015 Cuma 12:54

Bu haberi yapan arkadaşım,Cizre Devlet Hastanesine gidip,orada şu an görev yapan meslektaşlarımız ile bir röportaj yapsanız da, ne olup bittiğini öğrensek. Oturduğunuz yerden bomba patlatmak habercilik değildir. Siz gazetecilik yapın,biz de doktorluğumuzu. Öncelikle Bakanlığa sormak lazım, Cizre Devlet Hastanesindeki hekim arkadaşlar neden ayrılmışlar.Hastaneler hedef tahtasına çevrilmiş,Can güvenliği sağlanamıyor, sığınaklardan çıkılmıyor,Sayın Bakanımızda gidip,arkadaşlarımıza m**** verse..

14 Beğendim
57 Beğenmedim
 
Yanıtla

Vatan sevgisi nerede kaldı.

Deniz
25 Aralık 2015 Cuma 10:29

Ecdadımız ne büyük zorluklarla ve fedakarlıklarla bu memleket için canını ortaya koymuşken biz bu günlerde vatanımıza hizmetten kaçarsak onların kemiklerini sızlatırız. Her şey güllük gülistanlıkken hizmet etmek kolay. Şimdi imtihan zamanı. Vatanseverleri görelim. Oturduğun yerden milliyetçilik naraları atmak kolay. Hepimizin vatanın her yerinde göreve hazır olması gerekir. En azından orada fedakarca hizmet yapan güvenlik görevlilerimiz için orada olabilmeliyiz. Orayı çakallara bırakmamak için.

82 Beğendim
14 Beğenmedim
 
Yanıtla

2. Kısım

YALAN HABER
25 Aralık 2015 Cuma 02:28

Sadece o 2 doktor değil, görev sırası gelen tüm doktorlar istifa dilekçesi verdi. Ayrıca tüm gün ilçelerde dahil gönüllü gidecek doktor arandı. Kimse çıkmadı. Daha burada anlatmayacağım çok şey yaşandı. Olayın içeriğini bilmeden kulaktan dolma yalan yanlış haber yapıyorsunuz sürekli. Sansasyon yaratacağız diye saçma sapan haber yapmayın. Savaşın ortasında olmak ne demk bilmeden kafanızca yorum yapmaya kalkmayın. Eminim size çıksa kaçacak delik arardınız.. Daha söylencek çok şey varda, susuyorum.

18 Beğendim
68 Beğenmedim
 
Yanıtla

1. Kısım

YALAN HABER
25 Aralık 2015 Cuma 02:08

Bende acilde çalışıyorum. Acil hakkında yaptığınız haberleri görüyoruz. BİR KERE DE DOĞRU HABER YAPIN! 3 değil 2 doktor istendi. Öğretmenlerin çekildiği, devlet görevlilerinin çekildiği, sürekli savaş halinde olan şu an hastane ve sağlık personelinin hedef olduğu ŞIRNAK-CİZRE' ye görev çıktı. Görev 1 hafta dendi ama 6 aya kadar uzatma yetkileri var. Yerdiğiniz 2 doktorun şimdiye kadar hiç itiraz etmeden tüm görevlere gittiğine, 100'lerce hayat kurtardığına tüm acil ekibi olarak hepimiz şahidiz.

21 Beğendim
65 Beğenmedim
 
Yanıtla

ucuz kahramanlık

yavuz
25 Aralık 2015 Cuma 00:57

devlen güvenliği sağlıyormu doktora öğretmene,hemşireye bunların elinde silah yok,birini elinde kalem birinin elinde steteskop ama vatan hainleri bunları hedef alıyor bir doktor ,bir öğretmen,bir hemşire kaç yılda yetişir kendi vatanımda can güvenliğim yoksa nasıl ameliyat edecek doktor ameliyat ederken ya masada kalırsa ne olacak ,o bölgede insan öldürmek tavuk kesmek gibi,ha askere gitmekse gitmeyen haindir ozaman benim elimdede silah var hodri meydan,önce ankaradaki hainlerden kurtulalım

14 Beğendim
80 Beğenmedim
 
Yanıtla

Doğrusu

Qwerty
25 Aralık 2015 Cuma 00:48

Giden doktorun uçak masrafı yok.Anjara Etimesguttan askeri uçak ****ürüyor zaten.10 gün hastanenin sığınağında kalacak dışarı çıkmak yasak.Oturacak bir oda bile yok çünki bombalanıp yıkılmış odalar.Burada hasta bakamayacak,ameliyat yapamayacak vakit geçirip gelecek.o da gelebilirsen tabi.10 günden sonra yerine gelecek doktor rapor alırsa başka biri gelene kadar o hastanede kalacak. Hastanelerde zor şartlarda düşük maaş ile çalışan Cerrahisi gidecek.12-13 milyar maaş alan aile Hekimleri de gitmeli

12 Beğendim
78 Beğenmedim
 
Yanıtla

Problem

Esas
25 Aralık 2015 Cuma 00:41

Türkiyede başka iller varken neden İsparta dan doktor gidiyor da başka illerden gitmiyor diye sormak lazım. Ben söyleyeyim Demirel'den sonra sahipsiz kalmış bir şehir olduğundan. ...

77 Beğendim
62 Beğenmedim
 
Yanıtla

Zoraki hizmet

Akgül sendi
24 Aralık 2015 Perşembe 23:50

Haberinizdeki bilgilere nereden ulastiniz acaba? O bölgede öğretmen,öğrenci, memur,masum halk kalmadiysa gidecek doktorlar terör örgütüne mi saglık hizmeti verecek?Sadece haberi verin,yanlı yorum yapmayın. Vatanseverlikten anladıgıniz terör örgütüne sağlık hizmeti için gitmeyi kabul etmeyen hekimleri suçlamak mı? Tarafsız haber yapın.

13 Beğendim
92 Beğenmedim
 
Yanıtla

Yılmaz'a

Ender
24 Aralık 2015 Perşembe 23:07

Yılmaz kardeşim ! Savaş var ülkede .. Hemde yok yere.. Yanlış politikalar yüzünden . Cumhuriyet tarihinin en karanlık günlerini yaşıyoruz. Kim evladını , kim çoluğunu çocuğunu bırakıp savaş ortamına gitmek ister.yok yere ölüme kim gider.çanakkale savaşında değilsin ki topyekun gidilsin. Ortada terör saldırılarının olduğu bir savaş alanına gidiyorsun. Hoş drğil. Biraz mantıklı konuş

7 Beğendim
83 Beğenmedim
 
Yanıtla

vatanseverlik nedir

Ali
24 Aralık 2015 Perşembe 22:04

gelin misafirim olun yorumcu gençler 2 gün çatışma içinde yaşayın görelim vatanseverliğinizi. sizinki klavye kahramanlığı artistler sizi. bugün hakkari merkezde olay vardı biber gazları polisin uyarı atışları haberlerde yok ama siz yalaka medyada gördüklerinizle övünün. 3 yıldır yaşadığımı ben bilirim.

30 Beğendim
79 Beğenmedim
 
Yanıtla

Hakkariden selamlar

Ali
24 Aralık 2015 Perşembe 21:53

3 yıldır burdayım ne asker ne polis hastaneye gelebilmiştir. kendi askeri doktorları var ve ileri tedavi gereksinimi olan hastalar helikopterle van bölge hastanesine ****ürülüyor. buraya doktorun gelmesi iktidarın "ben hizmet ****ürüyorum bana oy verin" demesinden başka bişey değildir. 55 hemşire atanıp sadece 5 hemşirenin geldiği atanan doktorların veya mevcut doktorların yaşadığı baskı insanları istifaya zorluyor. benim gibi paraya ihtiyacı olanlar mecburiyetten buradalar.

10 Beğendim
77 Beğenmedim
 
Yanıtla

Sahtekarlar

İsimsiz
24 Aralık 2015 Perşembe 21:27

Sen git doktorları tehdit et.her türlü hakareti et.oturduğun yerden konuş.oturduğun yerden haber yap.utanmazsan buz gibi yaşa demişler.şimdi bu haberi yapan ... Sen çok vatanseversen buyur sen git uçak paran bizden.umarım bu haberi yapan en kısa zamanda bu hekimlere muhtaç kalır da bulamaz

11 Beğendim
78 Beğenmedim
 
Yanıtla

gecici gorev

doktor isparta
24 Aralık 2015 Perşembe 21:01

Oralarda guvenligi saglamadan hicbir calisani zorla gorevendirme uygun degil. Ben istiyoeum git demek olamz

10 Beğendim
80 Beğenmedim
 
Yanıtla

askeri polisıdemi

yılmaz
24 Aralık 2015 Perşembe 20:29

****arda soğukta beş dakika molalarda kaldırımlarda bina diplerinde uyumaya çalışan asker polise karşılık sıcak yerde sedyede uyumak zorunuzamı gidiyor o böl****i sevmeye bilirsiniz vücuduna şarapnel veya kurşun gelen asker polisidemi işte onların öğretmen memura deyil doktora ihtiyacı vardır yapabileceği birşeyler olduğunğ bildiği bundan kaçmak ne demek olduğunu vidanen sorgulamak gerek

209 Beğendim
10 Beğenmedim
 
Yanıtla

İğne bile yapamazdi

Hani bu doktorlar
24 Aralık 2015 Perşembe 20:17

İğne bile yapamayan doktorlar yerine yöneticiler gitmeli. 1 hafta orada calissinlar da diğerlerine örnek olsunlar. Sonuçta onların da diplomaları var. Bu giden doktorların askere polise gittiğini mi sanıyorsunuz? Askeri hekimler var zaten orada. Ciddiler helikopterle sevk ediliyor zaten. Bu gonderilenler kamuoyunun gözünü boyamak amaçlı. OraYa iki ay önce onlarca doktor atandı, sen o adamların başlamadı için niye elinden geleni yapmadın? Uçak biletlerini ödemismis. Ankaradan mardin bileti ni m

97 Beğendim
35 Beğenmedim
 
Yanıtla

METİN

AHNET
24 Aralık 2015 Perşembe 18:28

Neden gidip CİZRE de ŞIRNAKTA gazetecilik yapmiyorsunuz bomba32 muhabirleri yerse sizi cizreye sirnaga gazetecilik yapmaya davet ediyoruz ...

13 Beğendim
128 Beğenmedim
 
Yanıtla

DOĞRU HABER

AYŞE TÜRCAN
24 Aralık 2015 Perşembe 18:08

GÜNEY DOĞU'DA ZATEN DOKTORLAR VARDI. ORADAKİ DOKTORLAR NEDEN İSTİFA ETTİ? CAN GÜVENLİĞİ OLMAYAN BÖLGEYE GÖNDERİLMELERİNİ VATANSEVERLİKLE AÇIKLAMAK NE BÜYÜK YANLIŞ, BU USLUBUNUZLA HALKI YANLIŞ BİLGİLENDİRİYORSUNUZ.

14 Beğendim
124 Beğenmedim
 
Yanıtla
TÜM YORUMLARI GÖRÜNTÜLE

Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Sitemiz yapılan yorumlardan sorumlu tutulamaz.

DİĞER HABERLER

ISPARTA’DA GECENİN SICAK HABERİ

ISPARTA’DA GECENİN SICAK HABERİ

ISPARTA’DA GECENİN SICAK HABERİ

SON DAKİKA TÜRKİYE GENELİNDE BÜYÜK OPERASYON

SON DAKİKA TÜRKİYE GENELİNDE BÜYÜK OPERASYON

SON DAKİKA TÜRKİYE GENELİNDE BÜYÜK OPERASYON

KAYMAKAMIN KORUMASIDA AÇIĞA ALINDI

KAYMAKAMIN KORUMASIDA AÇIĞA ALINDI

KAYMAKAMIN KORUMASIDA AÇIĞA ALINDI

TAPU VE KADASTRO MÜDÜRLÜĞÜ ISPARTA'DA YENİ YERİNDE

 TAPU VE KADASTRO MÜDÜRLÜĞÜ ISPARTA'DA  YENİ YERİNDE

TAPU VE KADASTRO MÜDÜRLÜĞÜ ISPARTA'DA YENİ YERİNDE

ISPARTA-KEÇİBORLU YOLUNDA OTOMOBİL TAKLA ATARAK DEVRİLDİ 1 YARALI

ISPARTA-KEÇİBORLU YOLUNDA OTOMOBİL TAKLA ATARAK DEVRİLDİ 1 YARALI

ISPARTA-KEÇİBORLU YOLUNDA OTOMOBİL TAKLA ATARAK DEVRİLDİ 1 YARALI

ISPARTA DAVRAZSPOR'DAN TÜM HALKIMIZA DAVET !

ISPARTA DAVRAZSPOR'DAN TÜM HALKIMIZA DAVET !

ISPARTA DAVRAZSPOR'DAN TÜM HALKIMIZA DAVET !

ÇOK OKUNANLAR

ÖNE ÇIKANLAR

SONRAKİ HABER

DÜNYADA İLK KEZ SDÜ DE

DÜNYADA İLK KEZ SDÜ DE