22 Mayıs 2018 Salı

  • 4,578 TL
  • 5,400 TL
  • 189,93 TL
  • 102.258
ISPARTA 25°
ESKİ SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN OĞLU KAZADA CAN VERDİ

ESKİ SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN OĞLU KAZADA CAN VERDİ

ISPARTA'DA 12 YAŞINDA ÇOCUK CANINA KIYDI

ISPARTA'DA 12 YAŞINDA ÇOCUK CANINA KIYDI

ISPARTA'DA 3 KİŞİ TUTUKLANDI

ISPARTA'DA 3 KİŞİ TUTUKLANDI

BU ACININ TARİFİ YOK

BU ACININ TARİFİ YOK

Tren Garında Bahara Hoşgeldin Konseri

Eğirdir Evi Açılışı Yapıldı

Isparta

 

Eğirdir Kent İnisiyatifi üyeleri  Eğirdir Tren Garında  ‘Eğirdir’de Tarih, Sanatla Buluşuyor’  sloganıyla Bahara Hoşgeldin konseri ve resim çalışması etkinliği tertip etti. Etkinliğe çok sayıda davetlinin yanı sıra Eğirdir Belediye Başkanı Ömer ŞENGÖL’de katıldı.

 

Etkinliği düzenleyen Kent İnisiyatifi Kurucularından Hande ÖZDAMAR burada yaptığı konuşmada;

 

‘Yaşayan kent yaşanacak kent Eğirdir’de baharı birlikte karşılamak üzere buaradayız ve etkinliğimize gelerek burayı neşelendirdiğiniz için sizler etkinliğimize hoş geldiniz. Büyüdüğümüz topraklara olan vefa borcumuzu ödemek üzere tarihi ve doğası ile bir bütün olan Eğirdir için yola çıktık ve binbir güzelliğe sahip bu kent için elimizden geleni ortaya koyabilmek için kollarımızı sıvadık. Sivil bir inisiyatif şemsiyesinde bir grup Eğirdir sevdalısı akademisyen ve bilim insanı olarak yola çıktık ve ismimizi de Eğirdir Kent İnisiyatifi olarak belirledik.

 

Sanatıyla, kültürüyle, tarihiyle, doğasıyla, birliktelik ve dostlukla yoğrulan Eğirdir için biraraya geliyoruz. Bu yolda bize destek veren Kaymakamımız Sayın Yalçın Yılmaz’a, Belediye Başkanımız Sayın Ömer Şengöl’e, kendilerinden destek sözü aldığımız esnaf odasına, şoförler odasına, basın temsilcilerine, çeşitli parti örgütlerine, sivil toplum kuruluşlarına, muhtarlarımıza ve buraya gelerek bizlere destek olan siz değerli halkımıza sonsuz teşekkürler ederiz.

 

Eğirdir Kent İnisiyatifi olarak halk ile yönetimin görüşlerini paylaştığı bir platform hedefindeyiz. Kentin sorunlarının tartışıldığı, çözümlerin bilim ışığında geliştirildiği, ortak aklın ve uzlaşmanın ilkelerinin yerine getirilerek buluştuğumuz bir platform arzusundayız. Halkın düşüncelerine ve taleplerini bilimsel  verilerin süzgecinde değerlendiren ve analiz eden, halkla iç içe bir yönetim anlayışının küçük bir halkası olmak niyetindeyiz.  Bu doğrultuda Eğirdir Evini , Eğirdir Kent İnisiyatifinin merkezi olarak bizlere sunan Belediye Başkanımız Sayın Ömer Şengöl’e tekrar tekrar teşekkür ederiz. Eğirdir Evinde yapılacak  toplantılar ile şekillenecek güzel bir Eğirdir’in habercisi olduğuna inanıyoruz. Güzel kentimizin mutlu sakinleri için el ele veriyoruz ve desteklerinizi bekliyoruz. Sözü olan herkesi aramıza bekliyoruz. Yaşayan ve yaşanacak bir kent Eğirdir için gönüllerimizi ve güçlerimizi birleştiriyoruz.’ Dedi.

 

 Eğirdir Evi Açılışında ise

 

Eğirdir Kent İnisiyatifi Kurucularından Hande Özdamar Tığlı

 

‘Bu tarihi ev Eğirdir için ve Eğirdir’li için çok önemlidir. “Taşkahve” dediğimiz ve kentin sorunlarının tartışıldığı bir platformdu bu bina ve pek çok toplantıya ev sahipliği yaptı.  Bugün bu evin yeniden canlanması Eğirdir için çok güzel bir geleceğe ışık yakmaktadır. Eğirdir Kent İnisiyatifinin merkezi olacak bu binayı bizlere sunan Belediye Başkanımıza sonsuz  teşekkür ederiz.  Tüm Eğirdir’lilere hayırlı uğurlu olması dileklerimizle. Sözü olan herkesi buraya bekliyoruz. ‘ dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR