26 Mayıs 2018 Cumartesi

  • 4,707 TL
  • 5,492 TL
  • 197,88 TL
  • 103.200
ISPARTA 20°
KÖY GARAJINDA YANDIN ÇIKTI

KÖY GARAJINDA YANDIN ÇIKTI

LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

CENAZE TÖRENİNE GELİNLİK GİYEREK GELDİ

CENAZE TÖRENİNE GELİNLİK GİYEREK GELDİ

Taksitlendirme İmkanı

Elektrik Borcu Olanlara Faturalarını Taksitlendirme İmkanı

Isparta

Antalya, Burdur ve Isparta'nın elektrik dağıtımını sağlayanşirket, ödeme düzenlemesi yaptığı gerekçesiyle vatandaşa 2-3 aylık faturayı tekseferde yansıtmıştı. Yüksek meblağla karşı karşıya kalan ve önceki faturalarınıkıyaslayan vatandaşlar, faturalarda bir yanlışlık olduğunu, gelen meblağlarınyüksek olduğu ileri sürerek tepki göstermişti. Gerek Sosyal Medya üzerindengerekse sokaklarda eylem yapan tüketiciler Protesto gösterilerinde bulunmuştu.

 

ŞİRKET HAREKETE GEÇTİ

 

Tepkileri dikkate alan şirket, bugün yazılı açıklama yaparakyüksek meblağlı faturaların taksitlendirilebileceğini duyurdu. Buna göre ödemegüçlüğü yaşayan aboneler Müşteri Hizmet Merkezlerine (MÜHİM) müracaat ederektaksitlendirme talebinde bulunmaları halinde gerekli kolaylık sağlanacak. KrediKartı ile taksitlendirme yapılabilecek. Kredi Kartı olmayan müşterilere detaksitlendirme işlemi uygulanacak. Yetkililerin verdiği bilgiye göre; faturaödemelerinde vade farkı alınmadan 3 taksit imkanı sunulacak.

 

AÇIKLAMA İLE YENİ UYGULAMA DUYURULDU

 

Faturalandırmada herhangi bir yanlışlık olmadığını belirtenCLK Akdeniz, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: "Şirketimiz tarafındanabonelerimizden gelen yoğun talepler sonucunda, okuma ve ödeme tarihlerindeyeni bir düzenleme yapılmıştır. Bu doğrultuda sınırlı sayıda abonemizinsayaçlarının geç okunması zorunluluğu doğmuştur. Bu uygulamanın sonucunda; sınırlısayıda abonemize 30 günden daha uzun süreli fatura hesaplanmıştır. Faturahesaplanmasında herhangi bir hata olmamasına rağmen, tüketim gün sayısını 30günden fazla olması ve tüketimin yüksek olduğu dönemlere denk gelmesi nedeniylebazı abonelerimizin tek seferde ödeme güçlüğü yaşadığı tespit edilmiştir.

 

TAKSİT İMKANI

 

Şirket tarafından yapılan yazılı açıklamada, ödeme güçlüğüyaşayan abonelerin, Müşteri Hizmet Merkezlerine müracaat ederek taksitlendirmetalebinde bulunmaları gerektiği belirtildi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

TÜKETİCİ

22 Ocak 2015 Perşembe 23:12

BÖYLE BİR ACIKLAMADAN ADAMLARIN HABERİ YOK İŞLERİNE GELMİYOR TAHSİLAT YAPAN ŞUBELERİN BİZE YAZI GELMEDİ DİYORLAR VARMI TAKSİT İLE FATURASINI ÖDEYEN VATANDAŞ?

Erol TÜRKÖZMEN

23 Ocak 2015 Cuma 10:08

Şirketimizde; talep eden müşterilerimize taksit işlemi yapılmaktadır.

pardon

22 Ocak 2015 Perşembe 20:40

önceki saatlerde 100 tl gelen üçret değiştirilen saatlerde neden en az 300 tl ve yukarısı geliyor. önce onun cevabını verin.ekmekte gramaj düşürme hesabı eskiden 1 kw yeni saatlerde 5 kw mı oldu. halktan sorumlu büroktrat ve siyasiler bunun cevabını vermesi gerekir.

Bojuware 201

22 Ocak 2015 Perşembe 19:45

Ey millet uyanık olun CLK denen sahtekarlar Kayıp kaçak kesintisinin iadesinde çakallık yapıyor. 1 yıl geriye dönük diye dilekçe alıyor.1 yıldır kayıp kaçak kesintisi yok.Dilekçenizi yargıtay hukuk genel kurulunun 2013/7 2454 esas 2014/679 karar sayılı kararı ile %17 kayıp kaçak bedelinin 2011 nisan ayından itibaren dökümü diye müracat edin dökümü bulunduğunuz ilçe il tüketici hakem heyetine verin. Bırakmayın 1 tl de olsa alın.

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR